آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۱۸۳۹ انتشار : ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۷
  روايت هاشمي از رشته هايي كه پنبه شد

  دلواپسي ها از انتخابات ٩٢ شروع شد؟؟؟

  مستند این ادعا، حرفهای وزیر وقت اطلاعات در جلسه رسمی شورای نگهبان بود که با ابراز نگرانی از موجی که در جامعه ایجاد شده بود، می گفتند براساس نظرسنجی های ساعت به ساعت ما از سراسرکشور اقبال به فلانی، الان به 70 درصد رسیده و اگر مهار نشود، بعید نیست به90 درصد برسد که تمام رشته های ما را پنبه می کند!

  به گزارش پايگاه اطلاع رساني آیت الله هاشمی رفسنجانی: عصرپنج شنبه درتالار نگارستان امام خمینی(ره) حسینیه جماران، با اعضای دبیران و روسای انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه های سراسر کشور، دانشجویان و استادان را یکی از سرمایه های امروز و فردا کشور دانست و با اشاره به نقش دانشگاهیان درکشورهای پیشرفته، گفت: اصولاً زیرساخت ترین کار برای فراهم کردن توسعه پایدار هر کشوری، پرورش استعدادهای درخشان و جوانان در دانشگاه هاست.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به اتفاقات این روزها در قبله اول و دوم مسلمانان، یعنی مسجد الاقصی و سقوط جرثقیل در مسجد الحرام، گفت: اگر چه اتفاق کعبه، انتقاد سیاسی ندارد و یک عدم توجه به امنیت زوّار از سوء مدیریت است، اما درقبله اول مسلمانان، صهیونیست ها با برنامه، مسلمانان را تحت فشار قرار دادند و دنیای اسلام هم سکوت کرده ا ست.

  آیت الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به مطالبات و مسایلی که چند تن از استادان حاضر در جلسه مطرح کرده بودند، گفت: پاسخ به موضوعات و شبهاتی که در محیط دانشگاه ها مطرح می شود، نیاز به اقدامات عملی دارد، چون در جامعه ما که سیاسی شده، مردم و جوانان دیگر فریب حرف و شعارهای بدون عمل را نمی خورند.

  ایشان دهه 90 را برای انقلاب اسلامی بسیار مهم دانست و با ارائه تحلیلی از گذر کشور از انحرافی که در مسیر انقلاب ایجاد شده بود، گفت: خیلی ها ایجاد زلزله سیاسی در انتخابات 92 را به نام نویسی من منسوب می کنند، ولی واقعیت این است که مردم با بلوغ سیاسی و شعور انقلابی آن حماسه سیاسی را خلق کردند.

  آیت الله هاشمی رفسنجانی با یادآوری فضای جامعه در روزهای قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، به نگرانی یک جریان خاص از موج انقلابی مردم اشاره کرد و گفت: مستند این ادعا، حرف های وزیر وقت اطلاعات در جلسه رسمی شورای نگهبان بود که با ابراز نگرانی از موجی که در جامعه ایجاد شده بود، می گفتند براساس نظرسنجی های ساعت به ساعت ما از سراسرکشور اقبال به فلانی، الان به 70 درصد رسیده و اگر مهار نشود، بعید نیست به90 درصد برسد که تمام رشته های ما را پنبه می کند.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تشکراز اقدام عقلانی طرفداران آقای دکتر عارف درآن مقطع، گفت: عقل سیاسی و تشکیلاتی حکم می کند که وقتی مصالح عمومی و منافع ملی ایجاب می کند، احزاب و گروه ها باید از خواسته های جناحی خود بگذرند.

  ایشان در ادامه سخنان خویش با اشاره به اصول مترقی قانون اساسی کشور، گفت: اگر همه اصول قانون اساسی را با رعایت همه خواسته های آن اجرا کنیم، همه مردم ایران با تعدد قومیت ا و مذاهب راضی خواهند شد.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به گلایه های اعضا از عملکرد بعضی از وزرای دولت، گفت: در انتقاد باید همه شرایط را در نظر گرفت و من فکر می کنم دولت آقای روحانی با اشاره به موانع سیاسی و بهانه تراشی های مخالفان، در همین شکل قابل قبول بوده و حل پرونده هسته ای یکی از بهترین کارهاست.

  آیت الله هاشمی رفسنجانی، «برجام» را نقطه اصلی و سنگین امتحان مخالفان سیاسی دولت دانست و گفت: آیندگان قضاوت خواهند کرد که دولت یازدهم چگونه با تدبیر و امید، سایه جنگ، تهدید و تحریم را از فضای کشور دور کرد.

  ایشان با اشاره به مباحث مخالفان و موافقان توافق هسته ای و برجام در آمریکا و اروپا، گفت: دشمنان فهمیدند با سالها تحریم به هیچ نتیجه ای نرسیدند و اگر ادامه بدهند، نه تنها نفعی نمی برند، بلکه ضررمی کنند.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مخالفان برجام در کشور را تندروهای مخالف منافع ملی و مردم دانست و گفت: اگر بخواهند نظر موافق و مخالف خود را تا انتخابات اسفند ماه، ادامه دهند، مردم می فهمند و با حضوری مشابه انتخابات 92 ، درس بزرگی به افراطی ها می دهند.

  آیت الله هاشمی رفسنجانی، انتخابات اسفند را برای هر دو مجلس خبرگان و شورای اسلامی بسیار مهم توصیف کرد و گفت: بسیاری از شخصیت های معتبر، با سواد و تجربه دیده را می شناسیم که آماده حضور در انتخابات هستند و مردم بیشتر از همه منتظر اسفند ماه هستند تا حماسه سیاسی را تکرار کنند.

  ایشان با هشدار نسبت به هر اقدامی که باعث نا امیدی مردم در جهت عدم حضور در انتخابات می شود، گفت: عقلای قوم باید توجه داشته باشند که برگزاری انتخابات باشکوه برای کشور و انقلاب مهم است، چون انقلاب اتمام حجت خدا به مردم ایران است که باید همه چیز در شأن یک جامعه اهل بیتی باشد.

  آیت الله هاشمی رفسنجانی، انقلاب اسلامی را حکومت بی نظیر در جهان اسلام دانست و گفت: پس از حکومت پیامبر و حکومت چند ساله حضرت علی (ع)، سراغ نداریم که شیعیان، حکومتی براساس ساختار سیاسی خالص مکتب اهل بیت داشته باشند، هرچند بعضی از حکومت های شیعه مانند فاطمیان، ادارسه، بنی حمدانیان، علویان و آل بویه در مقاطعی بودند.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ارائه تحلیل از چرایی و چگونگی پیروزی انقلاب اسلامی از خرداد 42 تا بهمن 57، به رهبری های بی نظیر امام(ره)، پیشگامی روحانیت و آگاهی تدریجی مردم اشاره کرد و گفت: نظامی براساس رأی مردم شکل گرفت که تمام بافته های سیاسی حکومتهای کمونیستی شرق و سرمایه داری غرب را بهم ریخت.

  ایشان با بیان خاطراتی از روند برخوردهای ساواک نسبت به مبارزان و به خصوص بزرگان روحانی در سال های زندان، گفت: در سال های 56 و 57 به خاطر ترس غربی ها از گسترش افکار کمونیستی، رژیم پهلوی فضای بازی را ایجاد کرد که مبارزین و مردم از همان فرصت استفاده و انقلاب را در تاریخ ثبت کرده اند.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، خفقان را در هرشرایطی باعث رنجش عمومی مردم دانست و گفت: دیدید که مردم ایران علیرغم خفقان شدید، با غسل شهادت به خیابان می آمدند و از کشته شدن نمی ترسیدند.

  ایشان خطاب به مسؤولین نظام گفت: مردم ایران در تاریخ طولانی اسلام و ایران به وظایف خویش عمل کردند و الان وظیفه ماست که با توجه به مجموعه شرایط دور و نزدیک، کشور را بسازیم و زمینه را برای زندگی شایسته مردم فراهم کنیم.

  آیت الله هاشمی رفسنجانی به همه جناحهای سیاسی توصیه کرد که از حرفی که مردم را برای حضور در انتخابات نا امید می کند، بپرهیزند، چون در حکومت های دموکراسی و مبتنی بر آرای مردم، انتخابات بهترین کار است.

  در آغاز این دیدار، حجت الاسلام رهامی دبیر انجمن، دکتر فرجی ها از دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین، دکتر صادق از دانشگاه اردبیل، دکتر رعایایی از دانشگاه اهواز، دکتر صفاریان از دانشگاه تهران ضمن ارائه گزارشی از اوضاع فرهنگی، سیاسی و اجتماعی دانشگاه های که هستند، به بیان دیدگاه های خود در مسایل مختلف، فضای باز دانشگاه، جنبش علمی و اهمیت انتخابات اسفندماه پرداختند.

  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir