آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۳۳۰۴۶۰ انتشار : ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۲

  جشنواره تئاتر فجر با استاد یونانی کارگاه تخصصی برگزار می کند

  تهران- ذاکرنیوز - سومین کارگاه تخصصی سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با مدرس یونانی در تئاتر شهر برگزار می‌شود.

  به گزارش ذاکرنیوز از روابط عمومی سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر، کارگاه تخصصی «میراث ادبی و فرهنگی و الگوهای نوین ارایه آثار نمایشی» با حضور اکتور ساتسولی در ادامه برگزاری کارگاه‌های ملی و بین‌المللی در تالار مشاهیر تئاتر شهر برگزار می‌شود.
  افشین خورشید باختری مدیر کارگاه‌های آموزشی جشنواره تاکید کرد که برنامه‌ریزی کارگاه‌ها و سخنرانی‌ها با توجه به پرکردن خلاء آموزش در موضوعات ضروری و کمتر پرداخت شده در فرآیند آموزش تئاتر انجام شده است.
  وی ایجاد امکان برای توان افزایی هنرمندان را از دیگر اولویت‌های مهم در برگزرای این کارگاه‌ها برشمرد و افزود: تاریخ دیرینه ادبیات و فرهنگ ایرانی و میراث گرانقدر به جای مانده از آن سرچشمه فوق‌العاده و بسیار ارزشمندی است که می‌تواند در صورت‌ها و الگوهای نوین نمایشی و درچشم اندازی امروزین جلوه‌گر شود.
  خورشید باختری اظهار کرد: سابقه این امر در ادبیات نمایشی و اجراهای تئاتری در پیشینه تئاتر نوین ایران وجود دارد، اما آشنا سازی نویسندگان، دراماتورژها، کارگردانان و مدیران تئاتری با الگوهای نوین ارایه نمایشی میراث ادبی و فرهنگی از منظر تجارب و دانش غیر ایرانی از اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی است که با حضور اکتور ساتسولی کشور یونان در تاریخ ششم دی ماه 1395 در تالار مشاهیر تئاتر شهر برگزار خواهد شد.
  به گفته وی در این کارگاه 6 ساعته زمینه های لازم برای یک گفت و گوی فرهنگی جهت غنا بخشیدن به تجربه نوشتن و خلق نمایشی از میراث ادبی و فرهنگی با توجه به تجارب فرهنگی غنی و باستانی یونان فراهم می‌شود.
  سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری سعید اسدی از اول تا دوازدهم بهمن ماه برگزار می‌شود.
  فراهنگ**7561**1027**دریافت کننده: سارا کریمیان**انتشار دهنده: محمدجواد دهقانی

  منبع : ایرنا
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :بی بی سی بی بی سی