آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۳۶۴۸۰۲ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۷
  رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد:

  اولین جشنواره تئاتر بچه های مسجددرکهگیلویه وبویراحمدبرگزار می شود

  یاسوج- رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری اولین جشنواره تئاتر بچه های مسجد در یاسوج خبر داد.

  به گزارش ذاکرنیوز، شریف اسلامی بعد از ظهر سه شنبه در نشست با خبرنگاران افزود: این جشنواره برای اولین بار در استان برگزار می شود.

  وی بیان داشت: فراخوان این جشنواره اعلام شده و تاکنون ۱۵ اثر نیز به دبیرخانه جشنواره تئاتر مردمی بچه های مسجد ارسال شده است.

  اسلامی اظهار داشت: این جشنواره نیمه اول اسفند برگزار خواهد شد و در مراسم اختتامیه این جشنواره نیز "کوروش زارعی" از پیشکسوتان و استادان تئاتر کشور و رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری کشور حضور خواهد یافت.

  رئیس حوزه هنری استان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برنامه های مختللف حوزه هنری استان در دهه فجر تصریح کرد: ۱۴ برنامه مختلف در دهه فجر امسال توسط حوزه هنری برگزار می شود.

  اسلامی نشست یک روزه فیلمسازان کهگیلویه و بویراحمد و استان فارس با هدف تبادل تجربیات مشترک، کارگاه سینمایی مستند با حضور استاد همایون امامی، پخش فیلم های انقلاب در مدارس استان و نشست آشنایی با ادبیات پایداری با معرفی کتاب «فتاح» را از جمله این برنامه ها عنوان کرد.

  وی افزود: همچنین اهدای کتاب های حوزه ادبیات پایداری به کتابخانه های روستایی، برگزاری شب شعر فجر، برگزاری نشست تخصصی شعر انقلاب، نمایشنامه خوانی با موضوع انقلاب اسلامی و نقد بررسی نمایشنامه ها و برگزاری نمایشگاه تجسمی در یاسوج نیزاز دیگر برنامه های دهه فجر حوزه هنری استان است.

  اسلامی تصریح کرد: همچنین برگزاری "شب آواز" با محوریت آوازهای لری توسط هنرمندان فارس و کهگیلویه و بویراحمد در شهر نورآباد نیز از دیگر برنامه های این دهه است.

  منبع : مهر
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir