آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۴۳۶۲۲۳ انتشار : ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۴
  در آخرین روزهای تابستان؛

  آسمان استان سمنان صاف خواهد بود/ کاهش دما در شرق دیار قومس

  سمنان-آسمان مرکز استان سمنان در آخرین روزهای تابستان۹۶، صاف و بدون پدیده خاص جوی است اما دمای هوا طی روزهای سی و یکم شهریور و اول مهر، یک تا سه درجه گرمتر می‌شود.

  به گزارش ذاکرنیوز، پس از چهار روز کاهش چشم گیر دمای هوا در غالب نقاط استان سمنان، از صبح پنج شنبه، سی ام شهریورماه، آسمان غالب نقاط استان، هوایی صاف را تجربه می کند اما از فردا بین یک تا سه درجه به میزان دمای کنونی مرکز استان، افزوده می‌شود لذا باید گفت سمنان با هوایی نسبتاً مطبوع به استقبال پائیز می رود.

  همزمان با صبح سی ام شهریورماه۹۶، دمای مرکز استان سمنان ۲۳درجه بالای صفر است و بیشینه و کمینه دمای هوا برای روز سی ام و سی و یکم به ترتیب ۳۱ و ۱۹ و ۳۲ و ۲۰ خواهد بود که این تغییر نشان می دهد دمای هوای مرکز استان از فردا کمی افزایش می یابد هرچند این افزایش چندان محسوس نخواهد بود.

  شب های سرد شاهرود و میامی فرا رسید

  شاهرود اما وضعیت متفاوتی دارد دمای هوا در این بزرگترین شهرستان استان سمنان به خصوص در کمینه بسیار با سمنان تفاوت دارد همزمان با صبح پنج شنبه دمای هوای این شهرستان ۱۷درجه بالای صفر است و مردم این خطه به خصوص در مجن و کلاته خیج صبح نسبتاً سردی را آغاز کردند، بیشینه و کمینه دمای هوای این شهرستان ۲۸ و ۱۴ درجه بالای صفر است و این میزان در روز جمعه به ۲۹ و ۱۶درجه بالای صفر خواهد رسید نکته قابل توجه اما کمینه هوای شاهرود است که همچنان باعث دردسرهایی برای مسافران می شود.

  میامی شرایط مشابه شاهرود دارد هوای پائیزی و کمی سرد که در برخی نقاط بامداد حتی آزار دهنده نیز می شود برای مثال در بخش رضوان همزمان با بامداد پنج شنبه دمای هوا به هشت درجه بالای صفر نیز رسیده و این نشان می دهد وسایل گرمایشی در روستاهای این بخش از هم اکنون می بایست برقرار باشند. بیشینه و کمینه دمای هوای میامی به ترتیب ۲۸ و ۱۴ درجه بالای صفر است و این شرایط تا روز شنبه تفاوت محسوس نخواهد کرد.

  دامغان اما کمی گرمتر از شاهرود به نظر می رسد دمای هوای کنونی این شهر ۲۰درجه بالای صفر است و همچنین پیش بینی هواشناسی برای این کهن دیار صد دروازه ۳۰ و ۱۶ درجه بالای صفر است که اختلاف دمای صبح و شب نکته قابل توجه برای وضعیت جوی این شهرستان محسوب می شود.

  افزایش دما در غرب، کاهش در شرق

  دما سنج ها در روز پنج شنبه در گرمسار و ایوان کی، دو شهرستان همسایه دقیقاً بر روی عدد ۲۱ ایستاده اند آسمان این دو شهرستان بدون پدیده خاص جغرافیایی، صاف خواهد بود و این شرایط تا روز شنبه بدون تفاوت برقرار است، بیشینه و کمینه دمای هوای گرمسار برای ۲۴ساعت پیش رو، ۳۳ و ۱۸ و برای ایوان کی ۳۲ و ۲۰ درجه بالای صفر گزارش شده است.

  در مجموع باید گفت شرایط جوی استان سمنان در آخرین روزهای تابستان ۹۶، به دو بخش شرق و غرب قابل تقسیم است در غرب شامل شهرهای سمنان، گرمسار و ایوان کی، از سوی هواشناسی شرایط جوی متعادل، همراه با آسمان صاف و حتی افزایش دما به میزان یک تا سه درجه پیش بینی شده و در شرق شامل میامی، شاهرود و دامغان جوی پایدار را شاهد هستیم اما وزش باد، کاهش دما و شب های نسبتاً سرد ممکن است به بارندگی های پراکنده در ارتفاعات نیز ختم شود.

  منبع : مهر
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir