آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۳۷۴۸۰۸ انتشار : ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۴
  مسئول کمیته استعدادیابی فدراسیون هاکی خبرداد؛

  اجرای طرح استعدادیابی ورزش هاکی در استان مرکزی

  اراک- مسئول کمیته استعدادیابی فدراسیون هاکی گفت: با توجه به استعدادهای فراوانی که استان مرکزی در ورزش هاکی دارد طرح استعدادیابی ورزش هاکی طبق آخرین روش های فنی در این استان در حال اجرا است.

  علی بختیاری در گفت و گو با ذاکرنیوز در حاشیه برگزاری مراحل استعدادیابی ورزش هاکی استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: فدراسیون هاکی جمهوری اسلامی برای اینکه بتواند فرآیند علمی را در ورزش هاکی تقویت کند، موضوع استعدادیابی را با آخرین روش علمی دنیا در برنامه خود قرار داده است.

  وی افزود: استعدادیابی ورزش هاکی علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه ها، یک فرایند علمی را دنبال می کند که شامل مراحل جذب، نگهداری، پرورش و رسیدن به اوج بوده و مرحله آخر همان رسیدن به حضور در تیم های پایه است.

  مسئول کمیته استعدادیابی فدراسیون هاکی بیان کرد: در استان مرکزی در مرحله شناسایی استعدادها و جذب آنها هستیم که در این استعدادیابی، فاکتورهای مختلفی برای اندازه گیری و شناسایی استعدادها به کار گرفته می شود.

  وی گفت: پیکرسنجی شامل اندازه گیری قد، طول دست، کف دست، کف پا و قد نشسته و همچنین فاکتورهای آمادگی جسمانی و فیزیولوژیک، سرعت عکس العمل و پرش طول که توان عضلات پاها را می سنجد از جمله موارد این آزمون های استعدادیابی  به شمار می رود.

  بختیاری خاطرنشان کرد: کشورهای پیشرفته دنیا در حوزه ورزش هاکی، برای شناسایی و جذب استعدادها سنین هشت تا ۱۲ سال را در نظر دارند و فدراسیون هاکی کشور هم با توجه به ملاک کشورهای صاحب نام در این رشته، سنین هشت تا ۱۲ سال را معیار قرار داده است.

  مسئول کمیته استعدادیابی فدراسیون هاکی تصریح کرد:با توجه به اینکه هاکی استان مرکزی چند سالی است که در کشور صاحب نام است، با تصمیم وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون هاکی قرار شد همزمان با چهار رشته دیگر، این استعدادیابی در استان مرکزی انجام شود .

  وی اضافه کرد: خوشبختانه استان مرکزی از ظرفیت های خوبی در ورزش هاکی برخوردار است و با کمی مساعدت مسئولین و همچنین صنایع استان، می تواند از قطب های مطرح و مهم ورزش کشور باشد.

  منبع : مهر
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :ورزش ورزش اراک