آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۱۹۳۰۸ انتشار : ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۷
  حجت‌الاسلام صدیقی خطاب به طلاب

  اگر علامه دهر شوید اما گناه کنید علم شما نتیجه عکس می‌دهد و شما را به جهنم می‌برد

  امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه بسیاری از مسلمانان معجزات امیر‌المؤمنین را دیدند و باز هم وی را انکار کردند گفت: شما طلاب هم اگر علامه دهر شوید و گناه کنید علمتان نتیجه عکس می‌دهد و شما را به جهنم می‌برد.

  به گزارش ذاکرنیوز، سومین همایش تبیینی مباهله با حضور حجت‌الاسلام صدیقی امام جمعه موقت تهران و آیت‌الله حسینی قزوینی استاد حوزه و دانشگاه در مدرسه علمیه امام خمینی (ره) برگزار شد.

  در این نشست حجت‌الاسلام صدیقی طی سخنانی با اشاره به سه حادثه عظیم در چنین روزی گفت: اولین اتفاق امروز تحقق حدیث کسا است. روزی که پیامبر (ص) اهل بیتش را به محضر خداوند معرفی کرد و نقل است که آیه تطهیر هم امروز نازل شده است.

  وی ادامه داد:‌ نزول آیه ولایت دومین اتفاق امروز است و در چنین روزی حضرت علی (ع) در حالی که در رکوع بودند انگشتر خاتم خود را به سائل هدیه کردند و آیه ولایت نازل شد.

  صدیقی موضوع مباهله را سومین و مهمترین اتفاق امروز دانست و گفت: مباهله بعد از غدیر یکی از مناسبت‌های جنجالی تاریخ است. در این روز پیامبر (ص) اهل بیتش را که عصاره ادیان الهی هستند را به مصاف باطل برد.

  تولیت حوزه علمیه امام خمینی (ره) آیه مباهله را دارای سه ویژگی بیان کرد و گفت: حقانیت اسلام، ابطال نصرانیت و معرفی امام حسن و امام حسین به عنوان پسران پیغمبر سه ویژگی آیه مباهله است که باید آن را برای مردم تبیین کرد.

  وی ادامه داد: حضور حضرت زهرا (س) در این جمع معنای خاصی دارد و در واقع همه این عزیزان به دور حضرت فاطمه می‌چرخند زیرا زندگی ایشان سندی بر حقانیت ولایت تا روز قیامت است. همچنین آیه مباهله نکته‌ای دارد که دلالت بر جانشینی حضرت علی بعد از پیامبر دارد و آن هم استفاده خداوند از واژه انفسنا است.

  حجت‌الاسلام صدیقی خطاب به طلاب حوزه علمیه امام خمینی گفت: شما اگر علامه دهر شوید و در علم کلام و اثبات توحید و ولایت داد سخن بدهید اما گناهانی انجام دهید که از چشم خدا بیفتید علامه بودن شما درست نتیجه عکس می‌دهد و شما را به مقصد جهنم می‌برد. در صدر اسلام بسیاری بودند که معجزات امام علی (ع) را دیدند اما وی را انکار کردند زیرا از چشم خدا افتاده بودند و به تعبیر امام حسین شکم آنها از لقمه‌های حرام پر شده بود.

  وی حفظ نظام اسلامی را مهمترین اولویت حوزه‌های علمیه دانست وگفت: اگر امروز در دانشگاه‌ها و در حوزه‌های علمیه روشنگری می‌شود به دلیل این است که نظام اسلامی در رأس امور است و اگر این نظام حفظ نشود هیچ کدام این کارها فایده‌ای نخواهد داشت و به جایی نمی‌رسیم.

  تولیت حوزه علمیه امام خمینی (ره) افزود: امروز جنگ دشمن جنگ با پرچم غدیر است و باید این پرچم را به قیمت جان‌تان حفظ کنید و پشتیبان ولایت باشید.

  منبع : فارس
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir