آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۱۹۳۶۶۰ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۹

  اوضاع امنیتی کشور مالی همچنان متشنج است

  تهران- ذاکرنیوز- با وجود تمدید سه ماهه وضعیت فوق العاده در مالی، اوضاع امنیتی این کشور همچنان بحرانی و متشنج است و شب گذشته یک افسر پلیس از سوی افراد مسلح کشته شد.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه از باماکو، شب گذشته یک افسر عالی رتبه پلیس مالی در مناطق شمال غربی این کشور کشته شد. این موضوع حاکی از وجود ناامنی در این کشور است. این ناامنی موجب شد تا دولت مالی روز گذشته وضعیت فوق العاده را سه ماه دیگر تمدید کند.
  این افسر عالی رتبه پلیس مالی در مقابل منزلش و زمانی که قصد داشت از خودرو پیاده شود به ضرب گلوله افراد مسلح از پای در آمد.
  هفته گذشته نیز افراد مسلح ناشناس ساعات اولیه نیمه شب به پایگاه نظامی
  'نامپالا' مهمترین یایگاه نظامی ارتش مالی در مرکز این کشور حمله کردند و آن را به اشغال خود در آوردند و دهها نیروی ارتش را کشتند.
  افراد مسلح با حمله به این پایگاه نظامی خسارت های مالی زیادی به این پایگاه وارد کردند بطوری که ستون های دود تا فاصله چند صد کیلومتری این پایگاه قابل رویت بود.
  هنوز هیچ گروهی مسئولیت حمله به پایگاه نظامی 'نامپالا' را بر عهده نگرفته است اما مناطق مرکزی مالی همواره شاهد درگیری میان نیروهای دولتی و شبه نظامیان موسوم به 'جبهه آزادی ماسینا ' (FLM) بوده است.
  جبهه آزادی ماسینا سال 2015 میلادی برای نخستین بار اعلام موجودیت کرد و هدف از مبارزات مسلحانه خود را تلاش برای برقراری عدالت در این کشور اعلام کرده است.
  مناطق شمالی مالی از سال 2012 میلادی در اشغال گروه تروریستی القاعده است.
  خاورم**9041**1144

  منبع : ایرنا
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir