آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۱۹۰۱ انتشار : ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۲

  ماجرای زولبیا بامیه فروشی ضرغامی+عکس

  عزت الله ضرغامی در صفحه اینستاگرام خود نوشت : در تعطیلات تابستان، از فروش بادبادک، فرفره و یا گوش‌فیل و بامیه، هم لذت می‌بردیم، هم پولی به جیب می‌زدیم! هیچ وقت هم کسی به ما خرده نگرفت! ... کارکردن به ما شخصیت می‌داد. احساس بزرگی می‌کردیم.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  به گزارش ذاکرنیوز، عزت الله ضرغامی در صفحه اینستاگرام خود نوشت : بعد از خرید شیرینی از این دستفروش مالزیایی با او عکس یادگاری گرفتم.به دلیل هم‌زاد پنداری با دوره‌ی کودکی‌ام از او خوشم آمد. وقتی گوش‌فیل و بامیه می‌فروختیم، همیشه با قلدرهای محله دعوا داشتیم، آن‌ها با یک ریال که برای دوتا گوش‌فیل می‌دادند، می‌خواستند همه‌ی شیره‌ی سینی را جمع کنند!

  علیرغم محدودیت بضاعت مالی پدر مرحوم، خوشبختانه هیچوقت مجبور به کارکردن نشدیم. خدایش رحمت کند.
  ولی در تعطیلات تابستان، از فروش بادبادک، فرفره و یا گوش‌فیل و بامیه، هم لذت می‌بردیم، هم پولی به جیب می‌زدیم! هیچ وقت هم کسی به ما خرده نگرفت! ... کارکردن به ما شخصیت می‌داد. احساس بزرگی می‌کردیم.
  شهید مطهری در اهمیت و ارزش کار می‌گوید:
  "کار از جمله آثارش این است که به قلب انسان خضوع و خشوع می‌دهد، یعنی جلو قساوت قلب را می‌گیرد. بیکاری قساوت قلب می‌آورد و کار، اقل فایده‌اش برای قلب انسان این است که جلو قساوت قلب را می‌گیرد. در مجموع، کار در عین اینکه معلول فکر و روح و خیال و دل و جسم آدمی است، سازنده‌ی خیال، سازنده‌ی عقل و فکر، سازنده‌ی دل و قلب و به طور کلی سازنده و تربیت‌کننده‌ی انسان است.

  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  اخبار مرتبط :