آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۴۹۹۴۱۴ انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۲

  استاد اخلاق شهر تهران دارفانی را وداع گفت

  قرآن و معارف - حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی طباطبایی از استادان اخلاق شهر تهران و مبارزین انقلابی ساعاتی پیش دارفانی را وداع گفت.

  به گزارش ذاکر نیوز،عالم وارسته و معلم اخلاق حجت‌الاسلام و المسلمین «سید مهدی طباطبایی» در اثر عارضه کبدی و تنفسی در نخستین روز ماه مبارک رمضان دار فانی را وداع گفت.

  استاد سید مهدی طباطبایی متولد اول فروردین 1315 در رفسنجان کرمان و از یاران قدیمی حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری بود. حضور در مجلس هفتم به عنوان نماینده مردم تهران از دیگر سوابق این استاد اخلاق است

  * زندگینامه مختصر

  «سید محمدمهدی طباطبایی شیرازی» روز اول فروردین 1315 در شهر رفسنجان به دنیا آمد.

  پدر ایشان سید محمدحسین و برادران ایشان اهل علم و فضل و روحانیت هستند.

  وی از همفکران و یاران شهید «سید مجتبی نواب صفوی» و گروه فداییان اسلام و از قدیمی‌ترین شاگردان امام خمینی(ره) و یاران رهبر معظم انقلاب اسلامی بود.

  وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به عنوان نمایندهٔ مشهد و تهران، در دوره های مختلف مجلس شورای اسلامی حضور داشت.

  مرحوم طباطبایی در دوره سوم مجلس شورای اسلامی، با رأی مردم به عنوان نماینده حوزه انتخابیه "مشهد مقدس" و در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی، با رأی مردم به عنوان نماینده حوزه انتخابیه "تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر" انتخاب گردید. وی در دوره هفتم در "کمیسیون قضایی و حقوقی" مجلس و نیز گروههای دوستی "ایران و بلغارستان"، "ایران و صربستان"، "ایران و مونته نگرو" و "ایران و یمن" عضویت داشت.

  ولی شهرت اصلی آن فقید عزیز به عنوان "استاد اخلاق"، بیش از فعالیت سیاسی بود . ایشان در مناسبت‌های گوناگون، در مراسم مذهبی و نیز برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی به بیان احادیث و بحث‌های اخلاقی می‌پرداخت و محبوبیت زیادی در بین مخاطبان داشت.

  وی که به دلیل بیماری در سال 1395 در بیمارستان بستری شده بود، در سال 1396 نیز به دلیل عفونت شدید ریوی در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری بود. تا اینکه سرانجام ظهر امروز پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 (مصادف با نخستین روز ماه رمضان 1439) عارضه تنفسی و کبدی در سن 82 سالگی درگذشت.

  جزئیات برنامه تشییع و تدفین در تهران و قم

  ساعت 22 شامگاه امروز پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 ،‌ پیکر حجت‌الاسلام و المسلمین طباطبایی در بیت‌الاحزان غسل داده می‌شود.

  پیکر پاک آن فقید ساعت 10 صبح فردا جمعه از مسجد موسی بن جعفر(ع) واقع در میدان غیاثی تهران تشییع و سپس به قم منتقل می‌شود.

  تشییع پیکر در قم نیز ساعت 17 فردا از مقابل مسجد امام حسن عسکری(ع) به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) انجام و در آن مکان مقدس به خاک سپرده می‌شود.

  *انتشار: سلطان احمدی

  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir