آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۴۹۳۲۸۵ انتشار : ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۸
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

  دانشکده داروسازی بیرجند سال جاری راه اندازی می‌شود

  بیرجند- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت:کسب مجوز دانشکده داروسازی از جمله اقدامات دانشگاه علوم پزشکی در سال‌های اخیر بوده و این دانشکده در سال جاری راه اندازی و دانشجو جذب خواهد کرد.

  به گزارش ذاکرنیوز، کاظم قائمی صبح یکشنبه در دیدار اعضای هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند دارای ۹ دانشکده است.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه هدف دانشگاه علوم پزشکی رسیدن به دانشگاه برتر شرق کشور است، بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در حال حاضر دارای ۲۳۸ عضو هیأت علمی است که این میزان در سال ۹۲ تعداد ۱۴۶ نفر بوده است.

  قائمی ادامه داد: تعداد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از ۷۱۳ دانشجو در سال ۹۲ به هزار و ۲۶۲ دانشجو در مقاطع مختلف در سال ۹۶ رسیده است.

  وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در قبولی آزمون دستیاری نیز بسیار موفق بوده و در این زمینه از رتبه ۱۶ در سال ۹۲ به رتبه دو در کشور رسیده است که یک افتخار بزرگ برای دانشگاه محسوب می‌شود.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: کسب مجوز دانشکده داروسازی از جمله اقدامات مؤثر دانشگاه علوم پزشکی در سال‌های اخیر بوده است که این دانشکده در سال جاری راه ‌ندازی و دانشجو جذب خواهد کرد.

  افزایش مراکز تحقیقات دانشگاه علوم پرشکی بیرجند به  پنج مورد

  قائمی اظهار کرد: افتتاح و راه‌اندازی سلامتکده طب سنتی حکمت در محل مزار شهدای باقریه، راه اندازی کلینیک تخصصی خانواده، افزایش مراکز تحقیقات دانشگاه از سه مورد به پنج مورد طی سال های ۹۲ تا ۹۶ از دیگر اقدامات دانشگاه علوم پزشکی بوده است.

  وی با اشاره به اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی در تابستان، بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در دو سال اخیر در ایام اربعین اکیپ بهداشتی و درمانی به کاظمین می‌فرستد که در سال جاری این اکیپ‌ها حدود ۲۴۰۰ ویزیت  به صورت روزانه داشته‌اند.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: طی سال‌های ۹۲ تا ۹۶ تعداد تخت‌های فعال بیمارستان‌های خراسان‌جنوبی از ۷۹۹ تخت به هزار و ۵۲ تخت رسیده که رشد ۴۴ درصدی افزایش تخت‌ها را نشان می‌دهد.

  قائمی افزود: همچنین تخت‌های ویژه بیمارستان‌های استان از ۱۰۲ تخت در سال ۹۲ به ۱۵۴ تخت در حال حاضر رسیده است که افزایش ۵۱ درصدی را نشان می‌دهد که این مسئله نقش مهمی در سلامت مردم خراسان‌جنوبی دارد.

  ۶ بیمارستان طی ۴ سال در خراسان‌جنوبی راه‌اندازی شد

  وی با اشاره به راه‌اندازی بیمارستان‌های رازی، مرکز رادیوتراپی ایران مهر گفت: بیمارستان‌های خراسان‌جنوبی از هشت مورد در سال ۹۲ به ۱۴ بیمارستان در سال ۹۶ رسیده است.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: یکی از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی بیرجند راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری است که برای تجهیز آن حدود سه میلیارد تومان هزینه شده است که با جذب فوق تخصص نازایی در سال جدید از تمام ظرفیت آن استفاده خواهد شد.

  قائمی ادامه داد: در سال ۹۲ هیچگونه اورژانس هوایی در خراسان‌جنوبی وجود نداشت ولی در حال حاضر دو اورژانس هوایی فعال داریم که تا کنون ۳۱۳ مصدوم و بیمار را به بیمارستان انتقال داده‌اند.

   وی با اشاره به مزایا و دست‌آوردهای طرح تحول سلامت یادآور شد: طرح تحول سلامت باعث شد سهم پرداختی مردم در امر  بهداشت و سلامت از حدود ۳۸ درصد در قبل از اجرای طرح به ۵/۴۸  درصد برسد.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir