آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۲۱۴۳۹۵ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۲

  مجتهد: هزینه سفر خاندان سعودی به مغرب معادل بودجه حقوق ماهیانه 40 هزار نظامی در یک سال است

  تهران- ذاکرنیوز- مجتهد فعال و کاربر توییتری و منتقد خاندان آل سعود عربستان در چند پیام توییتری در انتقاد به سفرهای مجلل و با هزینه های هنگفت خاندان سعودی به مغرب نوشت: چگونه انتظار پیروزی در جبهه های جنگ را می توان داشت در حالی که هزینه سفر ملک سلمان و چهار هزار همراهش به طنجه معادل بودجه حقوق ماهیانه40 هزار نظامی در یک سال است.

  مجتهد در توییتر خود در انتقاد به خوشگذرانی و فساد و اباحه گیری خاندان سعودی در سفر هایشان می نویسد، در حالی که جوانان ما در جبهه جنگ آنها می جنگند ملک سلمان و محمد بن سلمان پسرش و بیش از 4 هزار نفر از همراهانشان در شهر طنجه مغرب به خوشگذرانی و فساد و عیش و نوش مشغول هستند.
  وی در خصوص امکانات رفاهی خاندان سعودی و همراهانش باتوجه به سطح نزدکی آنها به پادشاه و مسئولیت های آنها می افزاید، هیات اولیه شامل خاندان درجه اول و نزدیکان آنها با ملک سلمان و پسرش در سه قصر بسیار مجلل در طنجه که تقریبا یک منطقه بزرگ با تمام امکانات و خدمات بودند، اسکان داده شده و محمد بن سلمان علاوه بر اینها صاحب یک قصر عظیم در طنجه است.
  به نوشته مجتهد، همراهان درجه دو خاندان سعودی نیز شامل نزدیکان ملک سلمان و ارتشی ها و گارد پادشاهی نیز در صدها ویلای گردشگری در منطقه 'رمیلات' و 'اشقار' اسکان داده شده اند.
  همراهان درجه سه شامل کارکنان سطح اول دیوان پادشاهی و شخصیت های مهم نیز از امتیازات کمتری برخوردار بوده در مجموعه هتل های وابسته به هتل 'فرح' شهر طنجه اسکان داده شدند و دسته چهارم نیز در هشت هتل دیگر اسکان یافتند.
  وی می نویسد، هتل های فرح، کنزی، سولازور، موفنبیک، رویال تیولیب، هیلتون طنجه، هیلتون گاردن و المزه و هزاران خودرو با راننده هایشان به صورت 24 ساعته با توجه به درجه اهمیت افراد از خودروهای رولزرویس تا باخ و مرسدس بنز ها و پژوها و اتوبوس های لوکس برای حمل و نقل دسته جمعی همگی برای خاندان سعودی در این سفرها رزرو می شوند.
  براساس گزارش ناقد خاندان سعودی، این امکانات همگی به صورت تمام وقت و در طول مدت اقامت خاندان سعودی در این شهر رزرو می شوند و تقریبا دو ماه و نیم به صورت کامل رزرو شده بودند.
  مجتهد می نویسد، هزینه این سفر 75 روزه تقریبا 4 تا 5 میلیارد ریال عربستان می شود که مبلغی معادل بودجه حقوق ماهیانه 40 هزار نظامی عربستانی در یک سال است.
  وی می افزاید، این مبلغ غیر از هزینه شرم آور آنها است که صرف فساد اخلاقی و خرید مسکرات، مواد مخدر و روسپیگری و عیش و نوش می شود به حدی که اهالی این شهر خود از این اعمال بسیار منزجر می شوند.
  مجتهد همچنین افشا کرده که همه روسپی های مغرب در این مدت به شهر طنجه کشیده می شوند، چرا که هر کدام از این روسپی ها برای یک شب در آمدی معادل در آمد یک پرستار مغرب در یک سال را دریافت می کنند.
  این منتقد سعودی می نویسد، یک سوال عجیب اینجا مطرح می شود و آن این است که مطلع شدیم، محمد بن سلمان در این سفر یکی از افسران عالی گارد پادشاهی را به همراه خود برده اما معنی این اقدامات چیست درحالی که این کشور در بحبوحه جنگ یمن به سر می برد.
  مجتهد در انتقاد صریحی افشا کرد که کازینوها و کاباره های شهر طنجه پر از شخصیت های عالی وزارت جنگ و گارد و دیوان پادشاهی و مسئولان دیگر سعودی است و اعمال بزرگان نیز در جای خود در قصرها پنهانی صورت می گیرد.
  'میلیاردها پول در مغرب صرف فساد و روسپیگری می شود در حالی که جنگی که سعودی ها در یمن به راه انداخته اند، در بدترین شرایط بحرانی به سر می برد؛ آیا ما با این حال و روز مستحق پیروزی هستیم و انتظار آن می رود؟'
  این افشاگری از سوی مجتهد از نزدیکان خاندان سعودی در حالی است که رسانه های مغرب پیشتر اعلام کردند که دیدار ملک سلمان و همراهانش از شهر طنجه با هدف برگزاری جشن عروسی یکی از پسران ملک سلمان صورت می گیرد.
  خاورم**9366**1275

  منبع : ایرنا
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir