آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۲۱۴۹۵۰ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۵۴

  پایان مسابقات رزمی روسیه/ غواصی عمیق ایران دوم شد

  مسکو - ذاکرنیوز - یگان غواصی عمیق نظامی جمهوری اسلامی ایران در مسابقات رزمی 2016 روسیه که با شرکت 57 تیم از کشور های مختلف برگزار شد، پس از موفقیت در مراحل مختلف، توانست جایگاه دوم این مسابقات بین المللی را کسب کند.

  به گزارش ذاکرنیوز، براساس نتایج پایگاه خبری دومین دوره بازی های نظامی روسیه که روز شنبه پس از پایان رقابت ها اعلام شد، تیم غواصی عمیق ایران با 2189 امتیاز پس از روسیه در جایگاه دوم قرار گرفت و گروه غواصان ونزوئلا هم سوم شدند.
  در کوهنوردی نظامی موسوم به حلقه البروس یگان ایران که با موفقیت مراحل اولیه و نیمه نهایی را سپری کرد و در جمع راه یافتگان به رقابت های پایانی قرار گرفت، جایگاه چهارم را به خود اختصاص داد و تیم روسیه اول شد و در هوا برد دریایی نیز پس از چین، روسیه و قزاقستان تیم ایران چهارم شد.
  در بخش مسابقه انفرادی یورش ناگهانی که با نام سواروف یکی از سرداران ملی روسیه برگزار شد و یکی از جدی رقابت ها بین شرکت کنندگان در این رشته انجام گرفت، واحد عملیاتی ایران با 34 امتیاز پس از روسیه، چین و قزاقستان در جایگاه چهارم قرار گرفت.
  در رشته هوابرد که یکی از سخت ترین مسابقات رزمایشی 2016 روسیه بود و رقابت های سخت و تنگاتنگی بین شرکت کنندگان وجود داشت، گروه ایران به جایگاه ششم بسنده کرد و روسیه اول شد.
  این رقابت ها که 11 مرداد با حضور ارتشبد سرگئی شویگو وزیر دفاع، جمعی از فرماندهان ارشد و مقام های روسیه و همچنین نظامیان بلندپایه کشورهای مختلف با حضور 57 تیم از 17 کشور گشایش یافت، روز شنبه در یک میدان نظامی نزدیک مسکو با برگزاری مراسم رسمی و اهدای مدال ها پایان یافت.
  گروه های مختلف رزمی ایران به سرپرستی سردار سرتیپ دوم ولی معدنی متشکل از حدود 200 نیرو از سپاه پاسداران، بسیج، ارتش و نیروی انتظامی در این رقابت های دو هفته ای شرکت داشتند.
  همچنین نمایشگاه ویژه معرفی چند کشور حاضر در رقابت های رزمی در خانه دوستی میدان نظامی آلابینو برگزار شد و غرفه فرهنگی دفاعی ایران که با همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی برپا شد، مورد توجه نظامیان کشورهای مختلف بویژه وزیر دفاع روسیه قرار گرفت.
  شویگو با همراهی سرهنگ علیرضا نوجوان وابسته نظامی سفارت جمهوری اسلامی از بخش کتاب های شرح عملیات مختلف دفاع مقدس، داستان ها، تصاویر جبهه ای، همراهی های مردمی پشت جبهه و پوسترهای جنگ، صنایع دستی، نمادهای تاریخی از جمله منشور حقوق بشر کوروش کبیر به عنوان اولین متن و قانون مکتوب جهانی در این زمینه، صنایع دستی خاتم، میناکاری و نگارگری، آثار برتر خوشنویسی و بافته های سنتی بازدید کرد.
  اروپام 391 ** 1516

  منبع : ایرنا
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir