آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۰۲۶۳۰ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۷

  تخلق به اخلاق و معارف قرآنی سبب کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه می شود

  فرمانده انتظامی استان گفت: هر چقدر به اخلاق و معارف قرآنی تخلق پیدا کنیم و نزدیک تر شویم و ارتباط بیشتر برقرار کنیم، آسیب های اجتماعی و اخلاقی و مشکلاتی که در جامعه مردم را رنج می‌دهد، کاهش می یابد.

   به گزارشذاکرنیوز، سردار" کاظم مجتبایی" در بازدید از ششمین نمایشگاه قرآن و عترت،اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه های قرآنی می تواند در ترویج مفاهیم قرآنی و همچنین آشنایی هر چه بیشتر با نوآوری هایی که در چاپ و تفسیر قرآن انجام شده است، به مردم کمک کند.

  وی افزود: این نمایشگاه موضوعات جدید قرآنی را به مردم معرفی می کند و می تواند برای جذب و جلب مخاطبان و گسترش مفاهیم قرآنی به برگزار کنندگان کمک کند .

  سردار مجتبایی ادامه داد: دوری از قرآن یکی از مشکلات جامعه ما است و هر چقدر از قرآن هرچه فاصله بگیریم، آسیب‌های اجتماعی را بیشتر حس می کنیم.

  فرمانده انتظامی استان بیان اضافه کرد: هر چقدر به قرآن تخلق پیدا کنیم و نزدیک تر شویم و ارتباط بیشتر برقرار کنیم، آسیب های اجتماعی و اخلاقی و مشکلاتی که در جامعه مردم را رنج می‌دهد، کاهش می یابد.

  سردار مجتبایی بیان داشت: قرآن کریم غیر از این که معجزه پیامبر عظیم الشان اسلام است، یک کتاب جامع برای زندگی انسان هاست، چه در بعد اعتقادی و اخلاقی و چه در بعد رفتاری می تواند الگو باشد و انسان ها در صورتی که با قرآن ارتباط برقرار کند، مطمئناً درهای رحمت و هدایت به روی آنها باز می شود.

  فرمانده انتظامی استان خاطرنشان کرد: وقتی که این درها باز شود طبیعی است که از آسیب های اجتماعی و جرایم و انحرافاتی که دنیا گرفتار آن است، فاصله می گیرند و این نمایشگاه می‌تواند در ترویج مفاهیم قرآنی در جامعه کمک کند و نتیجه آن این باشد که تخلفات و جرایم و آسیب های اجتماعی در جامعه کمتر شود.

  ///////////////////////////////

  شناسایی و انهدام 4 باند سرقت و کشف بیش از۳ میلیارد و 760 میلیون ریال اموال مسروقه در قم

  جانشین فرماندهی انتظامی استان از شناسایی و انهدام 4 باند سرقت و کشف بیش از۳ میلیارد و 760 میلیون ریال اموال مسروقه در قم خبر داد.

   به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ" صیاد درویشی" اظهار داشت: با تلاش شبانه‌روزی و اقدامات مستمر ماموران پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم در طول یک هفته گذشته پیرامون کنترل و مقابله با سارقان منزل،موتورسیکلت و داخل خودرو، تعداد ۲۰ نفر از سارقان حرفه ای که دارای سوابق متعدد بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

  سرهنگ درویشی با اعلام اینکه متهمان دستگیر شده به 74 فقره سرقت اعتراف کردند،ادامه داد: سرقت های انجام شده شامل ۲۵ فقره سرقت منزل، ۵ فقره موتورسیکلت، ۴۲ فقره اموال و اشیای داخل خودرو و 2 فقره سرقت اماکن بوده است.

  وی تصریح کرد: تعداد متهمان دستگیر شده 20 نفر بوده که در قالب 4 باند 3 تا  6 نفره اقدام به سرقت می کرده اند.

  جانشین فرماندهی انتظامی استان ،ارزش ریالی اموال کشف شده را بالغ بر ۳ میلیارد و 760 میلیون ریال اعلام و اضافه کرد: همه متهمان دارای سوابق متعدد کیفری هستند .

  سرهنگ درویشی بیان داشت: اقدامات خوبی در حوزه های پیشگیری و مقابله با سارقان در پلیس آگاهی استان انجام شده و تلاش می کنیم با اجرای طرح‌های مقطعی و دائم به ویژه در بخش های فنی،اطلاعاتی و بازداشت متهمان به سرقت اقدامات جدی تری را داشته باشیم.

  جانشین فرماندهی انتظامی استان در پایان ابراز امیدواری کرد: با تلاش مضاعف همکاران ، همکاری مسئولان و همیاری مردم شریف استان روز به روز شاهد کاهش انواع سرقت ها در استان باشیم و با نامن کردن فضا فصت ارتکاب جرایم را مجرمان سلب کنیم.

  //////////////////////////////////

  امکان تعجيل اعزام به خدمت فارغ التحصيلان دانشگاهي به اول تيرماه 97

  معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان از امکان تعجيل اعزام به خدمت فارغ التحصيلان دانشگاهي به اول تيرماه 97 در استان خبر داد.

   به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ" ولی ترابی" اظهار داشت: تمامی مشمولان فارغ التحصيل مقاطع کارشناسي و بالاتر که داراي برگ آماده به خدمت به تاريخ يکم شهريور و آبان ماه امسال مي باشند،در صورت تمايل مي توانند تاريخ اعزام به خدمت خود را به اول تيرماه سال 97 تغيير دهند.

  وی افزود: برابر اعلام سازمان وظيفه عمومي ناجا با هماهنگي هاي صورت گرفته با نيروهاي مسلح و ايجاد ظرفيت آموزشي محدود براي اعزام به خدمت به تاريخ يکم تيرماه سال جاري، تمامی مشمولان فارغ التحصيل مقاطع تحصيلي کارشناسي و بالاتر که داراي برگ آماده به خدمت به تاريخ يکم شهريور و آبان ماه 97 مي باشند، در صورت تمايل به اعزام به خدمت در اول تيرماه سال جاري ،از طريق دفاتر خدمات الکترونيک (پليس+10) اقدام کنند.

  سرهنگ ترابی ادامه داد: ظرفيت ايجاد شده، صرفاً مربوط به تاريخ اعزام اول تيرماه است، که متقاضيان مي توانند نتيجه درخواست خود را ظرف 48 ساعت از طريق دفاتر مذکور پيگيري کنند.

  معاون وظیفه عمومی استان اضافه کرد: ثبت درخواست تعجيل از طريق دفاتر (پليس +10) امکان پذير است و به علت محدوديت ظرفيت،درخواست هايي که زودتر ثبت شده اند در اولويت رسيدگي قرار مي گيرند.

   

  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir