آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۴۷۷۰۵۷ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۱

  دومین سمپوزیوم طراحی صحنه و لباس تهران فراخوان داد

  دومین دوره‌ سمپوزیوم طراحی صحنه و لباس تهران اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ در خانه‌ هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

  به گزارش ذاکرنیوز به نقل از مشاور رسانه ای سمپوزیوم، دومین دوره‌ سمپوزیوم طراحی صحنه و لباس تهران با نگاهی پژوهش‌محور، هفتم تا چهاردهم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ در خانه‌ هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

  متن این فراخوان به شرح زیر است:

  «مهمترین هدف سمپوزیوم بین‌المللی طراحی صحنه و لباس تهران تدوین و تدقیق نگاه آکادمیک بر طراحی صحنه‌ و لباس ذوقی و سلیقه‌ای و نیز تلاش برای رسیدن به یک نگاه علمی و اندیشه‌ورزانه درطراحی و اجرای یک اثر است.

  مهلت ارسال مقالات و ارسال آثار تا ۱۳ فروردین ۱۳۹۷ و زمان اعلام اسامی پذیرفته شدگان در تاریخ ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ خواهد بود. همچنین علاقمندان می توانند در تاریخ  ۷ فروردین برای ثبت نام در کارگاه‌های آموزشی و سمینارها اقدام کنند.

  دومین دوره‌ سمپوزیوم بین‌المللی طراحی صحنه و لباس تهران در بخش رقابتی شامل بخش تئاتر (تمامی آثار طراحی صحنه و لباس در حوزه‌ تئاتر که در بازه‌ زمانی یک فروردین ۹۶ الی ۲۹ اسفند ۹۶ اجرا شده‌اند)، بخش فیلم (فیلم‌های بلند سینمایی، ویدیویی و فیلم‌های کوتاه زیر ۳۰ دقیقه) بخش پژوهش، تالیف، ترجمه، گردآوری، کتاب (فارسی، لاتین)،  تالیف، ترجمه، گردآوری، مقالات (فارسی، لاتین)، دستاوردها و تجارب از یک اجرای طراحی صحنه و لباس، بخش کارگاه‌های آموزشی، سخنرانی و سمینار، بخش نمایشگاه و بخش بین الملل خواهد بود.

  نظریه‌ها و رویکردهای نوین طراحی صحنه و لباس معاصر، آسیب شناسی علمی طراحی صحنه و لباس در تئاتر و سینمای ایران، شیوه‌های برخورد با متن برای طراحی صحنه و لباس، طراحی صحنه و لباس  در محیط‌های غیرمتعارف و تاثیرات تکنولوژی بر طراحی صحنه و لباس از جمله محورهای پیشنهادی دبیرخانه‌ سمپوزیوم بین‌المللی طراحی‌ صحنه و لباس تهران در این دوره است.

  ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر در تمام بخش‌ها تنها از طریق سایت سمپوزیوم انجام می‌گیرد. همچنین فایل راهنمای نگارش مقالات در پیوست فراخوان در سایت درج شده است.»

  دوره‌ دوم سمپوزیوم طراحی صحنه و لباس تهران با رویکرد سینما و تئاتر برگزار خواهد شد.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها : سینما سینما