آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۲۷۹۴۶۹ انتشار : ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۰

  ارائه تسهیلات و معافیت مالیاتی برای استان های غیر برخوردار از اشتغال

  اردبیل - ذاکرنیوز - نماینده مردم اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: استان های غیر برخوردار در زمینه اشتغال می توانند از معافیت های مالیاتی و تسهیلات کم بهره صندوق توسعه ملی بهره مند شوند.

  به گزارش ذاکرنیوز ، محمد فیضی زنگیر روز پنجشنبه در همایشی به مناسبت تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان اردبیل افزود: هیات امنای صندوق توسعه ملی سود تسهیلات را به 11 درصد کاهش داده و مناطق محروم می توانند از تسهیلات هفت درصدی برخوردار شوند و مسوولان اجرایی باید از این فرصت بهره برداری کنند.
  او گفت که در استان های غیربرخوردار و شهرستان هایی که نرخ بیکاری در آنها بیش از میانگین کشوری باشد، دولت موظف به در نظر گرفتن ردیف بودجه ای مستقل برای رفع شکاف اشتغال آنهاست.
  وی بیان کرد: همچنین معافیات های مالیاتی که در مناطق آزاد تجاری برقرار است، می تواند در استان های غیر برخوردار از اشتغال نیز حاکم شود و استان اردبیل نیز باید سهم خود را از این محل پیگیری کند.
  او اضافه کرد: به رغم قرار گرفتن در محدوده جغرافیایی ویژه ، استان اردبیل ظرفیت های زیادی برای توسعه دارد و باید این ظرفیت ها برای جذب سرمایه گذاری معرفی می شد که در این زمینه عملکرد مناسبی در گذشته مشاهده نشده است.
  فیضی عنوان کرد: در صندوق توسعه ملی برش استانی تعیین نشده و استان های دارای برنامه مدون و پروژه های دارای طرح توجیهی مناسب می توانند از منابع ارزی و ریالی آن استفاده کنند و اردبیل نیز در کنار برنامه ریزی باید به دنبال ایجاد مزیت های رقابتی برای صادرات باشد.
  وی گفت: گرچه شرایط نقدینگی سال گذشته مناسب نبود و صادرات کشور با کاهش مواجه شد اما استان اردبیل افزایشی 30 درصدی در صادرات داشت که قابل تقدیر است اما باید تلاش ها برای بهبود بیشتر فضا برای تولید و صادرات ادامه یابد.
  نماینده خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش 99 درصد درخواست مردم از نمایندگان را مرتبط با مشکلات اقتصادی دانست و گفت: واحدهای مستقر در شهرک صنعتی خلخال وابسته به تسهیلات و در مجموع با کمبود
  نقدینگی ، بدهی معوق مالیاتی و بیمه دست به گریبان هستند.
  بشیر خالقی رفع مشکل معیشت مردم را نهی از منکر دانست و افزود: توسعه نیافتگی باعث مهاجرت نیروی انسانی است و فقدان سرمایه گذاری مناسب به ویژه در جنوب استان موجب بروز بیماری مزمن مهاجرت در آن منطقه شده است.
  خبرنگار: محمد ملاحمزه زاده ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
  8123/6018

  منبع : ایرنا
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir