آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۱۱۰۰۳ انتشار : ۲۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۵

  جمع‌آوری ۶۰۰ میلیون تومان برای زندانیان غیرعمد در پويش مردمي رادیو ایران

  آيين پاياني پويش مردمي مشاركت در آزادي زندانيان جرايم غيرعمد كه در برنامه «قرار آسماني» شبكه راديويي ايران آغاز شده بود، با جمع‌آوری ۶۰۰ میلیون تومان به کار خود پایان داد.

  به گزارش ذاکرنیوز،  شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی در این آیین با بیان ویژگی ماه مبارک رمضان و فضای معنوی آن، از تکلیف مضاعف رسانه برای بهره‌مندی مردم از برنامه های معنوی در این ماه سخن گفت . معاون صدا توجه به موضوع حق‌الناس را از موضوعاتی برشمرد که در این ماه مبارک، شبکه‌های رادیویی، بر آن تمرکز داشتند. دکتر شاه آبادی گفت: در ماه مبارک رمضان تمایل مردم به کارهای خیر بیشتر است و پویش مردمی مشارکت در آزادی زندانیان بر مبنای همین امر در رادیوسراسری ایران آغاز و با استقبال بسیارخوبی مواجه شد. وی همچنین از اقدام رادیو سلامت برای پویش 6030 و پیشگیری از حوادث جاده‌ای  نیز یاد کرد که آثار خوبی به همراه داشته است.

   معاون صدا تداوم برنامه های طنز رادیو در ماه مبارک رمضان را راهبرد دیگری برای جلب رضایت مخاطبان و بهره مندی از این بستر برای القای پیام دانست . برنامه های رادیو قرآن در استفاده از رادیو نما در برنامه‌های جزءخوانی قرآن کریم و ایجاد پایگاه جامع قرآن از دیگر اقداماتی بود که معاون صدا از آن یادکرد که با کمک امکاناتی که در پایگاه ایرانصدا برای مخاطبان ایجاد می کند درخواست مخاطبان رسانه رادیو را اجابت کرده است.

  شاه آبادی پخش بیش از 800 عنوان برنامه از 16شبکه سراسری رادیو در ماه مبارک رمضان را توفیق دیگری خواند که بستر رجوع مردم را به رادیو وسعت بخشیده است.

   وی راه اندازی پویش مردمی مشارکت در آزادی زندانیان غیرعمد و استقبال خوب مردم را نشانه آمادگی معاونت صدا برای برداشتن گام‌های اجرایی دانست که علاوه بر مأموریت رادیو برای برنامه سازی می‌تواند حرکتی موثر برای رفع مشکلات باشد. معاون صدا اعلام کرد: در یک سال گذشته حدود 33 دقیقه به میانگین زمان شنوندگان برنامه‌های رادیو افزوده شده است. وی افزود در این پویش مردمی بیش از 6هزار نفر از مردم مشارکت داشته اند که با وجود محدودیت هایی در سامانه جلب کمک های آنان نظیر محدودیت مبلغ تا سقف 200 هزارتومان و استفاده از شماره سامانه فقط یک بار در روز، رقم قابل توجهی برای آزادی زندانیان  کمک جمع‌آوری کرده‌اند.

  شاه آبادی رقم کمک های مردمی را که در این پویش از این سامانه و یا به طور مستقیم از طریق برقرای ارتباط با سازمان زندانها جلب شده است حدود 600 میلیون تومان اعلام کرد که در گام اول این پویش و با پخش فقط 17قسمت در برنامه قرار آسمانی رقم قابل توجهی است. معاون صدا گفت: برنامه های رمضانی رادیو ایران از مخاطبان بسیار خوب ارزیابی شده و نشان دهنده رشد میزان مخاطبان رادیو است.

   محمدجعفر محمدزاده مدیر رادیو ایران نیز در این مراسم رسانه رادیو را رسانه مردم خواند و گفت علاقه مردم به امور خیر و کارهای خداپسندانه خصوصا در ماه مبارک رمضان عزم راه اندازی این پویش رادر رادیو ایران و برنامه ویژه قرار آسمانی ایجاد کرد و میزان مشارکت مردم در این پویش به ما نشان داد که چقدر می توان از این بستر برای امور خیر دیگر نیز بهره برد. وی از تداوم این پویش ها در رادیو خبر داد که می تواند در زمینه کارهای فرهنگی نظیر ساخت کتابخانه های روستایی یا امور بهداشتی نظیر احداث بیمارستان و درمانگاه ها در مناطق محروم آثار خوبی داشته باشد.

   در این مراسم از خیرانی که در آزادی زندانیان مشارکت داشته اند، مدیر امور رسانه سازمان زندان‌ها ، معاون امور مجلس و استان ها و مدیر روابط عمومی وزارت دادگستری و برخی هنرمندانی که در این زمینه فعالیت می کنند نیز دعوت شده بود.

  در پایان مراسم نیز از تهیه کننده برنامه قرار آسمانی و دیگر برنامه سازان ماه مبارک رمضان قدردانی شد و چک مبلغی که از سامانه کمک های مردمی این پویش جمع‌آوری شده بود به نماینده قوه قضاییه در این زمنیه داده شد. اجرای زنده موسیقی و آواز سنتی از بخش های دیگر مراسم بود. پویش مردمی مشارکت در آزادی زندانیان غیر عمد در برنامه قرارآسمانی با نام پویش "لهجه آسمانی" در ماه مبارک رمضان آغاز شد.

  منبع : فارس
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir