آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۳۱۰۶۰۱ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۶
  نائینی:

  مصداق امروز فتنه، وجود جریان نفوذ در جامعه است

  رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه نهم دی گفت: مصداق امروز فتنه، وجود جریان نفوذ و مروجان تسلیم و سازش با آمریکا هستند. 

  به گزارش ذاکرنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، جلسه برنامه ریزی و هماهنگی هفتمین سالگرد حماسه نهم دی با حضور علی محمد نائینی رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه نهم و نمایندگانی از سازمان ها و نهادهای دستگاه های مختلف از جمله معاونت های صداو سیما، سازمان بسیج دانشجویی، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، نهاد رهبری در دانشگاه ها، مرکز رسیدگی به امور مساجد، سازمان بسیج مستضعفان، شهرداری تهران، خبرگزاری فارس، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه هنری و مسئولین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، بعد از ظهر روز یکشنبه ۱۴ آذر ماه برگزار شد.

  رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه نهم در این جلسه بر برگزاری باشکوه هفتمین سالگرد حماسه نهم دی و استفاده از این فرصت برای روشنگری و بصیرت افزایی جامعه و توجه به درس ها و عبرت های فتنه سال ۸۸ در آستانه انتخابات پیش رو تاکید کرد و گفت: حماسه ۹ دی، یکی از مناسبت هایی است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ۹ دی یک روز ماندگار در تاریخ انقلاب است که تنها با اراده الهی و تکیه به مردم و هدایت و مدیریت رهبر معظم انقلاب شکل گرفت و به گروه دولت و جریان خاصی ارتباط نداشت. همچنان که فتنه ۸۸ اقدام از پیش طراحی شده با هدف براندازی نرم با استفاده از الگوی انقلاب های رنگی بود.
    
  نائینی افزود: فتنه ۸۸، اصل نظام را نشانه گرفت و واکنش مردم در نهم دی هم مقابله با جریان یا شخص خاصی نبود بلکه دفاع کامل از نظام و رهبری و عاشورا بود که با خروش فرگیر و ملی، نظام اسلامی از یک چالش جدی و خطرناک عبور کرد.
    
  وی با اشاره به این که برخی در فتنه  نقش داشتند و برخی هم اصل فتنه را انکار می کنند یا واکنش مناسب نشان ندادند و هنوز هم اهداف و زوایای پیچیده آن را باور ندارند، گفت: برخی از این افراد، همچنان در ساختار سیاسی و اجرایی کشور فعالیت دارند و کسانی که بی اعتمادی آنان به ملت و نظام، به اثبات رسیده است، امروز در کشور، بسترهای نفوذ غرب را فراهم می سازند.  
   
  رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه نهم دی اظهار داشت: مصداق امروز فتنه، وجود همین جریان نفوذ و مروجان تسلیم و سازش با آمریکا هستند. کسانی که یا به مسئله نفوذ بی توجه هستند و یا بستر نفوذ در کشور را فراهم کرده اند. همان کسانی که فتنه را براه انداختند و در راهبرد تحریم به دشمن مشورت دادند. امروز خط سازش با آمریکا را ترویج می کنند.  
    
  نائینی اضافه کرد: آنان برای فشار به ایران، به غربی ها تحریم های فلج کننده را توصیه کردند، بانیان تحریم بودند. در واقع فتنه گران ۸۸، بانیان دیروز تحریم و مروجان امروز تسلیم در جامعه هستند. و اکنون وجود تفکر سازش و اعتماد به آمریکا، یکی از جدی ترین نشانه های حیات سیاسی فتنه در کشور است.  
   
  وی گفت: نهم دی، یادآور شعارها و اتهامات بی اساسی است که جریان فتنه علیه نظام به راه انداخت و شعار " انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است"، را سر داد. و حماسه نهم دی، قیام علیه کسانی بود که با بهانه قرار دادن انتخابات، ارزشهای انقلاب و نظام را نشانه گرفته بودند.  
   
  رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه نهم دی در بخش دیگر سخنانش با بیان این که بسیاری از مشکلات کنونی کشور، ریشه در فتنه های سالهای گذشته دارد، خاطرنشان کرد: از این مناسبت، باید استفاده کرد و سطح بصیرت و قدرت تحلیل جامعه را بالا برد.  
    
  وی اظهار داشت: این مناسبت، یک مناسبت ملی است و آنچه در ۹ دی سال ۸۸ در سراسر کشور اتفاق افتاد، یک واکنش ملی و یک حرکت خودجوش مردمی و عظیم در مقابله با کسانی بود که ارزشها و اصول انقلاب را هدف قرار داده بودند.  
    
  نائینی با اشاره به این که کار برای بزرگداشت حماسه ۹ دی، کاری جهادی است، گفت: دستگاههای مختلفی با ستاد ۹ دی همکاری دارند، اما کسانی که برای بزرگداشت این روز، پای کار می آیند، جریان مومن، متدین و جبهه حزب الله و انقلابی هستند.  
    
  رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه نهم دی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده تصریح کرد: انتخابات فرصتی برای دشمن است تا به صورت برنامه ریزی شده و طراحی شده افکار عمومی را جهت دهی کند و ۹ دی، فرصتی برای روشنگری است که باید درس ها و عبرت های آن، برای جلوگیری از چالش های آینده برای مردم بازگو و تبیین شود.  
    
  نائینی با بیان این که تاکنون کارهای محتوایی و تحلیلی خوبی در خصوص ۹ دی صورت گرفته گفت: در فضای هنری جای کار بیشتری وجود دارد.  
    
  وی اضافه کرد: تاکنون با موضوع ۹ دی، کارهای اقناعی و هنری اثربخشی ویژه قشرهای مختلف با سلائق و گرایش های مختلف، تولید شده، اما در این زمینه باید کار بیشتری انجام شود.  
   
  رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه نهم دی در پایان خاطرنشان کرد: کارهای اثربخش در قالب های هنری می تواند گروه های خاکستری را هدف قرار داده و جریان اثربخشی را در فضای عمومی جامعه ایجاد کند.

  منبع : مهر
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir