آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۳۴۹۳۹۳ انتشار : ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۹

  کفاشیان: داوران از ارکان اصلی ورزش و سرمایه های فوتبال هستند

  کیش - ذاکرنیوز - نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال گفت: داوران افرادی زحمتکش و از ارکان اصلی ورزش و سرمایه های فوتبال کشور هستند.

  به گزارش ذاکرنیوز، علی کفاشیان روز دوشنبه در آئین آغاز به کار سمینار دانش افزایی داوران لیگ برتر فوتبال که در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد، به برگزاری دوره های آموزشی برای داوران اشاره کرد و افزود: برای این افراد تسهیلاتی در نظر گرفته شده تا بتوانیم بهترین کیفیت داوری را در طول سال داشته باشیم .
  وی با تاکید بر اینکه یکی از ارکان اساسی ورزش کشور داوران هستند گفت: آنها سرمایه های اصلی عرصه فوتبال به شمار می روند.
  کفاشیان افزود: 18 نفر از داوران بین المللی که در سطح فیفا در این مراسم شرکت کرده اند مدارک خود را دریافت می کنند که نشان دهنده پیشرفت سطح داوری های بین المللی و داخل است که امیدواریم بهتر از این نیز بشود.
  نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال تصریح کرد: در سالهای اخیر شاهد تحولات خوبی در عرصه داوری در سطح داخل بودیم و چهره هایی در خارج، در مجامع بین المللی، جام جهانی و جام ملت ها در فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی قضاوت های خوبی را انجام دادند که نشان دهنده رشد بخش داوری است.
  وی با تاکید بر اینکه در سالهای گذشته در داوری بین المللی نقش کم رنگتری داشتیم گفت: با توجه به رشد و پیشرفت سطح تخصص داوران، توانستیم گام های مثبتی در این عرصه برداریم.
  وی خطاب به داوران گفت : شما در جهان و ایران و آسیا حفظ آبرو کردید تا رقابت های امسال با کمترین تنش برگزار شود .
  به گزارش ذاکرنیوز، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این مراسم ورزش را یکی از راهکارهای پر کردن اوقات فراغت جوانان عنوان کرد و گفت : ورزش کردن، جوانان و نوجوانان را از آسیب های اجتماعی ایمن نگه می دارد .
  علی اصغر مونسان با بیان اینکه امروز جایگاه ورزش با بها دادن به ورزش همگانی در کشور پررنگ شده است افزود: ورزش قهرمانی جایگاه خود را دارد و ورزشکاران ما با تلاش شبانه روزی در این عرصه خوب ظاهر شده و بارها نام ایران را سرفراز کرده اند.
  وی فوتبال را یکی از رشته های پرمخاطب ورزشی عنوان کرد و افزود : فوتبال ورزشی است که در دنیا مخاطبان زیادی دارد به همین علت در این رشته موضوعیت ویژه ای وجود دارد، ورزش فوتبال تا به امروز به خوبی پیش رفته و امیدواریم به جایگاه بهتری در سطح منطقه و جهان دست پیدا کنیم .
  رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال نیز گفت: این سمینار با حضور 24 داور و 48 کمک داور برای دانش افزایی و سنجش آمادگی جسمانی داوران همه ساله برگزار می شود تا داوران بتوانند در آینده بصورت یکنواخت داوری های خود را در سطح خوبی انجام دهند .
  فریدون اصفهانیان اظهار کرد : این کلاس همه ساله در تهران برگزار می شد اما این دوره در جزیره کیش برگزار شد .
  وی گفت : داوران چهارم داوران آینده ما هستند که در کلاسهای قبل حضور داشتند تا بتوانیم از حضور این داوران جوان نیز استفاده کنیم .
  رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال افزود: در سمینار دانش افزایی، داوران دوره های بازآموزی و بازبینی و آخرین کلیپ های فیفا و دیگر مسائل را مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.
  سمینار دانش افزایی داوران لیگ برتر فوتبال، امروز با حضور 72 داور و کمک داور لیگ برتر فوتبال در مرکز همایش های بین المللی کیش آغاز و تا 16 دی ماه ادامه دارد.
  1630*1641/1772 خبرنگار : مریم زبان دان **انتشار دهنده : مجید ملازاده

  منبع : ایرنا
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir