آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۲۶۷۶۶۷ انتشار : ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۸
  معاون صندوق کارآفرینی امید خبر داد

  ایجاد بیش از 22 هزار فرصت شغلی در روستاهای کشور

  معاون صندوق کارآفرینی امید از ایجاد 22 هزار و 180 فرصت شغلی با اعتبار 560 میلیارد تومان در بخش روستایی از سوی این صندوق خبر داد.

  به گزارش ذاکرنیوز از قم، علی اصحابی پیش از ظهر امروز در سومین جلسه کمیته سرمایه‌گذاری و اشتغال شهرستان که در تالار امام رضا (ع) فرمانداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه تحول خوبی در حوزه کارآفرینی در تک شهرستان قم با همراهی همه دستگاه‌های اجرایی شاهدیم، اظهار داشت: در 31 استان و 280 شهرستان و 400 روستای کشور نواقصی در زمینه ارائه خدمات وجود دارد که لازم است برای جبران این نواقص گام برداریم.

  معاون صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه نرخ بیکاری قم 12 درصدی اعلام‌شده که جای تأمل دارد افزود: قم از نظر زیرساخت‌ها مزیت‌های فراوانی دارد و انتظار می‌رفت نهایتاً نرخ طبیعی 4 درصد را در قم داشته باشیم.

  وی با تاکید بر اجتناب از پراکنده‌کاری که سبب افزایش هدر رفت منابع می‌شود، گفت: با انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی با دستگاه‌های دخیل در حوزه اشتغال تلاش کردیم در راستای هم‌افزایی منابع گام برداریم.

  اصحابی با اشاره به نرخ بالای بیکاری و حاشیه‌نشینی قم تصریح کرد: اگر برنامه‌ریزی مناسبی برای روستاها نداشته باشیم آسیب‌های اجتماعی و حاشیه‌نشینی افزایش می‌یابد، از همین‌رو لازم است اقتصاد روستا را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهیم.

  معاون صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه سیاست صندوق کارآفرینی امید ایجاد واحدهای تولیدی بامزیت‌های صنعت روستایی است خاطرنشان کرد: بیشترین آمار بیکاری کشور را مربوط به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است در شرایطی که انباشتگی نیروی کار وجود دارد باید کارآفرینی بازار محور اولویت کار قرار گیرد.

  به گفته اصحابی، همه مسئولان و نهادها باید با مقوله بیکاری مبارزه کنند، رفع آن با دعوای سیاسی امکان‌پذیری نیست بلکه راه‌حل آن، هم‌افزایی منابع است.

  معاون صندوق کارآفرینی امید با تأکید بر‌اینکه ایجاد اشتغال نباید برای کارآفرینان هزینه بر باشد، گفت: نرخ بیکاری 12 درصد برای قم جای تعجب دارد.

  وی با انتقاد از عدم احیای انگیزه‌های سکونت در روستا اظهار داشت: در رده سنی 15 تا 19 سال بیش از 6 میلیون جمعیت، 20 تا 24 سال 8 میلیون نفر و 25 تا 29 سال 8 میلیون نفر جمعیت داریم که در مجموع 29 میلیون نفر گروه فعال اقتصادی کشور است که می‌توانند وارد عرصه تولید شوند.

  اصحابی از ایجاد 22 هزار و 180 فرصت شغلی با اعتبار 560 میلیارد تومان در بخش روستایی از سوی صندوق کارآفرینی امید خبر داد و تصریح کرد: اگر در طول 6 ماهه امسال 600 میلیارد تومان در بخش روستایی پرداخت‌شده است، پیش‌بینی می‌شود در افق 5 ساله برنامه ششم با 1012 میلیارد تومان اعتبار 400 هزار فرصت شغلی ایجاد شود.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :قم قم