آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۱۰۲۲۵ انتشار : ۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۳

  نماینده ریاض: عربستان در هر جا با حزب‌الله مقابله می‌کند

  نماینده ریاض: عربستان در هر جا با حزب‌الله مقابله می‌کند

  سفیر عربستان سعودی در سازمان ملل می‌گوید کشورش در هر جا با حزب‌الله لبنان مقابله خواهد کرد زیرا به زعم او حزب‌الله سبب بی‌ثبات شدن امت عربی شده است.

  به گزارش ذاکرنیوز، «عبدالله المعلمی» سفیر عربستان سعودی در سازمان ملل که کشورش چهار سال است در حال حمله نظامی به یمن است، حزب‌الله لبنان را به بی‌ثبات کردن جهان عرب متهم کرد. 

  المعلمی در گفت‌وگو با العربیه ابتدا به جنگ یمن اشاره کرد و بعد از گذشت نزدیک به دو ماه از جنگ علیه استان الحدیده در ساحل غربی یمن با هدف اشغال آن، ادعا کرد که ائتلاف عربی به رهبری عربستان، به دنبال تصرف الحدیده به شکل مسالمت‌آمیز است. 

  طبق گزارش‌های خبری از زمان آغاز حملات مستقیم به استان الحدیده، دهها خانواده یمنی از این استان آواره دیگر استان‌های یمنی شده‌اند.

  المعلمی همچنین با اشاره به حزب‌الله لبنان، اعلام کرد که «عربستان سعودی با شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان در هر جایی مقابله خواهد کرد» تا به زعم او این حزب را در مقابل دیدگان جهانی رسوا کند چرا که به ادعا او، حزب‌الله «برای بی‌ثبات کردن امت عربی تلاش می‌کند».

  نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل با اشاره به تلاش‌های مارتین گریفیث فرستاده سازمان ملل در امور یمن، اعلام کرد که به نظر او گریفیث تا کنون هیچ پیشرفتی در حل بحران یمن حاصل نکرده. المعلمی گفت: گمان می کنم که آنها [حوثی‌های یمن] وقت تلف می‌کنند.

  به گفته انصارالله یمن، دولت نجات ملی در صنعاء آماده هرگونه گفت‌وگوی بدون پیش‌شرط برای حل بحران کنونی این کشور است اما عربستان حاضر نیست حملات نظامی را متوقف کند و طبق گفته محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن، ائتلاف سعودی می‌خواهد آنچه را نتوانسته با حمله نظامی به دست آورد، با دیپلماسی کسب کند.

  همزمان با این موضع نماینده سعودی علیه حزب‌الله، «خالد الیمانی» وزیر خارجه دولت مستعفی یمن که در پایتخت عربستان مقیم است، در نامه‌ای رسمی به جبران باسیل وزیر خارجه لبنان، به مواضع حزب‌الله در حمایت از انصارالله و ارتش یمن اعتراض کرد.

  اخیرا سید حسن نصرالله در واکنش به ناکامی‌های ائتلاف سعودی در یمن و بخصوص در الحدیده (غرب یمن) موفقیت نیروهای یمنی را تبریک گفت و در مقابل انصارالله یمن نیز از دبیر کل حزب‌الله تشکر کرد. 

  منبع : فارس
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :یمن یمن