آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  محمدصادق کوشکی

  گزینه‌ای که از روی میز برداشته شد

  چرتکه‌ای که آمریکا برای محاسبه هزینه – فایده تهاجم نظامی به ایران انداخته است، آن‌ها را با ارقام سنگین و سرسام‌آور مواجه کرده و به این نتیجه رسانده که در کنار پیگیری جنگ‌های نیابتی، راه‌های کم‌هزینه‌ت ...

  حسین شریعتمداری

  رنج، سهم پیاده‌های این شطرنج!

  ناتوانی دولت آقای روحانی در حل مشکلات اقتصادی و افزایش این مشکلات در دولت ایشان به جایی رسیده است که مجلس همسو با دولت پاسخ‌های ایشان را قانع‌کننده نمی‌داند. این دیگر سخن منتقدان نیست که نادیده گرفته ...

  ۳ دلیل که ایران با تهدیدها و نویدهای ترامپ پای میز مذاکره نمی‌رود

  در صورتی که ترامپ، مورد کره شمالی را ملاک پیگیری چنین سیاستی درباره ایران قرار داده، از تفاوت‌های ماهوی که بین ایران و کره شمالی وجود دارد و همچنین متفاوت بودن متغیرهای در کار درباره انگیزه‌های دو کشو ...

  کارشناس مسائل بین‌الملل:

  تشکیل ناتوی عربی رؤیای بلندپروازانه ترامپ است/ طرح جنگ علیه ایران حالت روانی دارد

  کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: تشکیل ناتوی عربی در برابر ایران رؤیای بلندپروازانه ترامپ است که غیرعملیاتی می‌باشد چرا که بیشتر کشورهای مطرح برای این پروژه ظرفیت نظامی لازم را برای تقابل با ایران ندارند.

  کانر لینچ

  افول جهانی نئولیبرالیسم

  دراروپا، آمریکای لاتین، آسیا و آمریکا وضعیت موجود دیگر برای توده مردمی که در سراسر دوران نئولیبرال بارها و بارها مورد خیانت قرار گرفته اند، قابل پذیرش نیست.

  مهتدی در نشست پیامدها و چشم‌انداز یهودی‌سازی فلسطین:

  ترامپ حاضر نیست دیگر حتی یک دلار برای اسرائیل خرج کند

  کارشناس مسائل منطقه با بیان اینکه اسراییل دیگر اهمیت سابق را برای امریکا و اروپا ندارد، تصریح کرد: حتی ترامپ حاصر نیست یک دلار برای اسراییل خرج کند.

  سید حمید حسینی

  دستور لاهه، پیروزی بزرگ یا تکلیف جدید؟

  براساس رویه موجود، در صورت امتناع کشورها از پذیرش حکم و اجرا نشدن آن، دیوان آن حکم را به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع می دهد اما نکته این جاست که آمریکا با توجه به داشتن حق وتو در شورای امنیت، این تصم ...

  یادداشت/ سید مرتضی موسوی

  دروغ‌پردازی آشکار سعودی‌ها درباره هدف قرارگرفتن نفت کش‌های این کشور در باب‌المندب! + عکس

  با گذشت بیش از 4 روز از ادعای مقامات رژیم سعودی مبنی بر وقوع حمله موشکی به دو نفت‌کش این رژیم در تنگه باب‌المندب تاکنون هیچ مستندات یا ادله میدانی مبنی بر واقعیت داشتن این ادعا منتشر نشده است.

  روز‌شمار تاریخ:

  جمهوری اسلامی ایران قطعنامه ۵۹۸ را پذیرفت

  امروز 27 تیر 1397 خورشیدی است که در این روز رویداد‌های تاریخی علی امینی از نخست‌وزیری رژیم پهلوی استعفا داد و قطعنامه 598 شورای امنیت از سوی جمهوری اسلامی ایران (1367 ش) پذیرفته شد.

  روز‌ شمار تاریخ

  قطع روابط ایران و فرانسه

  امروز 26 تیر 1397 خورشیدی برابر با 4 ذی القعده 1439 هجری و 17 جولای 2018 میلادی است. رویدادهای مانند قطع رابطه ایران و فرانسه به علت حمایت فرانسه از عراق در جنگ تحمیلی و شروع به کار اولین دروه شورای ن ...

  مراد محمدی

  چرا معادلات منطقه به ضرر ایران تمام نخواهد شد؟

  یکی از جنجال های رسانه ای در یکی دو ماه اخیر این بوده که موفقیت های منطقه ای ایران دستخوش ناملایماتی شده است که ممکن است آینده محور مقاومت را تحت الشعاع قرار دهد.

  زیاده‌خواهی‌های واشنگتن حتی صدای «داماد پهلوی» را هم درآورد

  اردشیر زاهدی، داماد شاه مخلوع پهلوی و آخرین نماینده رژیم ستمشاهی در آمریکا، در یک یادداشت به شدت از مواضع وزیر خارجه آمریکا و «12 خواسته» او در قبال ایران انتقاد کرد.

  یادداشت/ حسین شریعتمداری

  دولت یا چراغ زرد چشمک‌زن؟!

  دولت به جای آنکه در برنامه‌های تلویزیونی و یا در سخنرانی‌ها به طور یک‌جانبه از عملکرد خود دفاع کند و در مواردی هم، منتقدان را با انواع تهمت‌ها بنوازد، می‌تواند با ارائه شواهد و دلایل منطقی به پرسش‌ها ...

  هدف بی آبروئی آمریکا یا لغو تحریمها!

  تجربه‌هایی برای رفتار مناسب در برابر آمریکا و برجام

  هدف رئیس جمهور ایران از مذاکره با آمریکا، اثبات بی آبروئی و بدعهدی آمریکا بوده، یا لغو تحریمها و رونق اقتصادی کشور و مردم؟

  تحلیل روز

  تأثیرات جهانی انتقال سفارت آمریکا به قدس

  برخي اختلاف‌نظرات درباره حدود هر استان و تعداد آن وجود داشت كه طبيعي است. اين اختلافات و حتي تنش‌ها علل گوناگون دارند. از انگيزه‌هاي سياسي گرفته تا انگيزه‌هاي تاريخي و مادي و... در آنها ديده مي‌شود.

  تحلیل روز

  ریشه اختلافات جدید،تقسيمات كشوری

  برخي اختلاف‌نظرات درباره حدود هر استان و تعداد آن وجود داشت كه طبيعي است. اين اختلافات و حتي تنش‌ها علل گوناگون دارند. از انگيزه‌هاي سياسي گرفته تا انگيزه‌هاي تاريخي و مادي و... در آنها ديده مي‌شود.

  تحلیل روز

  آیا آمریکا منزوی می شود؟

  ایالات متحده آمریکا پس از جنگ جهانی دوم با توجه روشن شدن وضعیت اروپا در جهان جای مستعمرات را گرفت و به نوعی قدرت جهانی شد.

  عبدالله گنجی

  روانشناسی مقتدی صدر

  اول شدن فهرست منتسب به مقتدی صدر در انتخابات پارلمانی عراق وی را به صدر اخبار کشاند.

  تحلیل روز

  اروپا در معرض قضاوتی تاریخی

  زمانی تغییر واقعی در سیاستگذاری های کلان اروپا رخ خواهد داد که نسل فعلی رهبران آن، با نسل دیگری که واقعا خواستار استقلال از آمریکا و نقش آفرینی مستقل در نظام بین الملل است، جایگزین شود و شاید زمان زیا ...

  برجام آمریکایی در انتهای راه رو کاخ سفید؟

  دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا شب گذشته پس از اجرای دو سال و نیم برجام به حضور کشورش در این توافق پایان داد.