آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۱۶۰۲۵ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۶
  «مداد قرمز» در «دست های یاری رسان»

  مستند جدید پرس تی وی جایزه جشنواره هلال احمر را دریافت کرد

  مستند «دست های یاری رسان» (Helping Hands) از تولیدات واحد مستند شبکه پرس تی وی موفق به کسب رتبه برتر مستند تلویزیونی نخستین جشنواره رسانه ای «مداد قرمز» شد.

  به گزارش ذاکرنیوز، این مستند 50 دقیقه ای که به کارگردانی و تهیه کنندگی محمد تراب زاده، حضور پرشور و همدردی نیروهای کمک رسان در بخش های مختلف کشور را در کنار مردم مناطق زلزله زده سرپل ذهاب در استان کرمانشاه به تصویر کشیده است، توانست لوح و تندیس و جایزه نقدی بخش ویژه زلزله کرمانشاه این جشنواره را که 16 مرداد ماه توسط جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برگزار شده است، کسب کند.

  جشنواره رسانه ای مداد قرمز با هدف همگرایی و هم افزایی عمومی درخصوص فعالیت های امدادی، بشردوستانه و صلح طلبانه برگزار شده و موضوعات آن شامل فعالیت های بشردوستانه و داوطلبانه، صلح و عدم تبعیض، امدادرسانی ، تسکین آلام بشری در حوادث طبیعی( سیل و زلزله و…) و حوادث انسانی ( سوانج جاده ای، مهاجرت، جنگ و…) بوده است.

  شرکت کنندگان در این جشنواره در دو بخش عمومی (روایت های رسانه ای از موضوعات جشنواره در رویدادهای داخلی و بین المللی) و بخش ویژه زلزله کرمانشاه (روایت های رسانه ای از زلزله 7.2 ریشتری 21 آبان ماه در استان کرمانشاه) و در سه حوزه مطبوعاتی، رادیو و تلویزیون و تصویر و گرافیک به رقابت پرداختند.

  گفتنی است مستند داستان محور «دست های یاری رسان» فعالیت نهادهای مختلف کمک رسانی از جمله هلال احمر، ارتش، قرارگاه خاتم الانبیاء(ص)، نیروهای مردمی و NGOها را در شرایط بحرانی زلزله سرپل ذهاب به تصویر می کشد.

  این مستند با یکی از اعضای نهادهای مذکور همراه شده و به روایت حضور آنها در بین مردم، شکل گیری ارتباطات انسانی و عاطفی با مردم زلزله زده و فعالیت های متنوع در راستای کاهش غم و اندوه ناشی از بحران زلزله می پردازد و از سوی دیگر برخورد مردم با این نیروهای یاریگر و تاثیر و تاثر دو سویه این روابط انسانی را به مخاطب نشان می دهد.

  کیانوش الطافی (تصویربردار)، فرشته احمدلو (مدیر تولید)، سید جواد موسوی (صدابردار و دستیار تصویر)، الهام بختیاری (گرافیست) و رضا زاهدی (حمل و نقل) از جمله عوامل تهیه و تولید مستند «دست های یاری رسان» هستند.

  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir