آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۲۱۴۳۹۲ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۲

  اوکراین روسیه را به توطئه‌چینی متهم کرد

  همزمان با تلاش جامعه بین‌الملل برای کاهش تنش‌های به وجود آمده به دنبال تقویت تدابیر امنیتی توسط روسیه و اوکراین در اطراف شبه جزیره مورد مناقشه کریمه، کی‌یف مسکو را به کشیدن نقشه برای ایجاد ناآرامی‌های بیشتر متهم کرد.

  به گزارش ذاکرنیوز، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مسکو اعلام کرده که پیشرفته‌ترین سیستم دفاع هوایی  S-۴۰۰ خود را به کریمه که در سال ۲۰۱۴ میلادی به روسیه الحاق شد، منتقل کرده است؛ سیستمی که به گفته ارتش روسیه در دسامبر سال جاری میلادی کاملا قابل استفاده خواهد بود.

  درهمین حال فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا حمایت این بلوک را از اوکراین بازگو کرده و گفت: ما الحاق غیرقانونی کریمه را به رسمیت نمی‌شناسیم و از دو طرف می‌خواهیم از هرگونه اقدامی که باعث تشدید تنش‌های بیشتر می‌شود، اجتناب کنند.

  سرویس امنیتی روسیه مدعی شد: هفته گذشته از حملات تروریستی سرویس اطلاعات نظامی اوکراین جلوگیری کرده و حملات مسلحانه را دفع کرده است؛ ادعاهایی که کی‌یف به شدت آن را رد کرد.

  همزمان با تشدید مجدد و بی‌سابقه ناآرامی‌ها در کریمه که باعث نگرانی‌ها در خصوص یک جنگ گسترده شده، هر دو طرف تدابیر امنیتی را در سراسر این منطقه تقویت کردند.

  نیروهای اوکران در نزدیکی کریمه و در امتداد خط مقدم با جدایی طلبان‌ حامی روسیه در شرق اوکراین به حالت آماده باش درآمده و سرویس اطلاعات نظامی کی‌یف گفت: دشمن اقدام تحریک آمیز وسیعی را برنامه ریزی می‌کند.

  این سرویس همچنین روسیه را به افزایش تعداد نیروهایش، ذخیره مجدد مهمات و تقویت سخت افزارهای نظامی در شرق اوکراین متهم کرد.

  در همین حال دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه حملات ادعا شده کی‌یف در کریمه را به عنوان جنایت علیه کشور و مردم روسیه تلقی کرد.

  وی هشدار داد: اگر راهی برای بهبود وضعیت وجود نداشته باشد، ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه روابط دیپلماتیک با اوکراین را قطع می‌کند.

  سرویس امنیتی اوکراین سطح تهدید تروریستی را در سراسر کریمه و مناطق شرقی دو نشست و اوهانسک را به بالاترین حد افزایش داده است.

  انتهای پیام

  منبع : ایسنا
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir