آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۳۴۶۳۰۳ انتشار : ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۶

  هکرهای روس دوباره به آمریکا حمله کردند

  نفوذ هکرها به شبکه برق آمریکا بار دیگر آسیب‌پذیری سیستم‌های زیربنایی این کشور را هرچه بیشتر آشکار کرد.

  به گزارش ذاکرنیوز به نقل از روزنامه واشنگتن پست، هکرهای روس توانستند از طریق یک شرکت توزیع برق در ورمونت (شرق آمریکا) به شبکه برق آمریکا نفوذ کنند، البته این حمله سایبری تأثیری روی عملکرد این شرکت نداشته است ولی «آسیب‌پذیری جدی» را در شبکه برق آمریکا آشکار می کند.

  روزنامه واشنگتن پست بدون اشاره به تاریخ این حمله نوشت: «دولت اوباما یک کد مرتبط با این عملیات هک موسوم به گریزلی استپ Grizzly Steppe رادر داخل سامانه انفورماتیک یکی از شرکت‌های توزیع برق ورمونت کشف کرده است.»

  این روزنامه به نقل از مسئولان آمریکایی که نامشان فاش نشده است خاطر نشان می کند که اگرچه این کد فعالانه برای اخلال در عملیات تأمین برق مورد استفاده قرار نگرفته است اما نفوذ آن به شبکه برق ملی موضوع مهمی است زیرا نشان دهنده یک آسیب‌پذیری جدی بالقوهاست.»

  واشنگتن پست می افزاید مقامات آمریکا در حال حاضر نمی دانند قصد روس‌ها از این کار چه بوده است.

  گمان می رود که آنها ممکن است تلاش کرده باشند به فعالیت‌های این شرکت برق که اشاره به نام آن نشده است، ضربه بزنند یا صرفا یک آزمایش امکان‌سنجی انجام داده باشند.

  به نوشته نیویورک‌تایمز، ورمونت دو شرکت تأمین کننده برق بزرگ دارد که عبارتند از «گرین ماونتین پاور» Green Mountain Power و «برلینگتون الکتریک» Burlington Electric.

  هکرهای روس احتمالا با ارسال رایانامه‌هایی، دریافت‌کنندگان آنها را گیر می انداختند و آنها را مجبور می کردند که رمز عبور خود را برای آنها فاش کنند.

  دسامبر 2015، هشت هزار خانه در غرب اوکراین در پی یک حمله سایبری گسترده در خاموشی فرو رفت. روس‌ها عامل این حمله سایبری معرفی شدند اما خود آنها دست داشتن در این حمله را رد کردند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :واشنگتن پست