آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۳۹۲۵۲۸ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹
  در مصلی تهران؛

  نهمین همایش بانوان و مبلغان فعال قرآنی برگزار شد

  نهمین همایش «بانوان و مبلغان فعال قرآنی» در آستانه برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم عصر سه شنبه در مصلی امام خمینی(ره) تهران برگزار شد.

  به گزارش ذاکرنیوز، نهمین همایش «بانوان و مبلغان فعال قرآنی» در آستانه برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم عصر سه شنبه در مصلی امام خمینی(ره) تهران برگزار شد.

  در ابتدای این مراسم پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید، حجت الاسلام سید مصطفی حسینی، دبیر سی و چهارمین مسابقات بین المللی قرآن کریم به تشریح روند برگزاری این مسابقات پرداخت.

  وی با بیان اینکه از اهداف برگزاری مسابقات قرآن کریم اثرگذاری آن بر جامعه است، اظهار کرد: برای اینکه خانواده های ایرانی در این عرصه حضور یابند مجمع بانوان مبلغ و فعال قرآنی نقش اساسی خواهند داشت.

  رئیس مرکز امور قرانی سازمان اوقاف در خصوص امکان حضور خانواده های ایرانی در محل برگزاری این مسابقات ادامه داد: از ۳۱ فروردین در دو نوبت صبح از ساعت ۹ تا ۱۳ و عصر از ساعت ۱۶ تا ۲۰ علاقه مندان می توانند در مصلی تهران حضور یافته و از نزدیک شاهد عظیم ترین رقابت های قرآنی باشند و از نمایشگاه های جانبی این رقابت ها نیز بازدید کنند.

  وی یادآور شد: در این دوره از مسابقات قرآن کریم نزدیک به ۴۰۰ میهمان از ۸۳ کشور جهان حضور دارند.

  این گزارش می افزاید: همخوانی «مدافع حرم» توسط گروهی از نوجوانان و سخنرانی حجت الاسلام حسینی قمی، استاد حوزه و کارشناس مذهبی صداوسیما درباره «جایگاه قرآن کریم در زندگی حضرت فاطمه (س)»، از دیگر بخش های نهمین همایش «بانوان و مبلغان فعال قرآنی» بود.

  حجت الاسلام حسینی قمی با بیان این که اولین مرحله تاثیر قرآن کریم بر زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) تلاوت قرآن بود، گفت: تلاوت قرآن یکی از نکات برجسته در زندگانی بابرکت حضرت زهرا(س) است.

  وی ادامه داد: حضرت فاطمه (س) همواره از قرآن سخن می گفتند و سخن گفتن از قرآن از دیگر مراحل انس ایشان با کتاب الهی بود چنان که در خطبه حضرت صدیقه طاهره (س) که ۲۰ دقیقه زمان برده ایشان به ۵۰ آیه از قرآن اشاره کرده اند، به گونه ای که یا به صورت مستقیم آیه را بیان کرده یا کلماتشان مستند به این آیات است.

  این مشاور خانواده یکی دیگر از مراحل ارتباط با قرآن کریم در زندگی حضرت فاطمه (س) را تاثیرپذیری از آیات قرآن دانست و  تصریح کرد: روزی پیامبر اسلام (ص) پس از وحی آیاتی از قرآن با حال منقلب وارد مسجد شدند و اصحاب رسول خدا(ص) برای آرام شدن ایشان حضرت فاطمه (س) را به مسجد فرا خواندند؛ حضرت رسول(ص) دو آیه از سوره مبارکه حجر را که در زمان وحی ایشان را منقلب کرده بود برای حضرت صدیقه طاهره(س) قرائت کردند که در پی تاثیر از این آیات شریفه و دگرگونی احوالات، حضرت فاطمه (س) با صورت به زمین خوردند!! که این اوج تاثیرپذیری ایشان از قرآن کریم را نشان می دهد.

  حجت الاسلام حسینی قمی با یادآوری این مطلب که مرحله آخر انس با قرآن کریم در زندگی حضرت فاطمه (س) محشور شدن با کتاب الهی بود، بیان کرد: ایشان به امیرالمومنین (ع) وصیت کردند که پس از خاکسپاری شان بر سر مزارشان قرآن بسیار تلاوت کنند.

  علاوه بر این، در ادامه این برنامه از همسران  شهریار پرهیزگار و محمدرضا شهیدی پور از استادان بنام قرآنی تقدیر به عمل آمد.

  بنابر این گزارش، در آخرین بخش از نهمین همایش «بانوان و مبلغان فعال قرآنی» عطایی، معاون امور بانوان شهرداری تهران که یکی از نهادهای متولی برگزاری این همایش بود، به ارائه توضیحاتی در خصوص برنامه های شهرداری تهران برای فعالیت های قرآنی بانوان پرداخت.

  وی گفت: در نشست امروز از بانوان فعال قرآنی محلات تهران دعوت به عمل آمده است و با توجه به این که زنان نیمی از جمعیت شهرمان را تشکیل می دهند برنامه های فرهنگی بسیاری با محوریت زنان و خانواده برای آنها در شهرداری تدارک دیده ایم.

  معاون امور زنان شهردار تهران یادآور شد: جشنواره های متعددی نیز با محوریت عفاف و حجاب مانند جشنواره ذاکرنیوز برای بانوان تهرانی طراحی شده است.

  منبع : مهر
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :قم تهران