آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۴۲۵۱۳۳ انتشار : ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۴

  کنگره عظیم حج علاوه بر ابعاد عبادی و معنوی موجب اتحاد جوامع اسلامی شده است

  امام جمعه شریف آباد پاکدشت با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به کنگره عظیم حج گفت : کنگره حج علاوه بر ابعاد عبادی و معنوی که سرشار از برکات الهی است، موجب اتحاد جوامع اسلامی در برابر اغواگری و تباه‌سازی دنیا طلبان و مبارزه با سیاستهای نظام سلطه در فتنه‌ انگیزی و آتش ‌افروزی میان مسلمانان شده است.

  به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و معارف ذاکر نیوز،نماز عید سعید قربان بخش شریف آباد پاکدشت صبح امروز به امامت حجت الاسلام و المسلمین خداپرست ، امام جمعه شریف آباد اقامه شد.

   امام جمعه شریف آباد در خطبه اول نماز عید سعید قربان ضمن سفارش به تقوی با اشاره به آیه ۳۷ سوره مبارکه حج گفت : قربانی کردن مثل همه عبادات كلاس تربيت است.

  وی ادامه داد: عید قربان درس ايثار، اخلاص،فداكارى، گذشت و آمادگى براى شهادت در راه خدا به شما مى‏ آموزد و درس كمك به نيازمندان و مستمندان، نماد قطع دلبستگی و وابستگی های دنیوی ،قربانی کردن هواهای نفسانی و ذبح نفس اماره است.

  حجت الاسلام والمسلمین خداپرست در خطبه های دوم نماز با تبریک ولادت امام هادی (ع) ضمن بیان فضائل آن حضرت گوشه ای از سیره عبادی و اخلاقی ایشان را تبیین نمود.

   وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به کنگره عظیم حج افزود : کنگره حج علاوه بر ابعاد عبادی و معنوی که سرشار از برکات الهی است، موجب اتحاد جوامع اسلامی در برابر اغواگری و تباه‌سازی دنیا طلبان و مبارزه با سیاستهای نظام سلطه در فتنه‌ انگیزی و آتش ‌افروزی میان مسلمانان شده است.

  وی افزود: وظیفه همه ملتها و سران کشورهای اسلامی دفاع قاطع از اقلّیّتهای تحت ستم مسلمان، همچون مظلومان میانمار و از همه مهم‌ تر دفاع از ملت مظلوم فلسطین است.

  وی با تبریک شروع به کار شورای اسلامی و با تبریک به اعضای جدید و تشکر از اعضای شورا و شهردار سابق، گفت : خدمت به مردم با روحیه‌ی انقلابی و بسیجی، ‌ارتباط دائمی با مردم، توجه به مختصات شهر اسلامی و ارائه پیوستهای فرهنگی، فرهنگ‌ سازی نمادهای اخلاقی و ارزشی در تبلیغات شهری و مبارزه با فساد و تجملگرایی در شهرداری را از وظائف شورای اسلامی و شهرداری بیان کرد.

  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir