آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۲۶۷۶۶۵ انتشار : ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۸

  هفتمین مسابقات سراسری قرآن و عترت طلاب در مشهد اردهال کاشان برگزار می‌شود

  دبیر اجرایی هفتمین دوره از مسابقات قرآن و عترت حوزه‌های علمیه کشور گفت: هفتمین مسابقات سراسری قرآن و عترت طلاب در مشهد اردهال کاشان برگزار می‌شود.

  محمدجعفر محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ذاکرنیوز از کاشان، در مورد برگزاری هفتمین دوره از مسابقات سراسری قرآن و عترت در کاشان اظهار داشت: در سایه قرآن و نور اهل بیت قرعه به نام کاشان افتاد و هفتمین دوره مسابقات حوزه‌های علمیه سراسر کشور در کاشان و در جوار علی بن محمد باقر (ع) برگزار می‌شود.

  دبیر اجرایی هفتمین دوره از مسابقات قرآن و عترت حوزه‌های علمیه کشور افزود: با توجه به برگزاری شش دوره قبلی در قم و شهرهای اطراف آن مانند ری، این دوره از مسابقات در کاشان برگزار می‌شود زیرا کاشان را به عنوان قم کوچک می‌دانند و حوزه‌های علمیه خوب، طلاب متعدد، اساتید برجسته و سابقه کاشان و حوزه‌های علمیه آن دلایل این لقب به کاشان است.

  محمدی ضمن اشاره به اینکه کاشان را به دید استان نگاه می‌کنند و وجود مرکز مدیریت در کاشان گواه چنین مطلبی است، خاطرنشان کرد: در مسابقات قرآنی طلاب، حدود 7000 هزار نفر از کل کشور در آن شرکت کردند و از این تعداد از مرحله مدرسه‌ای به استانی و سپس به مرحله کشوری راه پیدا کردند.

  وی تعداد شرکت کنندگان در مرحله کشوری را 84 نفر اعلام کرد و تصریح کرد: این نخبگان قرآنی در موضوعات حفظ، قرائت و ترتیل، تحقیق، حفط ده جزء و بیست جزء و حفظ کل در سیزده، چهارده و پانزده آبان به رقابت می‌پردازند و در سایه این مسابقات از بهترین اساتید حفظ قرآن، داوران ممتاز، کارشناسان برتر قرآنی، اساتید فعال در حوزه مشاوره تحصیلی، ازدواج، آسیب شناسی اجتماعی با محوریت قرآن استفاده می‌بریم.

  دبیر اجرایی هفتمین دوره از مسابقات قرآن و عترت حوزه‌های علمیه کشور حضور اساتید در کاشان را از هفته اول آبان ماه تا آخرین روز مسابقات اعلام کرد و تاکید کرد: در این دوره، به برگزاری مسابقات اکتفا نکرده و به همین جهت طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در کاشان، دوره‌ها و کارگاه‌های دانش‌افزایی با محوریت قرآن برگزار می‌شود.

  محمدی با اشاره به موضوعات کارگاه‌های در حال اجرا گفت: موضوعات این کارگاه‌ها تربیت فرزند قرآنی، مراحل انس با قرآن، تغذیه از منظر قرآن، مهارت‌های بیان تفسیر قرآن، سبک زندگی قرآنی، حفظ موضوعی قرآن، مشاوره قرآنی، امام زمان در آیینه قرآن و مراحل عمل به قرآن است و این کارگاه‌ها در سالن‌های عظیم شهری با دعوت از طلاب و خانواده های آنها برگزار می‌شود.

  وی افزود: علاوه بر برگزاری کارگاه‌ها، در تعدادی از مساجد اصلی شهر، محافل انس با قرآن برگزار می‌شود که از اساتید برجسته در رشته‌های حفظ، قرئت و کارشناس قرآنی بهره مند می‌شوند و برگزاری این محافل نیز می‌تواند در جهت تبلیغ برگزاری این مسابقات در کاشان قلمداد شود.

  دبیر اجرایی هفتمین دوره از مسابقات قرآن و عترت حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به هدف برگزاری این مسابقات افزود:  برگزاری از این مسابقات به حفظ و قرائت ختم نمی‌شود و لذا در این مسابقات، برنامه قرائت محور که چندین سال در قم برگزار شده است، در نظر گرفته شده است که ابداع آن با حوزه بوده است و خطی مشی اولیه توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد.

  معاون آموزشی حوزه علمیه کاشان، ضمن اشاره به اهمیت برنامه قرائت محور اظهار داشت: به دلیل اهمیت بالای این موضوع، به عنوان یک رشته جداگانه در نظر گرفته شده است و در این رشته با توجه به معنا، نوع قرائت متفاوت است و امیدواریم اولین قدمی باشد تا از قرائت به مفهوم و سپس به عمل کردن دست پیدا کنیم.

  محمدی با اشاره به کمرنگ بودن موضوع مشاوره در حوزه علمیه بیان کرد: مشاوره مخصوصا مشاوره‌های قرآنی در حوزه‌های علمیه کمرنگ بوده است که امیدواریم با وجود این کارگاه‌ها در این بحث پیشرفت‌های قابل توجهی داشته باشیم و انس با قرآن در زندگی ما نمود پیدا کند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :قم قم