آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۳۲۳۷۲۲ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۸

  درخواست چین برای افزایش کمک های فنی آژانس به کشورهای در حال رشد

  پکن-ذاکرنیوز-یک مقام ارشد چین در سازمان ملل از آژانس بین المللی انرژی اتمی خواست که کمک های فنی خود در زمینه انرژی هسته ای را به کشورهای در حال رشد افزایش دهد.

  به گزارش ذاکرنیوز ، « وو های تایو » معاون نمایندگی دایمی چین در سازمان ملل خاطر نشان کرد که آژانس باید همکاری در انرژی هسته ای و فناوری اتمی را با کشورهای در حال توسعه بیشتر کرده و به آنها در زمینه های فنی مساعدت های لازم بدهد.
  وی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در باره فعالیت های آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت : جامعه بین المللی در زمینه برقراری توازن در توسعه برنامه های صلح آمیز هسته ای و جلوگیری از گسترش تسلیحات اتمی با چالش جدی روبروست.
  وی گفت که برخی از کشورها البته تلاش زیادی کرده اند با همکاری آژانس در زمینه امنیت هسته ای در کنار توسعه برنامه های اتمی گام های بلندی بردارند اما طبیعتا در این رستا به کمک های فنی نیاز دارند.
  وی تصریح کرد: چین از آژانس بین المللی انرژی اتمی انتظار دارد وظایف خود را در زمینه توسعه برنامه های اتمی صلح آمیز کشورها و ارایه کمک های فنی به آنها از جمله به کشورهای در حال رشد بخوبی انجام دهد.
  تارنمای چاینا ارگ امروز از قول مقام چینی آورده است که همه کشورهای عضو آژانس بخصوص کشورهای توسعه یافته باید همکاری های فنی را با کشورهای در حال رشد افزایش داده و به آنها در دسترسی به این منبع انرژی کمک کنند.
  وی همچنین تقویت نظام بازرسی و تامین امنیت از سوی آژانس را برای پایبندی کشورها به منع تکثیر تسلیحات اتمی بسیار مهم دانست و گفت که برای همه لازم است که در زمینه حراست از ان پی تی تلاش کنند.
  آساق**231**1577** انتشاردهنده: حسن حسین زاده

  منبع : ایرنا
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :انرژی هسته ای