آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۴۰۳۵۱۱ انتشار : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۰
  با انتشار اطلاعیه ای؛

  ۲۸۸۳ نفر از حقوقدانان کشور از سید ابراهیم رئیسی حمایت کردند

  تعدادی از حقوقدانان سراسر کشور با انتشار اطلاعیه ای حمایت خود از نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کردند.

  به گزارش ذاکرنیوز، ۲۸۸۳ نفر از حقوقدانان کشور با انتشار بیانیه ای، حمایت خود از حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کردند. 

  در این بیانیه آمده است:

  «بسم الله الرحمن الرحیم

  اللّهُمَ صَلِّ عَلی علی بن مُوسَی الِّرِضا المَرُتَضی عَدَدِ ما اَحَاطَ بِهِ عِلْمُکَ

  حقوقدانان عزیز و ملت شریف ایران

  در حالی چهارمین دهه‌ عمر نظام اسلامی‌مان سپری می شود که با وجود موفقیت ها و پیشرفت های امیدوار کننده، همچنان درد های مزمن ساختاری و سنت های نادرست مدیریتی مردم را رنج می دهد و دولت را از پاسخگویی به انتظارات مردم و تحقق اهداف قانون اساسی ناتوان ساخته است.

  ملتی که در جریان تکامل انقلابی خود از غبارها و زنگارهای طاغوتی زدوده شد و از آمیزه‌های فکری بیگانه خود را پاک نمود و به مواضع فکری و جهان بینی اصیل اسلامی بازگشت، اکنون شایسته آن است تا جامعه ای مبتنی بر قانون و موازین اسلامی داشته باشد و اهداف و ارزش های مندرج در قانون اساسی را استوار سازد.

  این مردم شایسته آنند تا با وجود این همه منابع سرشار و سرزمین پر نعمت، استعدادهای متراکم انسانی و رهنمود های روشن رهبر عزیز انقلاب با بهره‌گیری از ظرفیت مجموعه های داخلی قفل رکود، بیکاری و انسداد در کسب کار و آسیب های اجتماعی ناشی از آن گشوده شود و عزت، کرامت و عدالت برای ایرانیان به ارمغان آید.

  حرکت در مسیر «قانون» و مواجهه «قانونمند» با مشکلات، از راهکارهای اصلی حل معضلات اجتماعی است. خروج از ریل قانون، هرچند به ظاهر و برای مدت محدود بتواند پاره‌ای از مشکلات را به طور سطحی مرتفع سازد، اما در بلندمدت، خود به معضلی بزرگ تر و پیچیده‌تر تبدیل‌ خواهد شد که تنها بر درد و رنج‌های موجود می‌افزاید. مشاهده موارد متعدد بی‌قانونی از هر دولتی آن هم در سطح کلان مدیران و مسئولان آن برای تمامی اقشار و بالاخص جامعه حقوقدانان، دلسردکننده و ناپسند است و از دولتی که در رأس آن فردی قرار گرفته است که خود را «حقوقدان» می‌داند، بسیار قبیح‌تر! نقض قانون اساسی در تصویب برجام، پرداخت و موجه‌سازی حقوق‌های نجومی، عدم ابلاغ قوانینی از مجلس که در راستای خواست دولت نبوده است، عدم شفافیت و انضباط مالی و بودجه‌ای بویژه در مناطق آزاد تجاری - صنعتی، عدم اعلام دارایی برخی از وزرا، انتصاب مدیران دو تابعیتی و چندین مثال دیگر از این قبیل، مؤیدی بر نیاز کشور به تحول اساسی در مدیریت کلان اجرایی کشور است.

  ما معتقدیم حل مشکلات کشور نیازمند تحول اساسی در دستگاه اجرایی است و این مهم با مدیریت منفعل، بی‌نشاط، پرهزینه، پیر و کم بازده دولت کنونی به هیچ‌وجه امکان‌پذیر نیست. باید مدیرانی انقلابی، با رویکرد جهادی با اشراف بر مسائل اساسی کشور و ایرادهای ساختاری آن، دارای فهم درست از قانون و شیوه اجرایی ساختن آن و با کار شبانه‌روزی و صادقانه، ساختارهای مدیریتی کشور را متحول و مشکلات واقعی مردم را حل کنند.

  اینک در آستانه‌ی انتخابات سرنوشت‌ساز ریاست جمهوری دوازدهم، ما، جمعی از حقوقدانان، وکلا، مشاوران حقوقی، سردفتران، اساتید و دانشجویان حقوق دانشگاه با بررسی مواضع، سوابق، رویکردها و توانایی‌های شخصیت‌هایی که برای این عرصه اعلام حضور کرده‌اند، در مجموع آقای حجت الاسلام و المسلمین دکتر رئیسی – عضو برجسته جامعه حقوقی کشور – را به عنوان کاندیدای اصلح تشخیص داده‌ایم و از حضور ایشان در رقابت های انتخاباتی استقبال و حمایت می نمائیم.

  آنچه ما را به این تصمیم رساند به شرح زیر است:

  ۱- توانمندی اجرایی جهت مدیریت کلان کشور: تعهد و تخصص، دو ویژگی مورد نیاز مدیران مسلمان و کارآمد در مدیریت مناصب کشور است. تقوا و تعهد دینی از خصیصه‌های بارز حجت‌الاسلام دکتر رئیسی است که همگان بر آن اذعان دارند. همچنین توانمندی اجرایی ایشان در بررسی سوابق سه دهه مدیریت در عرصه‌های مختلف به خوبی نمایان است. تصدی مناصبی چون ریاست سازمان بازرسی کل کشور، معاونت اول قوه قضائیه، دادستانی کل کشور و ایجاد تحولات گسترده و خیره‌کننده در فرصت کوتاه یکساله‌ی تولیت آستان قدس رضوی مؤید این ادعاست.

  ۲- اشراف بر اشکالات ساختاری دولت و مسائل مهم کشور: لازمه‌ی بهبود معیشت و زندگی مردم و مبارزه‌ی موثر با فساد، شناخت مسائل اساسی و مشکلات واقعی کشور و شناخت فرایندهای فسادزاست. سابقه‌ی چند دهه حضور و مدیریت توانمند حجت الاسلام دکتر رئیسی در قوه قضائیه -به‌خصوص سازمان بازرسی کل کشور-، موجب شکل‌گیری تصویری دقیق و واقعی از مسائل و مشکلات کشور شده است. توجه به مسئله تولید، اشتغال، محرومیت زدایی، آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی، لزوم مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی، التفات ویژه به اقشار مستضعف جامعه، اصلاح ساختارهای اداری و بروکراتیک که در بیانیه ورود به انتخابات و کارنامه‌ مدیریتی ایشان در آستان قدس مشهود است، نشان از تمرکز ایشان بر مسائل مهم کشور دارد.

  ۳- توانایی راهبری تیم انقلابی کارآمد: شخصیت حجت الاسلام دکتر رئیسی و مقبولیت ایشان در میان مدیران، نخبگان و بدنه‌ اجرایی انقلابی، نویدبخش شکل‌گیری دولتی به دور از حواشی معمول و قبیله‌گرایی‌های مضر در کشور است. شخصیت و جایگاه فراجناحی ایشان، می‌تواند شرایطی را فراهم آورد که همه نیروهای کارآمد، انقلابی و متخصص، به دور از سلیقه‌های جناحی و باندی در صحنه‌ی خدمت به مردم حاضر شوند. این خصوصیت حلقه‌ی مفقوده‌ای است که سال‌های متمادی به کشور ما آسیب رسانده است.

  ۴- توانایی ایجاد تعامل و هماهنگی میان قوای مختلف کشور: متأسفانه از جمله ضعف‌هایی که در اداره کشور مشاهده می‌شود، عدم تعامل سازنده و همکاری لازم میان قوای سه‌گانه کشور و تنش‌هایی است که میان آنان وجود دارد و منجر به هدر رفتن نیروها و از دست رفتن فرصت‌ها شده است. از جمله ویژگی‌های حجت‌الاسلام دکتر رئیسی، تجربه حضور در قوه قضائیه برای سالیان متمادی است. این خصیصه از یک سو منجر به آشنایی با اقتضائات حاکم بر این قوه بوده و از سوی دیگر منجر به تعامل مثبت و سازنده با این قوه در صورت تصدی ایشان بر منصب اجرایی کشور خواهد بود.

  ۵- امانت داری و پاک دستی: عدم حراست و پاسداری از بیت‌المال و مدیریت اشرافی و پرهزینه از مهمترین نقاط ضعف دولت فعلی است. حجم بالای اختلاس‌ها، حقوق‌های نجومی و سوءاستفاده‌ی برخی مسئولان از منابع و اموال عمومی به امری رایج مبدل شده و اعتماد مردم نسبت به دستگاه‌های دولتی را به‌شدت کاهش داده است. لازمه‌ی اصلاح این روند، حضور مدیرانی صالح، امین و پاک‌دست در راس دستگاه اجرایی کشور است. در کارنامه‌ بیش از سی‌وپنج سال مسئولیت حجت الاسلام دکتر رئیسی در مناصب مهم حکومتی، با وجود دسترسی‌های گسترده ایشان، کمترین تخلف و بی‌احتیاطی هم نسبت به اموال مردم دیده نمی‌شود.

  ۶- توانایی ایجاد تحول، تحرک و نشاط کاری: برخلاف روحیه‌ی بدون نشاط و راکد دولت کنونی که کشور را به رکود کشانده است، پویایی، تحرک و تلاش ایشان می‌تواند راه‌حل مشکلات فعلی کشور باشد. تجربه‌ی کوتاه اما موفق تولیت آستان قدس رضوی، شاهدی بر توانایی ایشان در ایجاد تحول در مدت‌زمان اندک است. جذب و به‌کارگیری مدیران کارآمد، و خدمت به مردم علی‌الخصوص مستضعفین، از نقاط درخشان کارنامه‌ یک‌ سال اخیر ایشان است.

  ۷- ثبات شخصیتی، فهم فرهنگی عمیق و وزانت علمی: یکی از انتقادهای همیشگی مردم انقلابی به بعضی از دولت‌های پیشین جهت‌گیری‌های غلط و انحراف از آرمان‌های اسلامی در مسیر پیشرفت کشور بوده است. شخصیت عمیق فرهنگی، درک صحیح از معارف اسلامی، اعتقاد راسخ به آرمان های انقلاب و پختگی و وزانت علمی ایشان باعث شد تا این یادگار شهید بهشتی(ره) از ابتدای پیروزی انقلاب مورد اعتماد امام(ره) و رهبر معظم انقلاب باشد. اعتماد مردم شریف خراسان جنوبی به وی و انتخاب ایشان به عنوان نماینده این استان در مجلس خبرگان رهبری نیز مؤید این معناست که می‌تواند امیدها را به شکل‌گیری مسیری درست در جهت تحقق الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت روزافزون کند.

  ملت عزیز ایران

  ایران اسلامی بن بست ندارد و راه‌حل واقعی حل مشکلات، حضور و اراده‌ی همه ما مردم برای تحول جدی در مدیریت اجرائی کشور است و گام اول در ایجاد این تغییر، تشکیل دولتی توانمند و آگاه است که برای خدمت به مردم و بازگرداندن کرامت به آنان و مبارزه با تبعیض، فقر و فساد شب از روز نشناسد.

  نجات کشور از بحران های پیش رو و بازگرداندن آسودگی خاطر به مردم، صرفاً با ایجاد تحول در مدیریت اجرایی، بکارگیری مدیران امین و قوی و حرکت آگاهانه بر اساس اهداف برنامه ای جامع و همه جانبه بدست خواهد آمد که با توجه به حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر رئیسی و وحدت کم‌نظیری که در میان حقوقدانان و سایر اقشار شکل گرفته است، امیدها را برای بازگشت قطار دولت به مسیر ایجاد کار و رونق و تحقق کرامت و عدالت در راه پیشرفت و آبادانی ایران اسلامی، زنده کرده است.

  ولینصرن الله من ینصره»

  فرم ثبت نام حقوقدانان حامی حجت الاسلام دکتر رئیسی:

  ۱، دکتر علی غلامی، رئیس دانشکده حقوق دانشگاه امام صادق علیه السلام

  ۲، دکتر توکل حبیب زاده، دکترای حقوق عمومی و استاد حقوق بین الملل

  ۳، دکتر قدرت‌اله رحمانی، عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

  ۴، دکتر هیبت‌اله نژندی‌منش، عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

  ۵، دکتر احمد مؤمنی‌راد، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران

  ۶، دکتر ابراهیم عزیزی، عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس

  ۷، دکتر عباس کاظمی نجف‌آبادی، عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

  ۸، دکتر مسعود اخوان فرد، دکترای تخصصی حقوق بین الملل، مدرس دانشگاه

  ۹، دکتر مصطفی مسعودیان، مدرس دانشگاه، استان تهران

  ۱۰، اکبر منفرد حقوقدان ومدرس دانشگاههای تهران، تهران 

  ۱۱، محمد بهادری جهرمی، مدرس دانشگاه، استان تهران

  ۱۲، دکتر انورخیرابادی، مشاورحقوقی قوه قضاییه و مدرس دانشگاه مقطع دکترای تخصصی حقوق جزا و جرم شناسی، کردستان

  ۱۳، دکتر علی قربانی، دکترای تخصصی حقوق جزا و جرمشناسی – دانشگاه تهران ‌، استاد دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری، البرز

  ۱۴، کامبیز هوشیار، رشته حقوق عمومی و مدرس دانشگاه و داور دادگاه، استان قزوین

  ۱۵، دکتر عباس مرادی، دکترای حقوق خصوصی و وکیل دادگستری و مدرس دانشگاه، سمنان

  ۱۶، علیرضا برنجی، مدرس دانشگاه و مؤلف کتاب حقوق شهروندی، استان تهران

  ۱۷، دکتر فهیم مصطفی زاده، دکتری حقوق کیفری و جرم شناسی، پژوهشگر و استاد دانشگاه، آذربایجان غربی

  ۱۸، مهدی محمدی، وکیل و مشاور حقوقی قوه قضاییه، مدرس دانشگاه، کردستان

  ۱۹، رضایی، حقوقدان و مدرس دانشگاه

  ۲۰، دکتر حمزه شفیع زاده، استاد حقوق دانشگاه ازاد اسلامی

  ۲۱، مسعود خسروی فارسانی، دانشجوی دکترای حقوق عمومی، مدرس دانشگاه، استان اصفهان

  ۲۲، لیلا علی آبادی وکیل پایه یک دادگستری و مدرس دانشگاه ازکرمان

  ۲۳، زهرا سادات سهروردی، استاد دانشگاه، استان تهران

  ۲۴، دکتر محمدرضا کاظمی، دکتری حقوق خصوصی، استاد دانشگاه، چهارمحال و بختیاری

  ۲۵، دکتر حمیدرضا طالقانی؛ وکیل دادگستری و مشاور حقوقی، استادیار دانشگاه، استان اصفهان

  ۲۶، سعید بهارلویی, استاد دانشگاه، اصفهان

  ۲۷، سید مهدی بهشتی، استاد دانشگاه، قم

  ۲۸، مهدی پوریامهر، مدرس دانشگاه، آذربایجان شرقی، شهرستان مراغه

  ۲۹، داود پاک فرد وکیل پایه یک دادگستری کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی مدرس دانشگاه استان آذربایجان شرقی تبریز

  ۳۰، مظاهر دانایی یوسف آباد مدرس دانشگاه سردفتر اسناد رسمی ۱۴۴ تبریز

  ۳۱، جواد چراغی،وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی،مدرس دانشگاه،استان آذربایجان غربی

  ۳۲، ممیان، وکیل، استاد دانشگاه، استان آذربایجان شرقی

  ۳۳، کاظم اشرفی، مدرس دانشگاه، آذربایجان شرقی

  ۳۴، دکتر علی حیدری نیا مدرس دانشگاه گروه حقوق

  ۳۵، محمد پیمان کاوسی،مدرس دانشگاه،خراسان شمالی

  ۳۶، علی مسگریان قاضی ومدرس دانشگاه

  ۳۷، جواد علی ابادی مدرس دانشگاه و وکیل استان خراسان شمالی

  ۳۸، دکتر احسان پورمحمود، عضو هیئت علمی گروه حقوق دانشگاه، استان خوزستان

  ۳۹، سعید ابوالحلاج عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی شوشتر

  ۴۰، دکتر حمید عیاده پور استاد دانشگاه  و رییس اداره حقوقی استان خوزستان

  ۴۱، مهدی امیری، وکیل پایه یک دادگستری،مدرس دانشگاه،خرم اباد

  ۴۲، دکتر گودرزنیازی، جرم شناس ومدرس دانشگاه، مدیرپیشگیری ازجرم دادگستری لرستان

  ۴۳، مهدی مولا، مدرس دانشگاه، سر دفتر اسناد رسمی، خوزستان

  ۴۴، دکتر بدرسودانی سادری مدرس دانشگاه وکیل پایه یک، خوزستان

  ۴۵، دکتر فرخ هدایی،دکتری حقوق کیفری و جرم شناسی، عضوهیات علمی دانشگاه،خوزستان

  ۴۶، محمد مجدمی کارشناس ارشد حقوق تجارت بین الملل ، مدرس دانشگاه، خوزستان

  ۴۷، عبدالرضا سلیمانی، کارشناس ارشد حقوق بین الملل و مدرس دانشگاه، بوشهر

  ۴۸، عباس تدینی، متخصص حقوق بین الملل، عضو هیات علمی دانشگاه شیراز

  ۴۹، مهدی سجادی منفرد کارشناس ارشد حقوق خصوصی وکیل ومدرس دانشگاه استان فارس

  ۵۰، اسماعیل حسینی ایجی وکیل پایه یک ومشاور حقوقی قوه قضاییه کارشناس ارشد حقوق خصوصی مدرس دانشگاه پیام نور

  ۵۱، علی سلیمانی مدرس دانشگاه، استان هرمزگان

  ۵۲، اله مراد حاتمی وکیل دادگستری و مدرس دانشگاه در استان فارس

  ۵۳، شهرام بازیار، مدرس دانشگاه هرمزگان

  ۵۴، وحید باقرپور کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی، مدرس دانشگاه پیام نور، کهگیلویه و بویراحمد،

  ۵۵، دکتر مهدی منتظر، عضو هیات علمی دانشگاه ازاد اسلامی

  ۵۶، دکتر احمد مظفری، عضو هیات علمی دانشگاه و وکیل دادگستری

  ۵۷، نشیبی، دانشجوی دکترای حقوق جزا و جرم شناسی

  ۵۸، سمیه بنی عامریان، مدرس دانشگاه و دانشجوی دکترای حقوق بین الملل

  ۵۹، دکتر بابک رفعت، دکترای حقوق

  ۶۰، دکتر حسین رهنما، دکترای حقوق

  ۶۱، دکتر حسین نگهبان، دکترای حقوق

  ۶۲، دکتر علی حسینی، دکترای حقوق

  ۶۳، دکتر محسن رضوی، هیات علمی

  ۶۴، علی رضا وظیفه خواه جشن آبادی، مدرس دانشگاه و وکیل دادگستری

  ۶۵، امیر بازوند، مدرس حقوق دانشگاه آزاد اسلامی

  ۶۶، دکتر علیمراد حیدری، هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی

  ۶۷، محمد صادق خرسندی، دانشجوی دکتری حقوق خصوصی؛ مدرس دانشگاه؛ طلبه، تهران

  ۶۸، مرتضی رحمانیان، وکیل و استاد دانشگاه، فارس

  ۶۹، بدرسودانی سادری، وکیل ومدرس دانشگاه، خوزستان

  ۷۰، مرتضی راسخ، مدرس دانشگاه، تهران

  ۷۱، محمود خسروی، مدرس دانشگاه، خرم آباد

  ۷۲، دکتر محمد سرگزی، مدرس دانشگاه، زاهدان

  ۷۳، مصطفی  اربابی، مدرس دانشگاه، زاهدان

  ۷۴، دکتر امیر رضایی فومنی، دکترای حقوق خصوصی عضو هیات علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری ،  استان گیلان

  ۷۵، دکتر جواد لطیفی مدرس دانشگاه و دکتری فقه و مبانی حقوق اسلامی۰ گیلان رشت

  ۷۶، دکتر پدرام رشیدی- حقوق جزا و جرم شناسی تهران-قاضی سابق دادگستری و وکیل پایه یک دادگستری  و مدرس دانشگاه-مازندران

  ۷۷، عمار امیری آرانی، دکتری حقوق عمومی-مدرس دانشگاه، اصفهان

  ۷۸، دکتر علی قربانی، دکترای تخصصی حقوق جزا و جرمشناسی – دانشگاه تهران ‌. استاد دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری، البرز

  ۷۹، وحید ابراهیم آذر، کارشناس ارشد حقوق و مدرس دانشگاه، استان البرز

  ۸۰، کامبیز هوشیار، رشته حقوق عمومی و مدرس دانشگاه و داور دادگاه، استان قزوین

  ۸۱، دکتر عباس مرادی، دکترای حقوق خصوصی و وکیل دادگستری و مدرس دانشگاه، سمنان

   ۸۲،علیرضا برنجی، مدرس دانشگاه و مؤلف کتاب حقوق شهروندی، استان تهران

  ۸۳،  علیرضا برنجی، مدرس دانشگاه و مؤلف کتاب حقوق شهروندی، استان تهران

  ۸۴،  دکتر علیرضا حبیبی پور، دکتری حقوق خصوصی و استاد دانشگاه، تهران

  ۸۵،  دکتر احمد مظفری، عضو هیات علمی دانشگاه و وکیل دادگستری

  ۸۶، دکتر علیرضا نواریان، دکتری حقوق خصوصی و استادیار دانشگاه زنجان، أستان زنجان

  ۸۷،  دکتر خزعلی، استاد دانشگاه تهران، تهران

  ۸۸،  اکبر منفرد حقوقدان و مدرس دانشگاههای تهران، تهران

  ۸۹، دکتر فهیم مصطفی زاده. دانش اموخته دکتری حقوق کیفری و جرم شناسی. پژوهشگر و استاد دانشگاه. آ. غربی

  ۹۰،  دکتر احدفلاحی دانشجوی دکتری حقوق مدرس دانشگاه، تبریز

  ۹۱،  محسن عماری، نماینده حقوقی و مدرس دانشگاه، استان ایلام

  ۹۲، دکتر ابراهیم مرادی دکتری حقوق جزا استاد دانشگاه

  ۹۳، جعفر بزرگهر کارشناس ارشد حقوق بین الملل و استاد دانشگاه از شهرستان قم

  ۹۴،  ابوذر جعفری فرد، وکیل پایه یک دادگستری و مدرس دانشگاه، فارس

  ۹۵،  دکتر محسن جعفری بهزادکلائی، هیئت علمی دانشگاه، گیلان

  ۹۶، علیرضا ترخان، مدرس دانشگاه، ایلام

  ۹۷،  حبیب فلاح زاده، وکالت و مدرس دانشگاه، فارس

  ۹۸، مسعود رضانژاد فهادان، مدرس دانشگاه، اصفهان

  ۹۹، امامعلی بقایی، دادستان سابق استان و مدرس دانشگاه، آذربایجان غربی

  ۱۰۰، سجاد احرامی، مدرس دانشگاه و وکیل دادگستری، آذربایجان غربی

  ۱۰۱، عسگر روزبه، مدرس دانشگاه، آذربایجان غربی

  ۱۰۲، حسین نوری، مدرس دانشگاه و وکیل دادگستری، آذربایجان غربی

  ۱۰۳، محمد محرمی، مدیر حقوقی بانک مهراقتصاد استان و مدرس دانشگاه، آذربایجان غربی

  ۱۰۴، شاطری، استاد دانشگاه و حقوقدان، تهران

  ۱۰۵، عبدالمهدی حیدری، عضو هیات علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری، کرمان

  ۱۰۶، دکتر امیر رضایی فومنی، دکترای حقوق خصوصی عضو هیات علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری ، استان گیلان

  ۱۰۷، مجید گندمکار، فوق لیسانس حقوق جزا وجرم شناسی دانشجوی دوره دکتری حقوق جزا مدرس دانشگاه، تهران

  ۱۰۸، حمید مرادی معین، کارشناس حقوقی بانک، دانشگاه بوعلی سینا، همدان

  ۱۰۹،  دکتر علیرضا حبیبی پور، دکتری حقوق خصوصی و استاد دانشگاه، تهران

  ۱۱۰،  علیرضا نواریان، دکتری حقوق خصوصی و استادیار دانشگاه زنجان، استان زنجان

  ۱۱۱،   دکترعسگر روزبه، مدرس دانشگاه، آذربایجان غربی

  ۱۱۲، دکتر حکیم زاده، مدرس دانشگاه، آذربایجان غربی

  ۱۱۳، دکتر مختار نعم، مدرس دانشگاه، آذربایجان غربی

  ۱۱۴، دکتر موثقی، مدرس دانشگاه، آذربایجان غربی

  ۱۱۵، غفران خواه، مدرس دانشگاه، آذربایجان غربی

  ۱۱۶، محسن جباری، مدرس دانشگاه، آذربایجان غربی

  ۱۱۷،  محمد محرمی، مدرس دانشگاه، آذربایجان غربی

  ۱۱۸،  جواد پورحسینی، عضو هیئت علمی، خرم آباد

  ۱۱۹، دکتر ابراهیم تقی زاده، دانشیار، دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی

  ۱۲۰، دکتر احسان پورمحمود، استادیار، دانشگاه پیام نور خوزستان

  ۱۲۱، دکتر احمد شجاعی، دانشیار، دانشگاه محقق اردبیلی

  ۱۲۲، دکتر اردوان ارژنگ، دانشیار، دانشگاه میبد

  ۱۲۳، دکتر اسماعیل عبدالهی، استادیار، دانشگاه بوشهر

  ۱۲۴، دکتر امین حسنوند، استادیار، دانشگاه لرستان

  ۱۲۵، دکتر امین فتحی، استادیار، دانشگاه محقق اردبیلی

  ۱۲۶، دکتر جاوید، استادیار، دانشگاه شیراز

  ۱۲۷، دکتر حسن حاجی تبار، استادیار، دانشگاه آزاد اسلامی قائم شهر

  ۱۲۸، دکتر حسن ملکوتی، استادیار، دانشگاه فرهنگیان بوشهر

  ۱۲۹، دکتر حسین ابویی، دانشیار، دانشگاه یزد

  ۱۳۰، دکتر محسن مقیسه، مدرس دانشگاه، تهران

  ۱۳۱، دکتر حیدر امیرپور، استادیار، دانشگاه تهران

  ۱۳۲، دکتر خسرو مومنی، استادیار، سمنان

  ۱۳۳، دکتر رحیم اکرامی استادیار، دانشگاه آزاد دهدشت

  ۱۳۴، دکتر رسول مظاهری کوهانستانی، استادیار، دانشگاه اصفهان

  ۱۳۵، دکتر رضا دهقان نژاد، استادیار، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

  ۱۳۶، دکتر سعید مولوی، استادیار، دانشگاه شهرکرد

  ۱۳۷، دکتر سید باقر موسوی، استاد، دانشگاه آزاد اسلامی

  ۱۳۸، دکتر سید محمد حسینی، دانشیار، دانشگاه تهران

  ۱۳۹، دکتر سید محمد هاشم پور، استادیار، دانشگاه شیراز

  ۱۴۰، دکتر طاهر علی محمدی، دانشیار، دانشگاه ایلام

  ۱۴۱، دکتر عابدین مومنی، دانشیار، دانشگاه تهران

  ۱۴۲، دکتر عبدالحمید فلاح نژاد، استادیار، دانشگاه پیام نور

  ۱۴۳، دکتر عبدالرحیم فاطمی، استادیار، دانشگاه پیام نور اردبیل

  ۱۴۴، دکتر عسگر جلالیان، دانشیار، دانشگاه پیام نور

  ۱۴۵، دکتر عصمت سوادی، استادیار، دانشگاه آزاد تهران غرب

  ۱۴۶، دکتر علی اصغر حاتمی، دانشیار، دانشگاه شیراز

  ۱۴۷، دکتر علی شهبازی، استادیار، دانشگاه آزاد رشت

  ۱۴۸، دکتر علیرضا پوربافرانی، استادیار، دانشگاه پیام نور

  ۱۴۹، دکتر علیرضا رضایی، استاد، دانشگاه آزاد اسلامی

  ۱۵۰، دکتر علیرضا کریمی‌، استادیار، دانشگاه پیام نور اراک

  ۱۵۱، فرید ابول نژاد، مربی، دانشگاه صنعتی شهدای هویزه

  ۱۵۲، دکتر فهیمه پهلوانی، استادیار، دانشگاه آزاد

  ۱۵۳، دکتر قاسم جعفری، استادیار، دانشگاه پیام نور شهر ری

  ۱۵۴، دکتر کرم جانی پور، استادیار، دانشگاه آزاد گچساران

  ۱۵۵، دکتر محسن ولایتی، استادیار، دانشگاه آزاد سبزوار

  ۱۵۶، دکتر محمد تقی علوی، استاد، دانشگاه تبریز

  ۱۵۷، دکتر محمد تقی قبولی درافشان، دانشیار، دانشگاه فردوسی مشهد

  ۱۵۸، دکتر محمد جواد سلمانپور، دانشیار، دانشگاه شیراز

  ۱۵۹، دکتر محمد چمکوری، استادیار، دانشگاه پیام نور بوشهر

  ۱۶۰، دکتر محمد مهدی قبولی، دانشیار، دانشگاه فردوسی مشهد

  ۱۶۱، دکتر محمد هادی صادقی، دانشیار، دانشگاه شیراز

  ۱۶۲، دکتر محمدرضا باقرزاده، استادیار، موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی

  ۱۶۳، دکتر محمدرضا کیخا، استادیار، دانشگاه سیستان بلوچستان

  ۱۶۴، دکتر محمود حایری، استادیار، دانشگاه یزد

  ۱۶۵، دکتر محمود غفوری نژاد، استادیار، دانشگاه آزاد سبزوار

  ۱۶۶، دکتر مرتضی ابراهیمی، دانشیار، دانشگاه محقق اردبیلی

  ۱۶۷، دکتر مصطفی رجایی پور، استادیار، دانشگاه آزاد اسلامی

  ۱۶۸، دکتر نادر پورارشد، استادیار، آزاد شهرکرد

  ۱۶۹، دکتر نسیبه مودب، استادیار، دانشگاه غیرانتفاعی آفاق

  ۱۷۰، دکتر هادی دشتی، استادیار، دانشگاه آزاد بوشهر

  ۱۷۱، دکتر سید علیرضا میرکمالی (عضو هیات علمی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی، گروه حقوق جزا و جرم شناسی)

  ۱۷۲، دکتر حسین نمازی فر (عضو هیات علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، گروه فقه و حقوق اسلامی)

  ۱۷۳، سید مهدی بنی طبا جشوقانی، وکیل پایه یک و مشاور حقوقی، تهران

  ۱۷۴، رضا نخجوانی، وکیل پایه یک دادگستری، تهران

  ۱۷۵، کیومرث پناهی، کارشناس ا رشد حقوق، تهران

  ۱۷۶، دکترهادی ابراهیمی سنائی، مدیرعامل موسسه حقوقی چترامین عدالت، آذربایجانشرقی

  ۱۷۷، جواد طاهری، کارشناس حقوق، تهران

  ۱۷۸، محمد امینی، حقوقدان، تهران

  ۱۷۹، عزالدین سلیمانی، وکیل پایه یک دادگستری، تهران

  ۱۸۰، محمد برومند، حقوقدان، تهران

  ۱۸۱، علیرضا دلیری، دانشجوی دکتری حقوق عمومی تهران، تهران

  ۱۸۲، طیبه سلیمانی، حقوقدان، تهران

  ۱۸۳، لیدا باحجاب، وکیل پایه دادگستری، تهران

  ۱۸۴، یوسف زحمتکش، وکیل دادگستریقاضی بازنشسته دستگاه قضایی، تهران

  ۱۸۵، زهرا مازیار، کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی، اصفهان

  ۱۸۶، حمیدرضا بهروزی زاد، دکتر ای حقوق خصوصی، تهران

  ۱۸۷، مرضیه عراقی زاده– کارشناسی ارشد حقوق خانواده بهشتی

  ۱۸۸، حمیید پاسلار، وکیل پایه دادگستری، هرمزگان .بندرعباس

  ۱۸۹، علی اصغر فرج پور، دانشجوی دکتری حقوق عمومی دانشگاه تهران، تهران

  ۱۹۰، الهه محمدی، حقوقدان، تهران

  ۱۹۱، زینب صمدیان– کارشناسی ارشد حقوق خانواده دانشگاه امام صادق

  ۱۹۲، باشی پور، وکیل، هرمزگان

  ۱۹۳، محمدکاظمی، وکالت، تهران

  ۱۹۴، یعقوب خواجه ، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۱۹۵، محسن سبزعلی، کارشناس فقه وحقوق، شهر ری

  ۱۹۶، زهره مشهدی– کارشناسی ارشد حقوق خانواده شهید بهشتی

  ۱۹۷، احمد البو عبید ، حقوقدان، حمیدیه.

  ۱۹۸، خانم دکتر فاطمه میرزا نژاد، وکیل، گیلان

  ۱۹۹، دکتر ابوطالب اصغری، وکیل، گیلان

  ۲۰۰،  سید رضا حسینی بهبهانی، حقوقدان، .اندیکا

  ۲۰۱،  سید مرتضی البو، حقوقدان، شادگان

  ۲۰۲،  سیده نیگو موسوی، حقوقدان، دزفول

  ۲۰۳،  مرادی ، حقوقدان، بندرلنگه

  ۲۰۴،  یاسین البو حمدان، حقوقدان، صفی آباد

  ۲۰۵، ابراهیم رضایی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۰۶، ابوالفضل بازگیر، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۰۷، ابوالفضل عرب، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۰۸، ابوالفضل گلوی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۰۹، ابوالفضل گلوی ثانی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۱۰، ابوالفظل بولاغی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۱۱، ابوالقاسم عسگری، حقوق دان، شهرستانهای داراب و زرین دشت

  ۲۱۲، ابوالقاسم فیض ابادی ، وکیل ومشاورحقوقی ، شهر ری

  ۲۱۳، ابوذر احمدی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۱۴، ابوذر سنچولی، مشاوره حقوقی، نیمروز

  ۲۱۵، ابوذر سنچولی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۱۶، احسان اکبریان، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۱۷، احسان آدخ، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۱۸، احسان شهرکی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۱۹، احسان کیخا، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۲۰، احمد احمدی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۲۱، احمد اکبریان، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۲۲، احمد برزگر، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۲۳، احمد سرحدی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۲۴، احمد میر، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۲۵، احمد ناظری، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۲۶، احمدرضا نورا، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۲۷، ارسطو پهلوان نژاد، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۲۸، اسدی ، وکیل پایه یک ومشاور حقوقی، شهرستان های سروستان وخرامه و کربال

  ۲۲۹، اسفندیار راسخی ، کارشناس ازشد حقوق، شهر ری

  ۲۳۰، اسلامی، حقوقدان، بندر جاسک

  ۲۳۱، اسماعیل پیران، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۳۲، اصغر کیخا، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۳۳، اعظم شهریاری، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۳۴، اعظم میر، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۳۵، افسانه سرگزی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۳۶، افسانه محمدی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۳۷، افشین قلاوند، حقوقدان، .اندیمشک

  ۲۳۸، اقبال نارویی، کارمند دادگستری، هیرمند

  ۲۳۹، اکبر ابرکار، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۴۰، اکبر اسلام پناه، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۴۱، اکبر محمددادی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۴۲، اکبر مقدسی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۴۳، اکرم ازمل، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۴۴، الهام موسوی ، حقوقدان، دزفول

  ۲۴۵، الهه جهانتیغ، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۴۶، الهه لطفی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۴۷، امید ایرانی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۴۸، امید سارانی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۴۹، امید صوفی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۵۰، امیر افشین اشکانی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۵۱، امیر محمد تجلیلی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۵۲، امین آریاییی مهر، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۵۳، امین بولاغی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۵۴، امین ذوقی مقدم، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۵۵، امین سرحدی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۵۶، امین سنچولی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۵۷، امین مودی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۵۸، امین میر، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۵۹، ایرج جهانتیغ فرد، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۶۰، ایمان رهنما ، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۶۱، ایمان مقصودی، حقوقدان، ایذه

  ۲۶۲، ایمان میری، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۶۳، ایوب عرب، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۶۴، آرش رحمانی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۶۵، آرمین میر، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۶۶، آرین وحیدی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۶۷، آقای ابولفضل طاهریان، وکیل پایه یک دادگستری، البرز

  ۲۶۸، آقای تیمور عیوضی ، وکیل پایه یک دادگستری، بوئین زهرا

  ۲۶۹، آقای جواد قدوسی فر، وکیل پایه یک دادگستری، قزوین

  ۲۷۰، آقای سیروس طاهرخانی، وکیل پایه یک دادگستری، تاکستان

  ۲۷۱، آقای مجید علی محمدی، وکیل پایه یک دادگستری، قزوین

  ۲۷۲، آقای محسن طاهرخانی، وکیل پایه یک دادگستری، قزوین

  ۲۷۳، آقای مسعود اعلمی، وکیل پایه یک دادگستری، آوج

  ۲۷۴، آقای مظفر خمسه، وکیل پایه یک دادگستری، قزوین

  ۲۷۵، آنا مهجور مقدم، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۷۶، بابک لکزایی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۷۷، باقری، نماینده حقوقی، شهرستان لامرد- اشکنان

  ۲۷۸، بانشی، وکیل پایه یک ومشاور حقوقی،  شهرستانهای سپیدان – بیضاء

  ۲۷۹، برات سرگزی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۸۰، بهاره کیخوایی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۸۱، بهروز رستمی، حقوقدان، دیرکنگان

  ۲۸۲، بهمن جهانتیغ، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۸۳، بی بی السادات حسینی ابراهیم آباد، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۸۴، پارسا میش مست، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۸۵، پریسا کوهکن، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۸۶، پژمان طاهر، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۸۷، پوریا خاک نژاد، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۸۸، پویا غلامی، وکیل، گیلان

  ۲۸۹، پیام برکت، وکیل پایه یک دادگستری، فارس

  ۲۹۰، ترکمانی، حقوقدان، رودان

  ۲۹۱، تکتم سالاری، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۹۲، تمجید، وکیل، شهر ری

  ۲۹۳، توانی، حقوقدان، قشم

  ۲۹۴، توجیه، حقوقدان، میناب

  ۲۹۵، توفیق بحری، حقوقدان، شادگان

  ۲۹۶، جعفر بارانی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۹۷، جعفری، وکیل پایه یک ومشاور حقوقی، شهرستان استهبان

  ۲۹۸، جمشید امیری مجد، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۲۹۹، جمشید کمالی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۰۰، سید مصطفی مهدوی دانش، کارشناس ارشد حقوق بین الملل

  ۳۰۱، جواد زارعی، وکیل پایه یک ومشاور حقوقی، شهرستان  اقلید

  ۳۰۲، جواد زارعی، وکیل پایه یک ومشاور حقوقی، شهرستان نی ریز

  ۳۰۳، جواد طاهری زاده، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۰۴، جواد میش مست، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۰۵، جواد همتی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۰۶، جوادی، حقوقدان، کیش

  ۳۰۷، حاج رحیم نیک رو، وکیل، گیلان

  ۳۰۸، حاجات الهایی ، حقوقدان، باوی

  ۳۰۹، حاجی سالمی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۱۰، حامد بامری دوم، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۱۱، حامد زینلی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۱۲، حامد مقدم، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۱۳، حبیب اله آذریان، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۱۴، حبیب طالقی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۱۵، حبیب میرشاه پناه، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۱۶، حبیب اله ملایی، حقوقدان، تنگستان

  ۳۱۷، حجت پورملایی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۱۸، حججی، نماینده حقوقی، شهر ری

  ۳۱۹، حسن شیبک، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۲۰، حسن شیوایی، وکیل، گیلان

  ۳۲۱، حسن غفاری، وکیل پایه یک دادگستری، شهر ری

  ۳۲۲، حسین بارانی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۲۳، حسین تاجی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۲۴، حسین دلارام پور، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۲۵، حسین دوستی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۲۶، حسین شهبازی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۲۷، حسین شیبک، حقوقدان، هیرمند

  ۳۲۸، حسین شیبک، فعال فرهنگی و سیاسی، هامون

  ۳۲۹، حسین قزوینی، حقوقدان، شاهرود

  ۳۳۰، حسینعلی مولایی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۳۱، حقیقی، حقوقدان، کیش

  ۳۳۲، حلیمه سالاری پناه، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۳۳، حلیمه مالکی نسب، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۳۴، حمزه شاهسون، وکیل پایه یک ومشاور حقوقی، شهرستان آباده

  ۳۳۵، حمید حسن زاده، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۳۶، حمید نصیر پور، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۳۷، حمیدرضا پالیزبان، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۳۸، حمیده پیران قلعه نو، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۳۹، حمیده خلیلی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۴۰، حمیده معمری، مشاور حقوقی، زاهدان

  ۳۴۱، حمیده معمری، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۴۲، خالویی، حقوقدان، بندر خمیر

  ۳۴۳، خانم احمدی ، وکیل پایه یک دادگستری، شهر ری

  ۳۴۴، خانم خدیجه حیدری، وکیل پایه یک دادگستری، قزوین

  ۳۴۵، خانم دکتر فاطمه میرزا نژاد، وکیل، گیلان

  ۳۴۶، خانم سهیلا حق بین، وکیل، گیلان

  ۳۴۷، خانم کریمی زارچی، حقوقدان، شهر ری

  ۳۴۸، خانم محبوبی، ارشد فقه و حقوق، سمنان

  ۳۴۹، خانم مریم فاضل، وکیل، گیلان

  ۳۵۰، خانم معصومه خلیلی، وکیل پایه یک دادگستری، آبیک

  ۳۵۱، خداداد چشمکی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۵۲، خلیل باوی، حقوقدان، ماهشهر

  ۳۵۳، خورشید آذریان، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۵۴، داوود  منتظری، حقوق دان، شهرستانهای لارستان – گراش – خنج

  ۳۵۵، داوود سیفی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۵۶، دکتر دحیمی، حقوقدان، بستان

  ۳۵۷، دکتر فرحان سودانی سادری ، حقوقدان، اهواز

  ۳۵۸، دکتر قاسم میاح، حقوقدان، اهواز

  ۳۵۹، زهرا عباسی– کارشناسی ارشد حقوق خانواده دانشگاه امام صادق

  ۳۶۰، دکتر محمد شریفات، حقوقدان، امیدیه

  ۳۶۱، دکتر منظری. علیرضا، نماینده مجلس سابق، بافت

  ۳۶۲، دکتر همایون موالی زاده، حقوقدان، هویزه

  ۳۶۳، دکتررمضان دهقان، حقوقدان، دامغان

  ۳۶۴، دکترعلی رشیدی، حقوقدان، سمنان

  ۳۶۵، رحمان بزی الری، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۶۶، رسول خواجه، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۶۷، رضا سالاری، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۶۸، رضا سرگزی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۶۹، رضا سکندری، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۷۰، رضا علیدادی، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۷۱، رضا کخا پور، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۷۲، رضا میر، حقوقدان، استان سیستان و بلوچستان

  ۳۷۳، رمضان باوی، حقوقدان، هندیجان

  ۳۷۴، روح الله سلاجقه ، وکیل، کرمان

  ۳۷۵، رو

  منبع : مهر
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir