آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۰۴۲۸۶ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۴
  امیرحسنخانی در تشریح جزئیات نشست امروز کمیسیون خبر داد

  ارجاع شکایت احمدی‌نژاد از قوه قضاییه به کمیته‌ قضایی کمیسیون اصل ۹۰

  نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از ارجاع شکایت محمود احمدی‌نژاد از قوه قضاییه به کمیته قضایی این کمیسیون خبر داد.

  محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز هیأت رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: در این جلسه شکایاتی که به کمیسیون شده بود واصل و برای بررسی به کمیته‌های تخصصی کمیسیون ارسال شد.

  وی افزود: ازجمله شکایت محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور اسبق از قوه قضاییه درباره نحوه اجرای قانون آیین دادرسی کیفری اشاره کرد.

  نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: همچنین شکایتی در مورد نحوه نظارت وزارت آموزش و پرورش بر مدارس غیرانتفاعی به کمیسیون واصل شد و پرونده دیگر شکایت ایثارگران با میزان جانبازی کمتر از 25 درصد در خصوص نحوه سهمیه اختصاص یافته به این گروه از ایثارگران در کنکور سراسری بود.

  امیرحسنخانی خاطرنشان کرد: سازمان سنجش در پاسخ به این شکایت عنوان کرده که در مورد رشته‌های بالا اگر کسانی که در منطقه دو قرار دارند از سهمیه ایثارگری خود استفاده نکنند شانس قبولی بیشتری دارند و این امتیاز ایثارگری در مورد جانبازان زیر 25 درصد کمتر از سهمیه منطقه دو است اما در رشته‌های پایین اینگونه نیست و احتمال قبولی آنها با احتساب سهمیه ایثارگری بالاتر است.

  منبع : فارس
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir