آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۱۷۴۷ انتشار : ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۴

  تجمع معترضان انتقال آب زرین گل مقابل استانداری گلستان + تصاویر

  معترضان انتقال آب سرچشمه های زرین گل به استان سمنان برای توقف این پروژه مقابل استانداری گلستان تجمع کردند.

  به گزارش ذاکرنیوز به نقل از زرین نامه؛ روز گذشته استانداری گلستان شاهد حضور اهالی روستاهای دهنه زرین گل و کشاورزان دیار کتول و فندرسک بود که این روزها ترس از بحران و تنش شدید کم آبی آرامش را از زندگیشان ربوده است.

  "ستاد مردمی بازگشت چشمه های زرین گل" که دیدند بعد از گذشت بیش از 2 هفته از اعتراض و نشست در مسجد محله خارکلاته شهرستان علی آبادکتول صدای اعتراضشان از مصافت حدوداً 45 کیلومتری این شهرستان تا مرکز استان کارساز نبوده، با در دست گرفتن بنرهایی از قبیل "حق گرفتنیست، اگر شما نمی توانید بگیرید، ما مردم می توانیم..." و سخنان رهبر معظم انقلاب درباره حفظ محیط زیست خود را به ساختمان استانداری گلستان رساندند تا شاید بتوانند حق از دست رفته ی خود را احیاء کرده و آبی به کام تشنه خود، زمین های کشاورزی، زیستگاه ارزشمند سرخداری و حیات وحش دهنه زرین گل برسانند.

  آن ها در این تجمع به مسئولان استانداری به مدت یک هفته فرصت دادند تا جلوی این انتقال آب را که تهدیدی جدی برای دهنه زرین گل است را بگیرند و هشدار دادند که در صورت عدم اقدام عملی خودشان مستقیماً وارد ماجرا می شود.

  یکی از معاونان استاندار گلستان نیز در پاسخ گفت: موضوع انتقال آب سرچشمه های زرین گل به استان سمنان در جلسه ی روز یکشنبه شورای تامین استانداری طرح و پیگیری خواهد شد.

  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  اخبار مرتبط :