آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۳۷۹۳۸۰ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۷
  نیویورک تایمز گزارش داد؛

  حزب افراطی آزادی هلند از آمریکا کمک مالی دریافت کرده است

  رسانه های آمریکایی از دریافت کمک های مالی توسط حزب افراطی آزادی هلند از چندین نهاد غیر دولتی در ایالات متحده، خبر دادند.

  به گزارش ذاکرنیوز، نیویورک تایمز گزارش داد: حزب افراطی آزادی هلند به رهبری «گریت ویلدرز» از چندین نهاد غیر دولتی در آمریکا، کمک مالی دریافت کرده است.

  بر اساس این گزارش، «دیوید هورویتز» فعال راستگرای آمریکایی طی دو سال با پرداخت پولی بالغ بر ۱۵۰ هزار دلار به نهاد «گریت ویلدرز»، بزرگترین پشتیبانی غیر دولتی از نظام سیاسی هلند در سال  ۲۰۱۵ را  رقم  زده است.   

  در ادامه این گزارش آمده است: حداقل دو نهاد غیر دولتی آمریکایی دیگر با نامهای «گیت استون» و «نهاد مساعدت آزادی بین المللی»، نیز با پرداخت هزینه های سفرهای هوائی و اقامت در هتل، به ویلدرز در مسافرت هایش به ایالات متحده کمک مالی کرده اند.

  لازم به ذکر است که در همین راستا،  یک نماینده سوسیالیست ارشد مجلس هلند، از اینگونه اقدامات در بحبوحه انتخابات ۱۵ مارس مجلس در کشورش شدیدا انتقاد کرد.

  گفتنی است که بنابر گزارشات مختلف پایگاه های انتخاباتی در هلند، حزب افراطی آزادی«PVV» در این کشور، با افزایش کرسی هایش از ۱۲ به ۱۵۰، اخیرا موقعیت خود را در پارلمان این کشور به خوبی تثبیت کرده است.

  باید یادآور شد، علیرغم برخورداری حزب افراطی آزادی از ایده های ضد مهاجرتی و ضد اسلامی، این حزب قادر به ایجاد نظامی همگرا با دیگر احزاب در مجلس هلند، خواهد بود.

  منبع : مهر
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir