آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۴۹۷۸۳۵ انتشار : ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۷

  نتانیاهو: مهیای جنگ با ایران

  نخست وزیر رژیم صهیونیستی : ما به دنبال مقابله هرچه سریعتر با تجاوزهای ایران هستیم حتی اگر این امر منجر به درگیری شود، بهتر است این درگیری اکنون رخ دهد نه بعداً

   گروه سیاسی ذاکرنیوز_محمد سجاد شیرودی:

  بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی ، در آغاز نشست هفتگی این رژیم مدعی شد: سپاه ایران در ماه‌های اخیر به منظور حمله به ما چه در میدان جنگ و چه در جبهه‌های داخلی، به سوریه سلاح پیشرفته از جمله هواپیماهای بدون سرنشین، موشک‌های زمین به زمین و سامانه‌های ضدموشکی داد و نیروی هوایی ما را تهدید می‌کند. ما به دنبال مقابله هرچه سریعتر با تجاوزهای ایران هستیم حتی اگر این امر منجر به درگیری شود، بهتر است این درگیری اکنون رخ دهد نه بعداً. کشورهایی که در وقت مناسب با تجاوزها مقابله نکردند بعدها بهای بسیار سنگین‌تری پرداخت کردند. ما به دنبال تنش نیستیم اما برای هرگونه سناریویی آماده هستیم.

   براساس این گزارش، بنیامین نتانیاهو هفته پیش نیز مدعی شد که رژیم صهیونیستی ۵۵۰۰۰ سند سری در رابطه با فعالیت هسته‌ای ایران به دست آورده است و این اسناد نشان می دهد که ایران فعالیت هسته‌ای خود برای به دست آوردن سلاح هسته‌ای را متوقف نکرده است.امیر حاتمی، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در واکنش به این ادعاها گفت که اظهارات نتانیاهو بی‌اساس و توخالی است و نشان دهنده شکست‌های رژیم صهیونیستی در منطقه و ناتوانی آن در مقابله با مقاومت فلسطین است. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پیش از این نیزمدعی شد: تهدیدات ایران را می‌شنویم، سربازان و نیروهای امنیتی ما آماده هر نوع تحولی هستند و هر کس به ما حمله کند با آن مبارزه می‌کنیم. هزینه‌ها ما را از مبارزه باز نخواهد داشت و ما این هزینه‌ها را به دشمنان‌مان تحمیل می‌کنیم.

   آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع رژیم صهیونیستی نیز گفت: اسرائیل به دنبال جنگ و تنش با ایران نیست اما اجازه نخواهیم داد که ایران در سوریه مستقر شود و آن را به پایگاهی علیه نیروهای اسرائیلی تبدیل کند.وی در رابطه با احتمال خروج دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از برجام گفت: رئیس‌جمهور آمریکا تاکنون چیزی در این باره به ما نگفته است. ما می خواهیم به وضوح تاکید کنیم که هیچ مصلحتی در تنش‌زایی نداریم اما برای تمام سناریوهای احتمالی آماده می شویم.ارتش اسرائیل تا این لحظه توانسته است که ایران را از تقویت حضور نظامی در سوریه منع کند اما نیروهای ایرانی همچنان تلاش می‌کنند تایک زرادخانه قوی ایجاد کنند و با اسرائیل مقابله کند.

   لیبرمن با اشاره به اینکه هیچکس اجازه نخواهد داد که کشوری چنین گام‌هایی علیه آن اتخاذ کند، افزود: لازم است بفهمیم که هر هزینه‌ای که اکنون می پردازیم بسیار کمتر از هزینه‌ای است که در آینده پرداخت می کنیم. ما اکنون وضعیت برعکسی را تصور کنیم، اگر اسرائیل ضدموشک‌های خود را در نزدیکی مرزهای ایران بفرستد، ایران چگونه پاسخ خواهد داد؟ جامعه بین‌المللی چگونه پاسخ خواهد داد؟ در وقوع جنگ هیچ مصلحتی نداریم و تمام تلاش خود را می کنیم که این جنگ اتفاق نیفتد.

   

  انتهای پیام/58

  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir