کد خبر ۵۷۴۶۶۵ ۵۷۲ بازدید انتشار : ۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۳

آیت‌الله جعفری با اخلاق مردم را دعوت به راستی داشت

به گزارش ذاکرنیوز از کرمان، محمدجواد فدائی صبح امروز در آیین پاسداشت نیم قرن خدمات آیت‌الله سیدیحیی جعفری امام جمعه و نماینده سابق ولی‌فقیه در استان کرمان اظهار داشت: حضور بزرگان در این جلسه به معنای اهمیت این نکوداشت و محبتی به آیت‌الله جعفری دارند.

وی بیان داشت: سخن گفتن در خصوص آیت‌الله جعفری از جنبه‌ها و مناظر متفاوت امکانپذیر است که یکی از آنها اشاره به ویژگی‌ها و سجایای ایشان است، به نظر من آیت‌الله جعفری از مصادیق بازر کلام امام صادق (ع) است که "با غیر زبان خودتان مردمی را به دین و درستی دعوت کنید، مردم باید کار نیک را در شما بییند تا برای آنها تیلغ اسلام باشد".

فدائی افزود: آیت‌الله جعفری بیش از اینکه با زبان و سخن مردم را به دین دعوت کنند، با اخلاق و روش و سبک زندگی شان مردم را دعوت به راستی و نیکی داشتند.

وی خاطرنشان کرد: آیت‌الله جعفری از موضوعات مختلف به حاکمیت و نظام در استان کمک کردند، از جمله نقش نظارتی ایشان که صادقانه دقیق و سازنده بر عملکرد دولت داشتند و ایرادگیری و اشکال تراشی نبود و با صداقت نادرستی‌ها را تذکر می‌دادند و هدفشان اصلاح امور بود.

استاندار کرمان ادامه داد: نقش آیت‌الله جعفری در ایجاد هماهنگی و تعامل اجزار حاکمیت در استان، هماهنگی که بین مسئولان قوه قضائیه، نماینده مردم در مجلس و مسئولان دولتی داشتند باعث شده بود انسجام قابل توجهی در اجزای حکومتی استان به وجود آید و موفقیت‌های استان به بخشی از آن به دلیل همین تعامل و هماهنگی است.

وی به نقش آیت‌الله جعفری در جامعه‌پذیری سیاسی در استان کرمان اشاره داشت و گفت: جامعه پذیری سیاسی به معنی این است که رفتارهای سیاسی مردم، دیدگاه و طرز تفکر مردم هدایت و مدیریت شود و مردم به وظایف خودشان و حقوق خودشان در بعد سیاسی و مرتبط با حاکمیت آشنا شوند و آیت‌الله جعفری در خطبه‌های نماز جمعه به خوبی این نقش را در مردم ایفا کردند.

فدائی خاطرنشان کرد: کرمان سال‌ها از وجود امام جمعه با این ویژگی‌ها برخوردار بود و باید سپاس و تشکری از خداوند داشته باشیم که این نعمت را بر استان کرمان استمرار داد و اکنون نیز از وجود نماینده ولی فقیه با ویژگی‌های ایده‌آل برخوردار هستیم و امیدواریم با همکاری که در استان جود دارد روز به روز شاهد پیشرفت‌های بیشتر استان باشیم.