آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۱۹۱۴۰۹ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۷

  آغاز دهمین دوره جشنواره ملی مهارت‌های هنری هنرجویان شاخه کاردانش کشوری

  دهمین دوره جشنواره ملی مهارت‌های هنری هنرجویان شاخه کاردانش کشوری با حضور 26 استان کشور در اردبیل آغاز شد.

  به گزارش ذاکرنیوز، «علی فتح‌الهی» دبیر اجرایی این جشنواره در جمع خبرنگاران با بیان این‌که در این جشنواره 124 هنرجو با 156 اثر در 19 رشته رقابت خواهند کرد، گفت: خاتم‌کاری، معرق‌کاری، سفال‌گری، کاشی هفت‌رنگ، طراحی طلا و جواهر، قلم‌زنی، عکاسی دیجیتال، عکاسی گرافیک، صفحه آرایی، نگارگری، تذهیب، چهره‌سازی، طراحی عمومی، طراحی سنتی، بافت فرش، طراحی نقشه فرش و غیره از جمله این 19 رشته هستند.

  وی با بیان این‌که برای معرفی قابلیت‌های هنرستان‌ها و استان در زمینه هنرآموزی و هنرجویی یک نمایشگاه در نگارخانه خطایی برگزار خواهد شد، افزود: معاونین وزیر آموزش و پرورش هم‌چنین مجتبی مطهری فرزند آیت‌الله مطهری نیز مهمانان این همایش در طول مدت برگزاری خواهند بود.

  فتح‌الهی با اشاره به مشارکت دستگاه‌های اجرایی مختلف استان در خصوص برگزاری این جشنواره، تصریح کرد: برنامه‌های تفریحی و اردویی نیز به‌صورت برنامه‌های جنبی و فوق برنامه برای این جشنواره پیش‌بینی شده است.

  رئیس اداره آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کار دانش استان اردبیل با بیان این‌که ایجاد رقابت سالم بین دانش‌آموزان کاردانش و فنی و حرفه‌ای، معرفی به عموم مردم و تولیدی کردن و فروش آثار هنرآموزان از اهداف مهم این جشنواره است، خاطرنشان کرد: یک و لباس مخصوص جشنواره که به دانش‌آموزان ارائه می‌شود نیز از آثار هنرآموزان هنرستان‌های خودمان است.

  وی با بیان این‌که در این جشنواره همه استان‌ها دعوت هستند، اما تنها 26 استان در رقابت‌ها شرکت کرده‌اند، خاطرنشان کرد: بیشترین شرکت‌کننده نیز از ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌های استان اردبیل و خراسان‌رضوی است. 

  فتح‌الهی با بیان این‌که از استان اردبیل سه نفر دختر و یک نفر پسر در رشته‌های طلا و جواهرسازی، عکاسی، فرش و گرافیک در این جشنواره حضور دارند، گفت: کل شرکت‌کنندگان از سراسر کشور نیز 117 نفر دختر و هفت نفر پسر هستند.

  انتهای پیام

  منبع : ایسنا
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir