آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۳۴۴۷۵۷ انتشار : ۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۴

  خلق حماسه نهم دی، جلوه ای از شکوه میثاق دوباره ملت با ولایت

  تهران- ذاکرنیوز- حماسه باشکوه و ماندگار نهم دی 1388 خورشیدی بصیرت، اتحاد و همبستگی ملت ایران را در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و میثاقی دوباره با ولایت فقیه به نمایش گذاشت و به دشمنان این مرز و بوم یادآور شد که مردم همیشه بیدار ایران با هوشیاری خویش هرگز دستاویز توطئه های دشمنان قرار نخواهند گرفت.

  دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران که همواره به دنبال فرصت هایی برای اجرای نقشه های شوم خود و نشانه گرفتن اتحاد و یکدلی مردم این سرزمین هستند، در سال 88 فتنه ای را رقم زدند که نه تنها با بصیرت و هوشیاری ملت ایران خنثی شد بلکه درس عبرتی برای متجاوزان به آرمان های این ملت قرار گرفت.

  مردم غیور و آگاه ایران اسلامی هنگامی که حضور دشمن را در هتک حرمت عزاداری امام حسین(ع) احساس کردند، به سیل خروشانی تبدیل شدند و همه توطئه های دشمنان را با حضور میلیونی خود در خیابان ها خنثی ساختند و با خلق حماسه تاریخی خویش نشان دادند که این مردم هوشیار هرگز انقلاب و ارزش های آن را به آسانی از دست نخواهند داد و با جان و دل در برابر هر گونه تجاوزی خواهند ایستاد.

  ملت ایران هر سال علاوه بر گرامیداشت و برگزاری مراسم ها و آیین هایی ویژه حماسه نهم دی، میثاق خود را دگر بار با ولایت فقیه تجدید می کنند.

  گروه اطلاع رسانی ذاکرنیوز به بهانه سالروز خلق حماسه 9 دی به محوریابی گزیده ای از بیانات مقام معظم رهبری پرداخته است.

  **حماسه نهم دی؛ حرکتی ماندگار در تاریخ انقلاب
  - حضور عظیم و تعیین‌کننده‌ ملت مؤمن، بابصیرت و باغیرت ایران را در راهپیمایی سراسری 9 دی ماه امسال، تجلی دست قدرت خدا و حرکتی ماندگار در تاریخ انقلاب است. سلطه‌گران و جریان‌های ضد دین که امروز در شرایط غبارآلود فتنه در مقابل نظام و انقلاب شعار می‌دهند، همان کسانی هستند که سال‌ ها زیر پرچم مبارزه با امام و انقلاب صف‌آرایی کرده بودند و مردم نیز با درک همین شاخص و حقیقت، حضور تعیین‌کننده‌ خود را در حفظ نظام و انقلاب، بار دیگر ثابت کردند.(بیانات در دیدار جمعی از مردم قم، 19 دی 1388)

  - روز نهم دی امسال نیز از جمله روزهایی است که به واسطه‌ حرکت عظیم و فوق‌العاده‌ مردم در تاریخ ماندگار شد. (بیانات در دیدار جمعی از مردم قم، 19 دی 1388)

  **حماسه نهم دی؛ ثمره بصیرت و هوشیاری ملت ایران
  - حماسه بزرگ نهم دی نتیجه‌ هوشیاری مردم و درک این شاخص بسیار مهم است. اگر صدها بار برای نعمت هوشیاری این ملت، سجده‌ شکر بجا آورده شود، باز هم کم است... بر خلاف برخی تبلیغات رسانه‌ای، مشکل اصلی دشمنان این سرزمین، بصیرت ملت و غیرت دینی جوانان کشور است. با وجود این غیرت دینیِ جوشان، جوانان در مقابل برخی مسائل صبر پیشه می‌کنند که باید هم چنین باشد، ولی هرگاه که زمانِ حضور در صحنه باشد، در میدان حاضر هستند. (بیانات در دیدار جمعی از مردم قم، 19 دی 1388)

  - روز عاشورا - دهم محرم - فی نفسه با روزهای دیگر فرقی ندارد؛ این حسین بن علی (علیه السّلام) است که به این روز جان میدهد، معنا میدهد، او را تا عرش بالا می‌برد؛ این مجاهدتهای یاران حسین بن علی (علیه السّلام) است که به این روز، این خطورت و اهمیت را میبخشد. روز نوزدهم دی هم همین جور است، روز نهم دیِ امسال هم از همین قبیل است. نهم دی با دهم دی فرقی ندارد؛ این مردمند که ناگهان با یک حرکت - که آن حرکت برخاسته از همان عواملی است که نوزدهم دیِ قم را تشکیل داد؛ یعنی برخاسته ی از بصیرت است، از دشمن‌‌‌‌‌شناسی است، از وقت‌‌‌‌‌شناسی است، از حضور در عرصه مجاهدانه است - روز نهم دی را هم متمایز می کنند. (بیانات در دیدار مردم قم در سالگرد قیام ۱۹ دی، 19 دی 1388)

  - این ملت عظیم از قشرهای مختلف در سراسر کشور نگاه می کنند به صحنه، می شناسند صحنه را؛ خیلی چیز بزرگ و مهمی است. اینی که من عرض می کنم روز نهم دی در تاریخ ماندگار است، به خاطر این است. مردم بیدارند؛ همین است که کشور شما را نگه داشته است عزیزان من! همین است که انقلابتان را حفظ کرده است؛ همین است که جرأت سران استکبار را از آنها گرفته است که بخواهند به ملت ایران حمله کنند؛ می ترسند. حالا در تبلیغات، زید و عمرو و بکر را میکشند جلو، بمباران تبلیغاتی میکنند؛ اما حقیقت قضیه چیز دیگری است. دشمن حقیقی آنها ملت ایران است، دشمن حقیقی آنها ایمان و بصیرت ملت ایران است، دشمن حقیقی آنها همین غیرت دینی جوانهاست که می جوشد. (بیانات در دیدار مردم قم در سالگرد قیام ۱۹ دی، 19 دی 1388)

  - حضور متحد و پربصیرت ملت در حماسه ۹ دی و ۲۲ بهمن قویترین و آخرین ضربه ملت به بیگانگان است. در این دو حادثه عظیم، همه کسانی که به نامزدهای مختلف رأی داده بود با شعار واحد، وارد صحنه شدند و اتحاد و پیروزی ملت را در پیمودن راه انقلاب و صراط مستقیم متجلی ساختند.( بیانات در دیدار زایران و مجاوران حرم مطهر حضرت امام رضا (ع)، یکم فروردین 1389)

  - اگر ایمان راسخ با بصیرت، اقدام و عمل و استقامت و ایستادگی همراه شود، نصرت الهی قطعی خواهد بود. اگر در مواردی نصرت الهی شامل حال مؤمنین نمی‌شود، به دلیل ضعف ایمان یا غلط بودن ایمان و یا ایمان بدون بصیرت است، زیرا نداشتن بصیرت همچون نداشتن چشم است و فردی که چشم ندارد، راه را تشخیص نمی‌دهد و به بیراهه می‌رود. حضرت علت این که بنده بر موضوع بصیرت در حوادث ۹ دی تأکید فراوان داشتم، به همین علت است. (بیانات در یدار با مردم قم در سالروز حادثه 19 دی 1356، 19 دی 1392 )

  - نهم دی را همین جوان ها، همین نسل سوّم انقلاب به راه انداختند؛ آن حادثه‌ عظیم را به‌وجود آوردند؛ آن سیلی محکم را به‌صورت کسانی نواختند که سعی‌شان این بود که مسیر حرکت اسلامی را با ایجاد فتنه منحرف بکنند؛ این کار را چه کسی کرد؟ جوان ها کردند، نسل سوّم انقلاب کردند. امروز چشم دوختند به نسلهای بعدی، به جوانهای بعدی، چون می دانند سرمایه‌ ملّت ایران مردمند. این انگیزه‌ها در آنها وجود دارد؛ تا وقتی شما جوان های خوب و مردم مؤمن در میدان هستید، باانگیزه هستید، با بصیرتید، آگاهید که چه کار دارید می کنید، البتّه نخواهند توانست. (بیانات در دیدار مردم قم به مناسبت سالروز قیام 19 دی‌، 17 دی 1393)

  ** حرکت عظیم ملت در نهم دی؛ اتمام حجتی برای همه
  - حرکت عظیم ملت در 9 دی ماه اتمام حجتی برای همه است. مسوولان قوای سه‌گانه دیدند که ملت چه می‌خواهد. بنابراین باید وظایف خود را در مقابل مفسدان و اغتشاش‌گران به‌خوبی انجام دهند. (بیانات در دیدار جمعی از مردم قم، 19 دی 1388)

  - مطمئن باشید که روز 9 دیِ امسال هم در تاریخ ماند؛ این هم یک روز متمایزی شد. شاید به یک معنا بشود گفت که در شرائط کنونی - که شرائط غبارآلودگیِ فضاست - این حرکت مردم اهمیت مضاعفی داشت؛ کار بزرگی بود. هرچه انسان در اطراف این قضایا فکر می کند، دست خدای متعال را، دست قدرت را، روح ولایت را، روح حسین بن علی (علیه السّلام) را می بیند. (بیانات در دیدار مردم قم در سالگرد قیام ۱۹ دی، 19 دی 1388)

  - مسوولان کشور بحمداللَّه چشمشان هم باز است، می بینند؛ می بینند مردم در چه جهتی دارند حرکت می کنند. حجت بر همه تمام شده است. حرکت عظیم روز چهارشنبه 9دی ماه حجت را بر همه تمام کرد. مسوولان قوه‌‌‌‌‌ی مجریه، مسوولان قوه‌‌‌ مقننه، مسوولان قوه‌‌‌‌ی قضائیه، دستگاه‌‌‌های گوناگون، همه می دانند که مردم در صحنه‌‌‌اند و چه می خواهند. دستگاه‌‌‌‌‌‌ها باید وظایفشان را انجام بدهند؛ هم وظائفشان در مقابل آدم مفسد و اغتشاشگر و ضدانقلاب و ضدامنیت و اینها، هم وظایفشان در زمینه‌‌‌ اداره‌‌‌‌‌‌ی کشور. (بیانات در دیدار مردم قم در سالگرد قیام ۱۹ دی 19 دی 1388)

  - قویترین و آخرین ضربه را ملت در روز 9 دی و 22 بهمن وارد کرد. کار ملت ایران در 22 بهمن، کار عظیمی بود؛9 دی هم همین جور. یکپارچگی ملت آشکار شد. همه‌ کسانی که در عرصه‌ سیاسی به هر نامزدی رأی داده بودند، وقتی دیدند دشمن در صحنه است، وقتی فهمیدند اهداف پلید دشمن چیست، نسبت به آن کسانی که قبلاً به آنها خوشبین هم بودند، تجدید نظر کردند؛ فهمیدند که راه انقلاب این است، صراط مستقیم این است.( بیانات در اجتماع زایران و مجاوران حرم مطهر رضوی یکم فروردین 1389)

  **حضور مردم در حماسه نهم دی؛ بزرگ ترین ثروت و پشتوانه نظام
  - کار 9 دی ماهِ امسال هم همین جور بود. شناختن موقعیت، فهمیدن نیاز، حضور در لحظه‌ی مناسب و مورد نیاز؛ این اساس کار است که مؤمن باید این را هم با خود همراه داشته باشد تا بتواند وجودش مؤثر بشود؛ آن کاری را که باید انجام بدهد، بتواند انجام بدهد. خوب، الحمدلله شورای هماهنگی تبلیغات این خصوصیت را داشته است، نشان داده است؛ هم در دهه‌ اول، در اوضاع و احوال گوناگون آن دهه - در دوران دفاع مقدس، قبل از دفاع مقدس، بعد از دوران دفاع مقدس - هم بعد از رحلت امام در مناسبت های مختلف که قله‌هایی را در تاریخ ما به وجود آورد. یکی از این قله‌های فراموش نشدنی، همین 9 دی امسال بود. (بیانات در دیدار اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی 29 دی 1388)

  - راز ماندگاری این انقلاب، اتکای به ایمان هاست؛ اتکای به خداست. لذا شما می بینید آن روزی که توده‌ عظیم مردم در سرتاسر کشور احساس کنند که دشمنی‌ای متوجه انقلاب است، احساس کنند که دشمنیِ جدیای وجود دارد، بدون فراخوان حرکت می کنند می آیند. روز 9 دی شما دیدید در این کشور چه اتفاقی افتاد و چه حادثه‌ای پیش آمد. دشمنان انقلاب که همیشه سعی میکنند راهپیمائی های میلیونی را بگویند چند هزار نفر آمده‌اند - تحقیر کنند، کوچک کنند - اعتراف کردند و گفتند در طول این 20 سال، هیچ حرکت مردمی ای به این عظمت در ایران اتفاق نیفتاده است؛ این را نوشتند و گفتند.( بیانات در دیدار فرمانده و پرسنل نیروی هوائی ارتش 19 بهمن 1388)

  - امروز نفَس گرم امام راحل عظیم‌الشأن در میان ما نیست و حادثه‌ای مانند دفاع مقدس نیز که موجب غیرت و جوشش مردم و جوانان می‌شد، وجود ندارد، اما ۳۱ سال پس از پیروزی انقلاب، مردم و به‌ویژه جوانان، در کمال پاکی و آراستگی روحی، حماسه‌ بی‌نظیر ۲۲ بهمن امسال را به وجود می‌آورند و روز بزرگ و فراموش‌نشدنی 9دی را می‌آفرینند. (بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان با رهبر انقلاب، 6 اسفند 1388)

  - حضور مردم در حوادث بزرگ و مهم و اعلان موضعی که می کنند - مثل راهپیمایی مهم 22 بهمن، که واقعاً یک پدیده‌ عظیمی بود در تاریخ انقلاب در این شرائط و با این اوضاع و احوال و قبل از آن، حضور مردم در خیابان ها در سراسر کشور در9 دی - بدون اینکه علما و راهنمایان معنوی مردم که مورد اعتماد آنها هستند، دل های مردم را به حقائق این انقلاب متوجه کنند، میسر نمی شد.( بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری، 6 اسفند 1388)

  - بعد از اهانتی که در روز عاشورای سال ۸۸ به وسیله‌ی یک عده تحریک شده نسبت به امام حسین انجام گرفت، دو روز فاصله نشد که مردم در روز ۹ دی توی خیابان ها آمدند و موضع صریح خودشان را علنی ابراز کردند. دست های دشمن و تبلیغات دشمن نه فقط نتوانسته مردم را از احساسات دینی عقب بنشاند، بلکه روزبه‌روز این احساسات تندتر و این معرفت عمیق‌تر شده است.( بیانات در اجتماع بزرگ مردم قم‌، 27 مهر 1389)

  - قضایای سال 88 به وجود آمد. دو سه ماه تهران را متلاطم کردند - البته فقط تهران را - دو سه ماه توانستند دلها و ذهنها را به خودشان مشغول کنند. اینجا هم مردم آمدند توی میدان. بعد از آنکه باطنها ظاهر شد، در روز قدس مردم دیدند که اینها حرف دلشان چیست، در روز عاشورا فهمیدند که اینها عمق خواسته‌هاشان تا کجاست، مردم عزیز ما به میدان آمدند و حماسه 9 دی را به راه انداختند. نه فقط در تهران، بلکه در سراسر کشور، میلیون ها نفر در روز 9 دی، بعد هم بلافاصله در 22 بهمن آمدند توی میدان، غائله را ختم کردند. این، هنر مردم است. درود به مردم ایران. درود به ملت مؤمن و مبارز و بصیر و آگاه ایران. ان‌شاءاللَّه به توفیق الهی، مردم همین راه را و همین خط را و همین آرمان را و همین عزم و همت را تا آخر ادامه خواهند داد.( بیانات در بیست و دومین سالگرد امام خمینی(ره) 14 خرداد 1390)

  - یکی دیگر از چالشها - که البته این چالش پیچیده‌تری بود – چالش های فتنه‌انگیزی بود که در فتنه‌ای مثل 18 تیر سال ۷۸ و فتنه‌ سال ۸۸، با فاصله‌ ده سال، اینها در تهران راه انداختند. امیدوار بودند که بتوانند با این فتنه، نظام را شکست بدهند؛ ضربه وارد کنند؛ اما بعکس شد. در فتنه‌ 18 تیر، پنج روز بعد از اینکه فتنه‌گران فتنه‌ خود را شروع کردند، مردم آن حرکت عظیمِ ۲۳ تیر را، نه فقط در تهران، بلکه در سایر شهرها به راه انداختند. در فتنه‌ ۸۸، دو روز بعد از حوادث عاشورا، آن قضیه‌ عظیم 9 دی به راه افتاد. همان وقت بعضی از ناظران خارجی که از نزدیک دیده بودند، در مطبوعات غربی نوشتند و ما دیدیم، که گفته بودند آنچه در 9 دی در ایران پیش آمد، جز در تشییع جنازه‌ی امام، چنین اجتماعی، چنین شوری دیده نشده بود. این را مردم کردند. حضور مردم اینجوری است.( بیانات در اجتماع بزرگ مردم کرمانشاه، 20 مهر 1390‌)

  - حضور عظیم و خروشان مردمی در ۹ دی ۸۸، تجلّی بارزی از هویت و ماهیت انقلاب یعنی روح دیانت حاکم بر دل‌های مردم بود.(بیانات در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت حماسه 9 دی ، 21 آذر 1390)

  - نهم دی ۸۸، حادثه کوچکی نیست بلکه آن حرکت عظیم و ماندگار مردمی، شبیه حرکت بزرگ ملت در روزهای اول انقلاب است و باید تلاش شود در سالگرد این حماسه، حرف اصلی ملت ایران، یعنی حرکت در سایه دین و تحقق وعده‌های الهی تبیین شود. (بیانات در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت حماسه 9 دی، 21 آذر 1390)

  - در پدیده‌ها و خیزش‌های ماندگار و عظیمی همچون راه‌پیمایی اربعین یا نمونه‌هایی نظیر تسخیر لانه‌ی جاسوسی، ۹ دی ۸۸ و اعتکاف‌ها که برخاسته از تبلیغات نیستند، دست خداوند روشن‌تر از هر جای دیگری دیده می‌شود. (بیانات در دیدار بسیجیان، سوم آذر 1395)

  **حماسه نهم دی؛ مشت محکمی به دهان فتنه گران
  - فتنه‌ سال گذشته جلوه‌ای از توطئه‌ی دشمنان بود؛ فتنه بود. فتنه یعنی کسانی شعارهای حق را با محتوای صددرصد باطل مطرح کنند، بیاورند برای فریب دادن مردم. اما ناکام شدند. هدف از ایجاد فتنه، گمراه کردن مردم است. شما ملاحظه کنید؛ مردم ما در مقابله‌ با فتنه، خودشان به پا خاستند. 9 دی در سرتاسر کشور مشت محکمی به دهان فتنه‌گران زد. این کار را خود مردم کردند. این حرکت - همان طوری که گویندگان و بزرگان و همه بارها گفته‌اند - یک حرکت خودجوش بود؛ این خیلی معنا دارد؛ این نشانه‌ این است که این مردم بیدارند، هشیارند. (بیانات در دیدار هزاران تن از مردم استان گیلان‌ هشتم دی 1389)

  - روز نهم دی در سال ۸۸ همه جای کشور 9 دی بود، در تبریز هشتم دی بود؛ اینها معنا دارد، اینها نشان‌دهنده است، علامت است. اینها را عرض نمی کنیم برای اینکه شما خوشتان بیاید؛ عرض می کنیم برای اینکه معلوم بشود این قطعه‌ از کشور ما، این ظرفیّت های عظیم را دارد. و این نظام، این انقلاب راه طولانی ‌ای هنوز درپیش دارد؛ همه‌ این خصوصیّات می تواند در گذر از این مسیر طولانی به کار بیاید. (بیانات در دیدار مردم آذربایجان به مناسبت سالگرد قیام 29 بهمن سال 1356، 29 بهمن 1393)

  ** حماسه نهم دی؛ نتیجه اعتماد مردم به نظام
  - اعتماد به نظام، از این بهتر و روشن‌تر نمی شود. این حضور، حضور بسیار پرمعنایی است. علاوه بر این، در موارد خاص، مثل 9دی سال 88، به مجرد اینکه مردم احساس کردند حرکتی که شروع شده است، متوجه به نظام است، متوجه به انقلاب است، متوجه به شخص خاص و دولت خاصی نیست، آن حرکت عظیم را از خود نشان دادند. اینجور نبود که فقط جوان های پرشور به میدان بیایند؛ همه آمدند. حادثه‌ 9 دی یک حادثه‌ی عجیبی است؛ به خاطر دلبستگی مردم به نظام بود. اینها نشان دهنده‌ اعتماد مردم است. متأسفانه می شنویم همین طور در اظهارات مصلحت‌جویانه، مکرر می گویند: آقا اعتمادِ از دست رفته‌ی مردم را برگردانید! کدام اعتمادِ از دست رفته؟! مردم به نظام اعتماد دارند، نظام را دوست دارند، از نظام دفاع می کنند؛ اینها نمونه‌هایش بود که عرض کردیم.( بیانات در دیدار مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران 16 مرداد 1390)

  - حادثه‌ ۹ دی نمونه‌ دیگری از عناصر قدرت نظام است. در آن حادثه‌ بی‌نظیر، هیچ‌کس دست‌اندرکار نبود و قدرت فکری که شاکله‌ی اصلی نظام اسلامی است، مردم را به خیابان‌ها کشاند و آن حادثه‌ بی‌نظیر پدید آمد. (بیانات در آستانه سالروز حماسه ۹ دی در آغاز جلسه درس خارج فقه، 7 دی 1395)

  ** تبیین ایمان دینی مردم؛ رمز ماندگار حماسه 9 دی
  - آن معجزه‌گری که همه مردم را بسیج کرده، به صحنه می‌آورد و با وجود همه سختی‌ها آنان را در صحنه نگه می‌دارد، ایمان قلبی و دینی است چرا که بر اساس ایمان دینی، شما در هر شرایطی پیروز خواهید بود و شکست معنایی ندارد. حماسه 9 دی از این منظر کاملاً شبیه صدر اسلام و همچنین روزهای پیروزی انقلاب است. در این روز، مردم براساس وظیفه دینی خود به میدان آمدند تا نشان دهند بر خلاف تبلیغات فتنه‌گران، مردم ایران ضمن پایبندی به نظام جمهوری اسلامی از عزم و اراده دینی استوار برخوردارند. (بیانات در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت حماسه 9 دی با رهبر انقلاب 21 آذر 1390)

  **حماسه 9 دی تهدیدی برای دشمنان ایران
  - تلاش دشمنان برای تبدیل انتخابات به تهدیدی بر ضد نظام است.آنها امیدوارند که انتخابات، یا سرد برگزار شود و یا این که بعد از انتخابات فتنه ‌ای به‌وجود آید؛ همان‌گونه که در سال 88 روی داد، اما دشمنان در طراحی خود اشتباه می‌کنند، زیرا ملت ایران را نشناخته و روز 9 دی را فراموش کرده‌اند. (بیانات در مراسم بیست‌وچهارمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره)، 14 خرداد 1392)

  - 19 دی را شما زنده نگه داشتید، 29 بهمن را زنده نگه داشتید، 22 بهمن را زنده نگه داشتید، 9 دی را - که یک حادثه‌ مشابه بود - با انگیزه‌های مشخّص زنده نگه داشتید؛ این یک حرکت مجاهدت‌آمیز در مقابل دشمنان است، آنها می خواهند حقایق انقلاب تحریف بشود، به دست فراموشی سپرده بشود؛ پول خرج می کنند، کار دارند می کنند. (بیانات در دیدار مردم قم به مناسبت سالروز قیام 19 دی‌، 17 دی 1393)

  - حادثه‌ بی‌نظیر ۹ دی ازجمله نمونه‌های قدرت جمهوری اسلامی است. امروز هندسه‌ تقابل قدرت‌های استکباری با جمهوری اسلامی در جهت سلب قدرت مادی و معنوی، و عزم و اراده‌ی ملت ایران است و در مقابل، باید این قدرت را حفظ و روزبه‌روز تقویت کرد. (در آستانه سالروز حماسه ۹ دی در آغاز جلسه درس خارج فقه، هفتم دی 1395)

  **حماسه 9 دی؛ یکی از عناصر قدرت نظام
  - حادثه‌ ۹ دی نمونه‌ دیگری از عناصر قدرت نظام است. در آن حادثه‌ بی‌نظیر، هیچ‌کس دست‌اندرکار نبود و قدرت فکری که شاکله‌ی اصلی نظام اسلامی است، مردم را به خیابان‌ها کشاند و آن حادثه‌ی بی‌نظیر پدید آمد. (در آستانه سالروز حماسه ۹ دی در آغاز جلسه درس خارج فقه، 7 دی 1395)

  خبرنگار: فاطمه مهدوی**انتشاردهنده: شهربانو جمعه
  پژوهشم**9128**9165**9131
  *ذاکرنیوز مقاله کانالی برای انعکاس مقاله های اندیشکده ها – پژوهشکده ها - دانشکده ها - مراکز تحقیقاتی و رسانه های ایران و جهان*
  Irnaarticle@

  منبع : ایرنا
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir