آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۴۲۵۱۳۰ انتشار : ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۱

  ولایت افضل بر سایر ارکان دین است

  آیت الله جنتی با اشاره به در پیش بودن عید غدیر گفت:عید غدیر در پیش است، عید غدیر عید امامت است و همه باید برای برگزاری آن آماده باشند. ولایت افضل بر سایر ارکان دین است و اگر نباشد سایر ارکان دین از بین خواهد رفت. با ولایت نماز، روزه، حج و سایر وظایف دینی به خوبی انجام می‌شود.

  به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و معارف ذاکر نیوز به نقل از فارس،نماز عید سعید قربان صبح امروز با حضور هزاران نفر از عاشقان و منتظران امام زمان(عج) به امامت آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

  آیت الله جنتی در خطبه‌های نماز قربان، ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید قربان اظهار کرد: خداوند متعال در قرآن کریم بر لزوم داشتن تقوای الهی بارها تاکید کرده است و آنچه در قبر از انسان سوال می‌کنند، این است که چه آورده‌اید. آنچه قبول می‌شود اعمالی است که بر اساس تقوا، اخلاص و پرهیزگاری باشد.

  وی ادامه داد: هر چه می‌توانید نیت خالص برای انجام اعمال داشته باشید و کارهای ثوابتان بین خودتان و خدای متعال بماند. ما نیاز داریم به کمک به مردم، فقرا و کسانی که مشکلات مالی دارند و اگر اینها به صورت مخفیانه و یا علنی با نیت خالص الهی انجام شود ذخیره قبر و قیامت خواهد بود.

  دبیر شورای نگهبان با اشاره به اینکه عید قربان یکی از بزرگترین اعیاد اسلامی است، به تشریح واقعه دستور الهی برای قربانی کردن حضرت اسماعیل توسط حضرت ابراهیم(ع) پرداخت و افزود: حضرت ابراهیم خلیل الرحمان بوده و این لقب در بین انبیا مخصوص ایشان است و به رغم سختی و سنگینی این ماموریت ندای الهی را لبیک گفت و در نهایت در امتحان الهی سربلند بیرون آمد.

  آیت الله جنتی در ادامه به تبیین چند روایت در خصوص ثواب قربانی کردن پرداخت و ابراز کرد: پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند، وقتی سر قربانی بریده می‌شود با چکیدن نخستین قطره خونش خدای متعال گناهان قربانی کننده را می‌بخشد، خدا قربانی را برای اطعام فقرا و مساکین لحاظ کرده است و هر کس در حد توان خود به تنهایی یا به صورت گروهی نسبت به قربانی کردن اقدام کند.

  وی گفت: برای این نظام و انقلاب ننگ است کسی گرسنه سر به بالین بگذارد و دولت باید صادقانه به میدان بیاید و امکانات خودرا مصرف کنند و وقتی مردم ببینند دولت صادقانه جلو آمده خودشان هم وارد میدان می‌شوند.

  رئیس مجلس خبرگان رهبری مردمی بودن و صادقانه کار کردن شهید رجایی و شهید باهنر را موجب ماندگاری آنها بین مردم دانست و ابراز کرد: وقتی اینچنین با نیت خالص کار شود در قیامت هم انسان رو سفید است که هر چه در توان داشته به کار گرفته و خدا هم پاداش این کار صادقانه را خواهد داد.

  آیت الله جنتی در خطبه‌ دوم نماز عید قربان در مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه صحنه‌های زیبایی از خواندن دعای عاشقانه عرفه در زیرآفتاب به ویژه در بین نسل جوان را شاهد بودیم گفت: نکته مهم این است که افراد حالات معنوی که در این مراسم به دست آوردند را حفظ کنند.

  وی افزود: عید غدیر در پیش است، عید غدیر عید امامت است و همه باید برای برگزاری آن آماده باشند. ولایت افضل بر سایر ارکان دین است و اگر نباشد سایر ارکان دین از بین خواهد رفت. با ولایت نماز، روزه، حج و سایر وظایف دینی به خوبی انجام می‌شود. موضوع ولایت از مهمترین مسائل در اسلام است که از پیامبر کرم(ص) آغاز و به امام زمان(عج) رسید تا دوران غیبت شروع شد.

  دبیر شورای نگهبان ادامه داد: در دوران غیبت فقیه جامع الشرایط مانند حضرت امام خمینی(ره) ولایت جامعه را عهده‌دار می‌شود و بعد از امام نیز با درایت خبرگان رهبری توطئه‌های دشمنان نقش بر آب شد و در یک جلسه بحث کردند و به رهبری آیت الله العظمی خامنه‌ای رای دادند و ایشان را به عنوان ولِی‌امر مسلمین و نائب امام زمان(عج) معرفی کردند.

  وی بر تبعیت از منویات رهبری تاکید کرد و گفت: اگر ایشان درباره نفوذ دشمن در ادارات صحبت می‌کنند باید در این باره حساس شد. ایشان بارها فرمودند فتنه خط قرمز ماست. دولت متوجه باشد که فتنه‌گران وارد تشکیلاتش نشوند چرا که آنها به دنبال تغییر نظام و براندازی انقلاب هستند.

  جنتی تصریح کرد: آنها به دنبال از بین بردن ارزش‌ها و بازگرداندن وضعیت به قبل از انقلابند. ولی اینجا رهبری هوشیار است و با اشاره ایشان مردم وارد صحنه می‌شوند و نقشه‌های دشمنان را نقش برآب می‌کنند. همان‌طور که در فتنه 88 نقشه آنها براندازی نظام بود و تقلب در انتخابات بهانه‌ای بیش نبود.

  وی تاکید کرد: مجرمین فتنه بدترین مجرمین در طول تاریخ انقلاب اسلامی هستند و مملکت را هشت ماه در آشوب نگه داشتند و طوری وانمود کردند که انقلاب و نظام در حال نابودی است. 

  وی با تاکید بر اینکه مردم در صحنه هستند و هر جا فراخوان شدند آمدند، اظهار کرد: این نظام به پشتیبانی مردم سرپا مانده است. در طول تاریخ دنیا هیچ نظامی نبوده با این حجم دشمنی، جنگ نظامی، توطئه‌های سیاسی و تحریم‌ها همچنان پا برجا باشد و این قدرت نظام، انقلاب و ولایت است، باید خط انقلاب و ولایت را شناخت. این خط صراط مستقیم است و خارج شدن از آن ضلالت است.

  رئیس مجلس خبرگان رهبری در پایان با اشاره به شور انقلابی که از شهادت شهید حججی در جامعه ایجاد شده است خاطرنشان کرد: بعضی وقتها خداوند شرایطی را در جامعه ایجاد می‌کند که موج‌های خوابیده در جامعه بیدار شود. با شهید حججی موج ایثار و شهادت سراسر کشور را گرفت و این کار خداست تا مردم و به ویژه جوانان نسبت به جهاد و شهادت بیدار شوند و این شهید و خانواده‌اش مخلص بودند و به چنین مقامی رسیدند.

  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir