آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۲۷۹۹۷۶ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۲

  نیروهای مقاومت یمن بر مناطق مرزی عربستان مسلط شدند

  تهران - ذاکرنیوز - شبکه المسیره یمن اعلام کرد نیروهای مقاومت یمنی بعد از درگیری با نیروهای سعودی بر چندین روستا و مناطق مرزی در منطقه الخوبه در جیزان عربستان مسلط شدند.

  به گزارش ذاکرنیوز، المسیره اعلام کرد، یک مقام نظامی حوثی در این باره گفت، رزمندگان ارتش و کمیته های مردمی در عملیاتی گسترده توانستند به یاری خدا بر همه روستاهای الشرقیه مسلط شوند.
  وی گفت که این عملیات در پاسخ به حملات هوایی و بمباران سعودی ها علیه مردم بی دفاع یمن صورت گرفته است.
  این مقام نظامی که نامش در گزارش ذکر نشده اظهار داشت، عملیات مذکور از صبح روز گذشته (پنجشنبه) آغاز شد که در نتیجه آن 6 خودروی نظامی و دو تانک سعودی ها منهدم گردید.
  تعدادی از ادوات نظامی منهدم و شماری از نیروهای ارتش سوریه نیز کشته و زخمی شدند.
  وی گفت که در پی تسلط نیروهای مقاومت یمنی بر مناطق سعودی نیروهای ارتش عربستان به طور جمعی از این مناطق فرار کردند.
  به گزارش المسیره هواپیماهای سعودی با انجام چندین عملیات هوایی و بمباران مناطق خواستند جلوی پیشروی و سلطه نیروهای یمنی را بگیرند که موفق نشدند.
  از سوی دیگر شبکه خبری الجزیره نیز از زخمی شدن 13 سعودی و یک بنگلادشی در منطقه عسیر در نتیجه شلیک موشک از سوی حوثی ها به منطقه عسیر در جنوب عربستان خبر داد.
  الجزیره به نقل از منابع سعودی اعلام کرد درگیری بین نیروهای سعودی و نیروهای حوثی و طرفداران علی عبدالله صالح (رئیس جمهوری سابق یمن) تا چند ساعت گذشته ادامه داشت.
  عربستان در فروردین سال گذشته حملات خود را به یمن آغاز کرد.
  این حملات با تشکیل ائتلافی به سرکردگی ریاض و همراهی چند کشور عربی و پشتیبانی آمریکا علیه یمن و به منظور بازگرداندن عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری فراری و مستعفی یمن انجام شد.
  خاورم**1408** 1583 **
  مترجم: اکرم کرمی ** انتشار دهنده : محمدرضا عرفانیان

  منبع : ایرنا
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :المسیره یمن