کد خبر ۵۷۵۵۰۰ ۱۰۳۴ بازدید انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۸

دبیر انجمن ذغال‌سنگ ایران: سال گذشته 443 هزار تن ذغال‌سنگ از کشور صادر شد

دبیر انجمن ذغال‌سنگ ایران با بیان اینکه سال گذشته 443 هزار تن ذغال‌سنگ براساس آمار گمرکات صادر شده است گفت: معادن استان کرمان سالانه حدود 400 میلیارد تومان حقوق دولتی به کشور پرداخت می‌کنند.

- اخبار استانها -

به گزارش ذاکرنیوز از کرمان، سعید صمدی صبح امروز در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با موضوع بررسی مسائل و مشکلات ذغالسنگ در استان کرمان که با حضور فدائی استاندار کرمان در محل سالن پیامبر اعظم استانداری کرمان برگزار شد، با اشاره به اینکه ذغالسنگ در ایران به نام کرمان شناخته شده است اظهار داشت: حدود 40 سال ذغالسنگ کرمان فعالیت بسیار خوبی داشت و می‌تواند دوباره رونق پیدا کند.

وی با بیان اینکه سال گذشته 443 هزار تن ذغالسنگ براساس آمار گمرکات صادر شده است گفت: اما دولت امسال به ما گفته که با توجه به تحریم مشکلات تامین ذغال ذوب آهن اصفهان حل شود.

100 میلیارد تومان بدهی مالیاتی شرکت ذغالسنگ کرمان تهاتر شدصادرات ذغال‌سنگ استان کرمان آغاز شدمعادن زغال سنگ، گرفتار وعده‌های پوچ وزارت صنعت

دبیر انجمن ذغالسنگ ایران افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت یک الزامی را برای ذغالسنگی‌ها ایجاد کرده است که در یک قرارداد سه ساله ذغالسنگ ذوب آهن اصفهان تامین شود.

وی با بیان اینکه معادن استان کرمان سالانه حدود 400 میلیارد تومان حقوق دولتی به کشور پرداخت می‌کنند گفت: پیشنهاد می‌شود از این محل بحث 4 درصد حق‌ بیمه مشاغل سخت و زیان‌آور کارگران ذغالسنگ در این مقطع پرداخت شود.

صمدی با اشاره به اینکه هزینه‌های معادن ذغالسنگ هزینه نقدی است و بلافاصله باید پرداخت شود ادامه داد: از سوی دیگر آن‌طرف ذغال را از معدن به صورت اقساط می‌خرند.