آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۳۱۷۸۱۶ انتشار : ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۵

  توسعه اقتصاد دریا محور در قشم ضروری است

  قشم - ذاکرنیوز - رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ظرفیت های خدادادی موجود در این منطقه توسعه اقتصاد دریا محور را به یک ضرورت تبدیل کرده و مراکز رشد می توانند در این زمینه نقش بسزایی ایفا کنند.

  به گزارش ذاکرنیوز در واحد بین الملل دانشگاه هرمزگان در قشم بیان کرد: بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان از ظرفیت مجاورت با دریا در حوزه های مختلف از جمله گردشگری دریایی، تولید برق، صید صنعتی آبزیان، مواد غذایی، دارویی و موارد دیگر استفاده می کنند و افتتاح این مجموعه در کنار آب های خلیج فارس باید شرایط را برای ارتباط بیشتر بین حوزه های علم و صنعت با هدف استفاده بهینه از ظرفیت دریا فراهم کند.
  وی افزود: رهبر معظم انقلاب نیز در سیاست های اقتصاد مقاومتی بر وظایف مناطق آزاد کشور در زمینه های تولید صادرات محور و خدمات، انتقال دانش فنی و تامین نیازهای ضروری و منابع مالی از خارج کشور تاکید کردند و امروز آمادگی برای توسعه فناوری در قشم از جمله در قالب حمایت از اندیشه های نو و خلاق به طور جدی پیگیری می شود.
  رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد: هم اینک بیش از 14 هزار دانشجو در مقاطع مختلف دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی قشم تحصیل می کنند اما برای توسعه این منطقه باید در کنار فراهم کردن شرایط تحصیل برای جوانان و ایجاد ارتباط قوی بین دانشگاه و صنایع فعال، زمینه جذب دانشجویان پس از پایان تحصیلات نیز در کنار تامین زیرساخت ها فراهم شود.
  وی اضافه کرد: زیرساخت ها تنها به راه، برق، آب، مخابرات و آسفالت محدود نیست بلکه مسوولان باید با ایجاد تغییر در نگرش خود، برنامه های توسعه محور برای عقب نماندن از دنیای رو به پیشرفت را نیز دنبال کنند.
  مرکز رشد زیست فناوری دریایی خلیج فارس طی آیینی در واحد بین الملل دانشگاه هرمزگان در قشم در قالب تفاهم نامه ای بین مرکز زیست فناوری خلیج فارس و دانشگاه هرمزگان با هدف حمایت از طرح های نوین علمی مرتبط با حوزه دریا راه اندازی شد.
  شهرستان قشم با یک هزار و 500 کیلومتر مربع مساحت و حدود 120 هزار نفر جمعیت بزرگترین جزیره خلیج فارس محسوب می شود.
  8123 /6048
  خبرنگار: محمد ملاحمزه زاده ** انتشار دهنده: خلیل تنیده

  منبع : ایرنا
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :هرمزگان هرمزگان