آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۳۹۴۹۳۴ انتشار : ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۵
  نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری:

  مبعث نبی مکرم اسلام (ص) انقلاب ارزشهای اسلامی است

  بابل - نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت:؛ مبعث نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) انقلاب ارزشهای الهی و اسلامی است.

  آیت الله سید رحیم توکل در گفتگو با ذاکرنیوز با تبریک به مناسبت سالروز مبعث حضرت محمد مصطفی (ص) خاتم پیامبران الهی و با اشاره به اهمیت برگزاری هرچه باشکوه تر اعیاد این ایام و اعیاد پیش رو به ویژه اعیاد نیمه شعبان اظهار داشت: با بعثت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) اصول و ارزشهای الهی و اسلامی در جامعه استقرار یافت.

  وی در ادامه با اشاره به برخی صفات و ویژگی های خاتم پیامبران حضرت محمد (ص) افزود: بعثت رسول خدا حضرت محمد مصطفی (ص) ارزش های ضد انسانی عصرجاهلی دگرگون، و تمام رسومات جاهلی را به قوانین عادلانه اسلامی و انسانی تبدیل کرد.

  آیت الله توکل با اشاره به عمر پر برکت نبی مکرم اسلام و برخی شرایط بسیار ویژه در دوران پیامبری ایشان تصریح کرد: تمام عمر پربرکت نبی مکرم اسلام (ص) در ترویج و احیاء فضائل اخلاقی و انسانی گذشت و تمامی رفتارها و گفتارهای نبی خدا مملو از سفارشات و آموزه های اخلاقی و دینی بود.

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری اصلی ترین و اساسی ترین پیام مبعث حضرت محمدمصطفی (ص) را یکتاپرستی دانست و بیان داشت : مبعث خاتم پیامبران حضرت محمد مصطفی (ص) بزرگترین رویداد در تاریخ بشریت است و عدالت خواهی نبی مکرم اسلام هم از مهم ترین مولفه ها در اهداف بعثت ایشان است.

  استاد حوزه علمیه و دانشگاه های کشور با اشاره و با تاکید بر هرچه باشکوه تر برگزار کردن اعیاد دینی و مناسبت های مذهبی در جامعه اسلامی خاطر نشان کرد: متاسفانه در سال های اخیر برنامه ریزهای متعددی در راستای اسلام هراسی و به ویژه شیعه هراسی از سوی کشورهای غربی و عربی ترتیب داده شده است که باید در راستای حفظ و ترویج شعائر دینی و مناسبت های مذهبی برنامه ریزی دقیق و مستمری صورت گیرد و یکی از راهکارهای مقابله با این گونه تفکر ترویج و حفظ ارزشهای دینی و اسلامی است.

  آیت الله سید رحیم توکل در پایان راه نجات امت اسلام و جوامع اسلامی از وجود فتنه ها و آسیب های متعدد به ویژه شرایط بسیار حساس منطقه و دنیای اسلام را وحدت امت اسلامی دانست و تاکید کرد: تحکیم وحدت انسان ها در دنیای اسلام و تکیه بر مشترکات امت اسلامی اعم از شیعه و سنی و رفع همه اختلافات تنها راه عبور از بحران ها و فتنه های پیش رو جوامع اسلامی است که باید در جهت تقویت مشترکات امت اسلام گام های اساسی و جدی برداشته شود.

  معظم له در پایان ، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا را حائز اهمیت دانست و اظهار داشت : حضور آزادانه مردم ایران اسلامی در پای صندوق های رای از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است و نشانه اوج اقتدار ایران اسلامی در شرایط بسیار حساس منطقه و جهان است و باید در راستای تقویت اصول و مبانی گفتمانی رهبر معظم انقلاب و جمهوری اسلامی آگاهانه و بصیر در انتخاب اصلح دقت کرد و افرادی را باید در راس امور اجرایی کشور انتخاب کرد و قرار داد که در تراز انقلاب و جمهوری اسلامی باشند.

  منبع : مهر
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir