آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۳۳۹۲۳۷ انتشار : ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۳
  مدیرکل آموزش وپرورش استان همدان:

  ۱۶ هزار و ۷۰۰ نفر از بی سوادان استان همدان باسواد شدند

  اسدآباد- مدیرکل آموزش وپرورش استان همدان گفت: ۱۶ هزار و ۷۰۰ نفر از بی‌سوادان استان همدان باسواد شده اند که این امر موفقیت بزرگی برای استان محسوب می‌شود.

  به گزارش ذاکرنیوز، مصطفی خزاعی بعدازظهر یکشنبه در شورای آموزش و پرورش شهرستان اسدآباد اظهار داشت: با مساعدت ۴۰ هزار میلیارد ریالی از اوراق مشارکت که دولت به وزارت آموزش و پرورش پرداخت کرده مشکلاتی که از سال گذشته در این نهاد باقی‌مانده بود، برطرف شد.

  وی افزود: با مساعدت دولت بخش قابل توجهی از مطالبات سال ۹۴ آموزش و پرورش همدان، مطالبات سه ماه اول امسال فرهنگیان، مطالبات فرهنگیان حق‌التدریس و نیروهای آزاد در سه ماهه مهر، آبان و آذر پرداخت می‌شود.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان بیان کرد: استان همدان با وجود تنگناها از ۱۰۰ امتیاز پروژه مهر، امتیاز کامل را کسب و رتبه نخست کشوری را به دست آورد.

  وی با بیان اینکه در بحث سوادآموزی ۱۰۲ درصد تحقق هدف در استان همدان صورت گرفت، تاکید کرد: خوشبختانه آموزش وپرورش در امر آموزش بی سوادان مشکل اعتباری ندارد.

  خزاعی تاکید کرد: در دولت تدبیر و امید بودجه آموزش و پرورش ۱۰۰ درصد افزایش یافته به طوری‌که بودجه این وزارتخانه در سال ۹۲ مبلغ ۱۶۰ هزار میلیارد ریال بوده که امسال به ۲۸۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.

  وی بیان کرد: سرمایه‌گذاری صحیح در آموزش وپرورش موجب رفع بسیاری ازمشکلات جامعه می‌شود.

  مدیرکل آموزش وپرورش استان همدان بااشاره به نقش شوراهای آموزش وپرورش عنوان کرد: همه افراد تاثیرگذار در شورای آموزش وپرورش حضور دارند و برای ارتقاء کیفیت آموزش وپرورش تلاش می‌کنند که امیدواریم ظرفیت‌ها و حدود اختیارات آن‌ها گسترش یابد.

  وی دو شیفته‌شدن مدارس هیئت امنایی را غیر قانونی دانست و گفت: به دلیل اینکه از مردم هزینه ثبت‌نام دریافت می‌شود دو نوبته شدن این مدارس اجحاف در حق مردم و خلاف قانون است.
   

  منبع : مهر
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :همدان همدان