آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۰۴۴۷۵ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۵
  در نخستین نشست ستاد برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن مطرح شد

  مسابقات بین‌المللی فرصت‌های ارزشمندی برای نظام فراهم می کند/ ضرورت افزایش جذابیت رقابت‌ها برای مردم

  قائم مقام سازمان اوقاف مسابقات بین‌المللی قرآن را یک رویداد جهانی دانست و گفت: این رقابت‌ها فرصتهای ارزشمندی برای جمهوری اسلامی ایران فراهم می‌کند و مسئولان برگزاری مسابقات باید نسبت به این موضوع نگاهی وسیعی داشته باشند.

  به گزارش ذاکرنیوز؛ نخستین  نشست ستاد برگزاری سی‌‌وششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران با حضور عبدالرضا عابد؛ قائم مقام سازمان اوقاف، حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی؛ رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف، حجت‌الاسلام موسوی متقی مدیرکل فرهنگی و حجت‎الاسلام سلیمانی مدیرکل روابط عمومی و جمعی از مسئولان این سازمان برگزار شد.

  در ابتدای این نشست گروه افکارسنجی سی‌‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران گزارشی را از فعالیت‌های خود در ایام مسابقات ارائه کرد.

  در ادامه رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف درباره برگزاری زودهنگام نشست ستاد برگزاری سی‌و‌ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران گفت: برگزاری این جلسات به این دلیل زود هنگام برگزار می‌شود که کمیته‌های مختلف بتوانند به‌خوبی برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند.

  وی با اشاره به اینکه برای تاثیرگذاری سی‌و پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن بودجه کمی در نظر گرفته شده بود، گفت: باید هزینه‌های دیگر را کاهش دهیم و به بخش اثرگذاری توجه بیشتری کنیم تاحضور مردم در مسابقات بین‌المللی قرآن پررنگ‌تر شود.

  سپس حجت‌الاسلام سلیمانی مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اوقاف بر تفکیک بخش عمومی و تخصصی مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد و گفت: ضمن تشکر از شهرداری تهران باید بگویم امسال کاهش تبلیغات محیطی سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن ‌را نسبت به دوره قبلی شاهد بودیم و شهرداری یک سوم فضای محیطی را در این دوره برای تبلیغ سی‌وچهارمین دوره مسابقات در سال گذشته اختصاص داده بود.

  مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف نیز در این نشست با اشاره به اینکه مسئله حضور پررنگ مردم در مسابقات نیازمند جذابیت‌های خاصی است، تأکید کرد: بخش فنی مسابقات یا ارائه محفوظات شرکت‌کنندگان برای عموم مردم اصلاً جذابیت ندارد؛ می‌توانیم پس از نماز مغرب و عشاء محفلی قرآنی با عنوان جُنگ قرآنی برگزار کنیم تا باعث جذابیت برای اقشار مختلف مردم شود.

  قائم مقام سازمان اوقاف هم در جمع‌بندی این نشست اظهار کرد: مسابقات بین‌المللی قرآن به‌عنوان یک رویداد جهانی است و می‌تواند دارای فرصتهای بسیار ارزشمندی برای جمهوری اسلامی ایران باشد؛ لذا تمامی مسئولان ستاد برگزاری سی‌و‌ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران نسبت به این موضوع نگاهی وسیع داشته باشند.

  عابد با اشاره به اینکه مسابقات بین‌المللی قرآن در کشورمان باید هر سال نسبت به سال قبل بهتر و قوی‌تر برگزار شود، یادآور شد: مسئولان برگزارکننده مسابقات نباید دچار یاس و ناامیدی شوند.

  منبع : فارس
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir