آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۳۳۵۴۹۳ انتشار : ۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۳

  فرماندار بیرجند: ترویج فرهنگ ازدواج نیازمند دگرگونی فرهنگی است

  بیرجند - ذاکرنیوز - فرماندار بیرجند مرکز خراسان جنوبی، گفت: در بحث ازدواج باید به دنبال دگرگونی فرهنگی بود، زیرا فرهنگ سازی مقوله ای است که تازه مورد توجه قرار گرفته است.

  علی ناصری روزپنجشنبه در هجدهمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ، افزود: اشتغال و ازدواج یکی از مهمترین موضوعاتی است که در حال حاضر جامعه با آن رو به روست و تمام کمیته های مربوط که در این زمینه فعالیت دارند، باید با عزم جدی وارد میدان شوند.
  وی ادامه داد: برخی از موضوعات در کمیته ها مطرح اما نتیجه ای ارائه نمی شود به نظر می رسد، اشتغال و ازدواج موضوع بین بخشی است، یک نهاد یا اداره در کمیته مخصوص به خود به تنهایی نمی تواند این مشکل را حل کند.
  به گزارش ذاکرنیوز، ناصری، عنوان کرد: کمیته های مربوط به اشتغال و ازدواج جوانان باید به سمتی پیش بروند که به دنبال حل مشکل زیربنایی و به دنبال بهترین راه برای استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود باشند.
  وی اظهار کرد: اگر در یک محور مدون و کارشناسی شده حرکت کنیم در آینده ای نه چندان دور شاهد نمونه واحدی خواهیم بود که با اطمینان نتیجه اقدام های انجام شده را اعلام خواهیم کرد و این مهم با همکاری بین بخشی محقق خواهد شد.
  به گفته ناصری در این ارتباط اقدام های خوبی در زمینه مشاغل خانگی و صنایع دستی در شهرستان بیرجند انجام شده است طوری که می توان ادعا کرد، در عرصه داخلی و خارجی حرفی برای گفتن داریم.
  این مسئول با اشاره به اینکه گردشگری یکی از پتانسیل های ویژه شهرستان است، بیان کرد: گام های خوبی در این زمینه برداشته شد و موقعیت لازم برای پرداخت وام به متقاضیان فعال بخش گردشگری فراهم است و فعالان این صنعت با ایجاد اشتغال در این زمینه می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
  فرماندار بیرجند در ادامه تاکید کرد: با توجه به مشکل خشکسالی و کم آبی که منطقه با آن رو به روست، امیدواریم بتوانیم با توسعه بخش گردشگری و صنایع دستی و بازار فروش آن گامی اساسی در راستای اشتغال پایدار برداریم.

  ** تخصیص اعتبار بیش از 29 میلیارد ریالی برای اشتغال جوانان
  معاون کمیته امداد امام خمینی(ره) منطقه 2 شهرستان بیرجند، گفت: از ابتدای سال 95 تاکنون 29 میلیارد و 100 میلیون ریال به اشتغال جوانان منطقه یک و 2، اختصاص یافت که از این مبلغ ، متقاضیان 16 میلیارد و 680 میلیون ریال وام به بانکها معرفی شدند.
  محمد رضا چاجی، ادامه داد: با توجه به اینکه ایجاد شغل برای جوانان مهم ترین نیاز جامعه است در این ارتباط تمام اعتبار تخصیص داده شده به جوانان پرداخت شده است.
  به گزارش ذاکرنیوز وی در این جلسه از معرفی 923 نفر به سازمان فنی و حرفه ای برای کسب آموزش مهارت آموزی خبر داد و بیان کرد: تمامی این کار آموزان بعد از کسب آموزش های لازم، به بانک های مورد توافق برای دریافت تسهیلات اشتغال، معرفی خواهند شد.
  وی اظهار کرد: در بحث ازدواج هم از ابتدای سال 95 تاکنون 87 فقره تسهیلات برای تهیه جهیزیه به نوعروسان مددجو پرداخت شد که تا نیمه اول دی ماه جاری 40 فقره تسهیلات برای خرید جهیزیه نیز پرداخت خواهد شد.
  وی در ادامه عنوان کرد: در حال حاضر مددجوی متقاضی دریافت تسهیلات برای خرید جهیزیه در شهرستان نداریم و در صورت متقاضی جدید وام پرداخت خواهد شد.
  برای دریافت لحظه به لحظه اخبار خراسان جنوبی به کانال تلگرامی irnabirjand@ ملحق شوید.
  *3215*2047*خبرنگار-محمدرسول ابراهیمی اسفدن* انتشار دهنده- عباسقلی اشکورجیری

  منبع : ایرنا
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir