آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۲۸۵۵۵۸ انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۴

  رئیس پیشین ستاد انتخابات ترامپ، منع ورود مسلمانان به آمریکا را تکذیب کرد

  تهران- ذاکرنیوز- «کوری لوواندوسکی/ Corey Lewandowski» مدیر پیشین ستاد انتخاباتی ترامپ، موضوع جلوگیری از ورود مسلمانان به آمریکا را که یکی از وعده های اصلی نامزد جمهوری خواهان بوده است، تکذیب کرد.

  به گزارش ذاکرنیوز و به نقل از شبکه تلویزیونی «ای تی وی» انگلیس، لوواندوسکی در مصاحبه با برنامه «صبح بخیر بریتانیا» ی این شبکه در واکنش به اظهارات جنجال برانگیز رئیس جمهوری منتخب آمریکا درباره « ممنوعیت کامل مسلمانان» از ورود به آمریکا چنین استدلال کرد که تیم تبلیغاتی ترامپ «چنین چیزی را نگفته است».
  «سوزان رید» مجری این برنامه بارها از لوواندوسکی خواست درباره چنین ادعایی شفاف سازی کند و مدیر پیشین ستاد تبلیغاتی ترامپ ضمن تکذیب آن گفت که مقررات سختگیرانه تری در زمینه شهروندی آمریکا اجرا خواهد شد.
  این مقام آمریکایی اظهار داشت که روند سختگیرانه تعیین صلاحیت با هدف تضمین این مساله انجام می گیرد که افراد «نمی توانند به کشور وارد شده و مرتکب اقدامات تروریستی شوند.»
  لوواندوسکی، وعده ترامپ درباره ساخت دیوار در مرز جنوبی آمریکا با مکزیک با هدف «جلوگیری از ورود غیرقانونی و کشتار شهروندان» را تکرار کرد و افزود «مناطق امنی» باید برای آوارگان سوری ایجاد شود تا آنها «وارد کشور (ما) نشوند و علیه شهروندان مان مرتکب جنایت نشوند.»
  وی درپاسخ به پرسشی درباره شکست شوکه کننده «هیلاری کلینتون» در انتخابات گفت: در حالی که این نامزد دمکرات ها «بسیار با تجربه است» اما 30 سال خدمت درداخل نظام از هم گسیخته واشنگتن باعث نمی شود که فردی صلاحیت ریاست جمهوری آمریکا را کسب کند.
  مدیر پیشین ستاد انتخاباتی ترامپ خاطرنشان کرد که «مردم آمریکا خشمگین و خواستار تغییر هستند و سیاست ها طبق معمول تغییر می کنند.»
  لوواندوسکی، رئیس جمهوری جدید آمریکا را «به طرز شگفت انگیزی قاطع و با شخصیت» توصیف کرد و گفت وی می تواند به اتحاد کشور کمک کند.
  رئیس 43 ساله پیشین ستاد انتخاباتی ترامپ، ژوئن گذشته به دلیل انتشار گزارشی از وی به خاطر رفتار خشونت آمیز با یک روزنامه نگار برکنار شد. وی روز جمعه نیز از پست خود در شبکه سی ان ان استعفا داد و زمانی که از وی پرسیده شد آیا بزودی با رئیس جمهوری منتخب آمریکا همکاری خواهد کرد، گفت: «اگر ترامپ بخواهد هر کاری را انجام می دهم.»
  شبکه «ای بی سی نیوز» به تازگی گزارش داد که پیشنهاد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا درباره منع ورود مسلمانان به این کشور پس از اعلام خبر پیروزی وی در انتخابات، از سایت تبلیغاتی این ستاد حذف شده است.
  ساخت دیوار، اخراج مهاجران و جلوگیری از ورود مسلمانان به آمریکا، از وعده های مهم کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ بوده است. وی روز یکشنبه بار دیگر تاکید کرد که بی درنگ 3 هزار مهاجر بدون مدرک را اخراج خواهد کرد.
  اروپام**9158
  مترجم: بهجت عباسی**انتشار دهنده: فریبا مدنی

  منبع : ایرنا
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir