آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  دانشمندان با تقلید از پاهای مارمولک کشف کردند

  تحقق رویای مرد عنکبوتی با تقلید از طبیعت

  دانشمندان با تقلید از پاهای مارمولک و با استفاده از مواد نرم الستیکی همچون پلی اورتان و ترکیب آن با موادی همچون کولار و نانو الیاف کربن سختی مشابه تاندون‌ها را در منسوجات زیست تقلید ایجاد کرده‌اند.

  محمد امینی تهرانی

  گونه‌شناسی منابع علوم و فنون قرائات در حوزه آوا‌شناسی

  بررسی آواهای زبانی از دیرباز مورد توجه دانشمندان اسلامی و غربی بوده است.

  تحلیل انتقادی مبانی انسان شناختی دیدگاه طبیعت گرایان در معنا ...

  ضعف و کاستی مبانی انسان شناختی طبیعت گرایان

  این نوشتار به بررسی و نقد مبانی انسان شناختی طبیعت گرایان در معنای زندگی که عمدتاً رویکردی اومانیستی دارند، خواهد پرداخت.

  کشف مناطقی در مغز که احساسات معنوی را پردازش می کند

  دانشمندان به تازگی موفق به کشف ناحیه‌ای از مغز شدند که احساسات معنوی را پردازش می‌کند.

  دکتر سید محمد انتظام

  بررسی تفسیر سهروردی و ملاصدرا از نسبت وجودشناختی ماهیت و وجود در فلسفه ابن سینا

  ترکیب ممکن الوجود از دوگانه ماهیت و وجود از زمان فارابی تا کنون ـ مهمترین تفاوت آن با واجب الوجود شمرده شده است. وجود نه عین ذات ممکن است، نه جزء ذات و نه معلول ذات آن. از اینرو، ممکن الوجود، مرکب است ...

  اردیبهشت جهنمی!

  «اردیبهشت»، در چنین بحبوحه‌ای بتواند معنای واژگانی ایرانی‌اش را: «بهترین راستی»، «بهترین نظم» و نماد اسطوره‌ای امشاسپندی‌اش را: «نماد نظام جهانی، قانون ایزدی و نظم اخلاقی در این جهان و...» بر دوش کشد! ...

  معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران:

  پژوهش های بنیادی در طرح هسته های فرهنگی اجرایی شود

  ساری - معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران خواستار اجرایی شدن پژوهش های بنیادی و کاربردی در طرح های هسته های فرهنگی شد.

  وزیر علوم در مشهد مطرح کرد؛

  عمل به اقتصاد مقاومتی در عرصه علمی با استفاده از دانش داخلی

  مشهد-وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در سال جاری با استفاده از توان و دانش داخلی برای تحقق شعار سال در عرصه علمی کشور و تولید سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی تلاش خواهیم کرد.

  سال گذشته انجام شد:

  پذیرش ۲۳۷ دانش‌آموز البرزی در مرحله اول المپیادهای علمی

  کرج - مدیرکل آموزش‌وپرورش استان البرز از پذیرفته شدن ۲۳۷ دانش‌آموز البرزی در مرحله اول المپیادهای علمی طی سال گذشته خبر داد.

  جهان علم در سالی که گذشت؛

  ۳۶۵ روز اکتشافات علمی را با ما ورق بزنید/ سال کشف مواد جدید

  دنیای علم طی ۳۶۵ روز گذشته، هر روز اتفاق تازه ای را تجربه کرد. اتفاقاتی در حوزه های مختلف که هرکدام به طریقی روی بخشی از زندگی انسان تاثیر گذاشته اند.

  تحول در نساجی؛

  تولید پارچه از مخمر، آب و شکر!

  شرکت فناوری آمریکایی برای نخستین بار از آب، شکر و مخمر پارچه ای تهیه کرده و امیدوار است به این وسیله به حفظ محیط زیست کمک کند.

  رئیس جهاد دانشگاهی:

  درصدد راه اندازی بیمارستان اختصاصی هستیم

  زنجان-رئیس جهاد دانشگاهی گفت: متناسب با اقتضائاتی که در سلول های بنیادی وجود دارد، درصدد راه اندازی بیمارستان اختصاصی هستیم که باید منابع آن تامین شود.

  در دانشگاه خوارزمی؛

  شهر سلولهای بنیادی راه اندازی می شود

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات تفاهم نامه‌ای در راستای راه اندازی شهر سلول های بنیادی در دانشگاه خوارزمی پردیس البرز منعقد کردند.

  در برنامه زاویه عنوان شد:

  دانشگاه باید مسائل مردم را حل کند

  محمد فاضلی گفت: دانشگاه باید مسئله حل کند و تا این نظام علمی نتواند مسئلۀ مردم را حل کند، کارکرد آن، چیزی بیش از رشد مقالات کاریکاتوری نخواهد بود.

  در تبریز عنوان شد؛

  دانشگاه باید جزئی از جامعه باشد/ ضرورت توسعه شرکت های دانش بنیان

  تبریز- معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه دانشگاه باید جزئی از جامعه باشد، گفت: شرکت های دانش بنیان باید توسعه ویژه ای یابند.

  دغدغه هایی با رنگ اعتبار؛

  آموزش؛ بنیادی ترین اصول اجتماعی/ بستر توسعه نیازمند کلی نگری است

  قروه- جایگزینی کیفیت آموزش با کمبود اعتبارات در حالی به دغدغه اصلی تبدیل شده که یکی از مؤلفه های تحول در جامعه را به بازنشستگی اجتماعی رسانده است.

  بسیاری از موسسه های مدعی درمان با سلول های بنیادی غیر مجاز هستند

  مشهد - ذاکرنیوز - معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد و دبیر کنگره بین المللی سلول های بنیادی گفت: بسیاری از مراکز و افرادی که به صورت قارچ گونه فعال شده و مدعی درمان با سلول های بنیادی هستند، غی ...

  بسیاری از موسسه های مدعی درمان با سلول های بنیادی غیر مجاز هستند

  مشهد - ذاکرنیوز - معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد و دبیر کنگره بین المللی سلول های بنیادی گفت: بسیاری از مراکز و افرادی که به صورت قارچ گونه فعال شده و مدعی درمان با سلول های بنیادی هستند، غی ...

  برترین های هجدهمین جشنواره جوان خوارزمی معرفی شدند

  تهران- ذاکرنیوز- هیات داوران هجدهمین جشنواره جوان خوارزمی 16 برگزیده در بخش دانش پژوهان و فناوران و 33 برگزیده دانش آموزی در این جشنواره را معرفی کردند.

  نگاه غیرواقعی و متفاوت مدیران به پژوهش/ پژوهشگران اثرگذار گمنام هستند

  شهرکرد - ذاکرنیوز - برخی کارشناسان حوزه پژوهش معتقدند: کمرنگ بودن امر پژوهش، تحقیق و جستجوگری در جامعه، ناشی از نگاه متفاوت دولتمردان و مدیران اجرایی کشور به این مقوله مهم است.