آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۱۹۰۳ انتشار : ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۰
  شانس امتیازآوری و بهبود رده تیمی برای ایران؛

  استرالیا، شروع روزهای خوب ایران در جام‌جهانی

  از امروز دیدارهای تیم ملی والیبال ایران با رقبای نه چندان سرسخت خود در جام جهانی آغاز می شود و شاگردان کواچ در اولین بازی رو در روی استرالیا قرار می گیرند.

   

  به گزارش "ذاکرنیوز"، دور سوم جام جهانی والیبال از امروز در شهر توکیو یک بار دیگر آغاز می شود و 12 تیم حاضر یک به یک رو در روی رقبای خود قرار می گیرند. ایران در نهمین دیدار خود از ساعت 12:40 به مصاف استرالیا تیم دهم رقابت ها می رود و این بهترین موقعیت است تا بردهای خود را در جام جهانی برای بهبود جایگاه تیمی اش شروع کند.

  شاگردان کواچ بعد از انجام 4 بازی مشکل مقابل روسیه، ایتالیا، آمریکا و ژاپن حالا نوبت به جدال با رقبای نه چندان قدرتمندش رسیده که در اولین دیدار استرالیا فرصت خوبی برای جمع آوری امتیاز است. استرالیا از 8 بازی گذشته خود 7 شکست را در کارنامه داشته و با اینکه در مجموع تیم خوبی در سطح والیبال آسیا و جهان محسوب می شود، در جام جهانی کم فروغ نشان داده است. دو تیم تا به حال 5 دیدار با یکدیگر داشته اند که ایران در 4 بازی برنده میدان بوده است و استرالیا در اکثر مسابقات مقابل ایران تیمی نه چندان با کیفیتی نشان داده است.

  با بازگشت شهرام محمودی به ترکیب تیم کواچ، پیروزی مقابل ژاپن و بالا رفتن آمار حمله ایران که در اکثر مسابقات نقطه ضعف تیم محسوب می شد نشان از بهبود شرایط ایران دارد و با توجه به شرایط استرالیا که 7 شکست را در کارنامه دارد، بازی امروز فرصت خوبی برای جمع آوری امتیاز است. ایران بعد از این دیدار باید رو در روی کانادا و مصر قرار بگیرد که احتمال پیروزی در تمام آن مسابقات بالا است و شاگردان کواچ می توانند 9 امتیاز و 3 برد به عملکرد خود اضافه کنند.

  به جز بازی مقابل ونزوئلا، ایران در دیدار مقابل ژاپن بهترین آمار حمله خود را داشته است و با توجه به این پیشرفت این امیدواری وجود دارد که جدال با استرالیا ایران شانس زیادی برای پیروزی داشته باشد. در دیگر بازی های امروز ژاپن و آرژانتین تیم های بالاسر ایران در جدول جام جهانی به مصاف یکدیگر می روند که در صورت پیروزی شاگردان کواچ خود را به تیم ششم نزدیک خواهد شد و به حداقل اختلاف با ژاپن می رسد. اما در آن سمت مسابقات کانادا و ونزوئلا هم رو در روی یکدیگر قرار می گیرند که در صورت شکست ایران، کانادا این شانس را دارد که خود را به ایران برساند و خطر از سمت تیم های پایین جدول هم تیم را تهدید می کند.

  با این حال ایران از امروز روزهای خوب خود در جام جهانی را آغاز خواهد کرد و ملی پوشان والیبال در انتظار دیدار مقابل رقبای پایین نشین خود هستند. ایران و استرالیا از ساعت 12:40 در سالن B ورزشگاه مترو پلیتن توکیو رو در روی استرالیا قرار خواهد گرفت.
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  اخبار مرتبط :