کد خبر ۵۷۴۶۶۳ ۵۳۹ بازدید انتشار : ۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۳

امام جمعه کرمان: امام(ره) با احیای نماز جمعه انقلاب را هفتگی بیمه کرد

امام جمعه کرمان با بیان اینکه امام(ره) احیاگر اسلام در قرن حاضر و احیاگر جمعه و جماعتی است که هفتگی انقلاب را بیمه می‌کند گفت: علمای کرمان در سند به آتش کشیدن مسجد جامع کرمان توسط مزدوران رژیم پهلوی نشان دادند که همیشه در صحنه بودند.

- اخبار استانها -

به گزارش ذاکرنیوز از کرمان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی صبح امروز در آئین نکوداشت آیت‌الله جعفری امام جمعه سابق کرمان با حضور آیت‌الله محمد محمدی‌گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری و سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مصلی بزرگ امام علی(ع) شهر کرمان برگزار شد اظهار داشت: امام علی(ع) می‌فرماید احترام به عالم احترام به خداوند است.

آئین نکوداشت امام جمعه سابق کرمان با سخنرانی آیت‌الله محمدی‌گلپایگانی برگزار می‌شودائمه جمعه سابق کرمان تجلیل می‌شوندکرمان| نکوداشت آیت‌الله جعفری در کرمان به روایت تصویر

وی با بیان اینکه فطرت آدمی همراه با خوبی و تقوا همراه است گفت: علما سال‌ها در صداقت و پاکی زندگی کرده و در پاسداری از اندیشه‌های ناب اسلامی و دفاع از حقوق مستضعفین پرچمدار بودند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه عالمان دین از میان توده‌های مردم به پا خواستند بیان کرد: این علما در میدان دفاع از عزت و شرافت مردم، پیشتاز بوده و در خط مقدم هستند.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر بزرگوار اسلام گفت: آن حضرت فرموند علما را گرامی بدارید چرا که وارثان پیامبران هستند و هر کس علما را گرامی بدارد پیامبر خدا را گرامی داشته است.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه امام(ره) احیاگر اسلام در قرن حاضر و احیاگر جمعه و جماعتی است که هفتگی انقلاب را بیمه می‌کند افزود: آیت‌الله جعفری استکبار را تحقیر کرد و در 36 سال خطابه جمعه دوران پاکی و طهارت و مجاهدت را به نمایش واقعی گذاشت.

وی با اشاره به اینکه آیت‌الله جعفری فردی نجیب و ولایت‌مدار است که در دوران مبارزه ستمشاهی حضور فعال و موثری داشت یادآور شد: علمای کرمان در سند به آتش کشیدن مسجد جامع کرمان توسط مزدوران رژیم پهلوی نشان دادند که همیشه در صحنه بودند.