کد خبر ۵۷۲۴۸۱ ۱۰۲۳ بازدید انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۶

‌جشنواره ملی تمشک جنگلی به میزبانی نکا برگزار می‌شود

شهردار نکا از برپایی دومین جشنواره ملی تمشک جنگلی نکا در شرق مازندران خبر داد.

- اخبار استانها -

سید مسعود احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ذاکرنیوز در نکا، با بیان اینکه  بیش از هزار تن تمشک جنگلی سالانه در نکا چیده می‌شود، اظهار داشت: این محصول، منبع درآمدی خوبی برای شهروندان نکای محسوب می‌شود و شرایط رونق اشتغال را فراهم کرده است.

وی افزود: با هدف استفاده بیشتر و بهتر از ظرفیت‌های تولید این نعمت خدادادی، تمشک را به عنوان نماد گردشگری شهر معرفی خواهیم کرد تا آن را به ثبت ملی برسانیم  که البته مقدمات ثبت آن فراهم شد و به زودی به عنوان نماد گردشگری شهر نکا معرفی خواهد شد.

شهردار نکا تصریح کرد: تصمیم بر آن شد که هر ساله به هنگام فصل چیدن این محصول، جشنواره‌ای از دستاوردهای بومی و محلی همراه با اجرای موسیقی بومی محلی، نمایش بازی‌های بومی و محلی برگزار شود که سال گذشته این رویداد را با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی شهر برگزار و امسال نیز جشنواره را 29 خرداد تا  دوم تیرماه در شهرک شهید عباسپور همراه با جشن شبانه برای اهالی شهر و استان و حضور مسئولان و فعالان استانی و کشوری برگزار می‌کنیم.

 احمدی با اشاره به فعال شدن ستاد برگزاری جشنواره ،گفت: معرفی ظرفیت‌ها و ضرورت‌های تولید و فرآوری این محصول مانند تمشک، مربای تمشک ، بستنی تمشک، شربت تمشک و سایر فرآورده‌ها از اولویت‌های این ستاد و جشنواره است.

مازندران| نکا در تدارک برپایی دومین جشنواره ملی تمشکترامپ نامزد تمشک طلایی 2019 شدمازندران| برپایی جشنواره تمشک ساحلی شمال ایران+ تصاویرنامزدهای تمشک طلایی هالیوود 2017 معرفی شدند

وی بیان کرد: تحقق شعار سال از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان رونق تولید، ایجاد درآمد پایدار برای شهر، هدفمند کردن فرآورده‌های تمشک، ایجاد و احداث صنایع تبدیلی برای تمشک، توانمندسازی و ارائه توانمندی‌های بومی و محلی در قالب موسیقی، هنر، ورزش، صنایع دستی، ایجاد محیط پرنشاط و شاد برای شهروندان مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره است. عصر 29 خرداد با حضور استاندار  مازندران و مدیران استان و شهرستان  این جشنواره آغاز خواهد شد.

احمدی، درباره روند آماده سازی و برگزاری این جشنواره افزود: تاکنون 10 جلسه ستاد ملی، هماهنگی پخش مستقیم جشنواره از سیمای مازندران برای چهار شب و برپایی غرفه‌هایی از محصولات مرتبط با تمشک از دیگر فعالیت‌های مسئولان برگزاری جشنواره بود.