آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۱۹۳۴۱ انتشار : ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۳

  پنتاگون برای مواجهه با موشک‌های فراصوت چین و روسیه موشک‌های فضاپایه مستقر می‌کند

  مقام‌های ارشد پنتاگون از برنامه‌ پیشرفته ساخت و استقرار شبکه‌ای از موشک‌ها و حسگرهای جدید فضا پایه برای مواجه با موج حملات موشکی روسیه و چین خبر دادند.

   به گزارش ذاکرنیوز، پنتاگون درحال بررسی طرح  استقرار موشک‌های فضا پایه و حسگرهای جدید برای مواجهه با تهدیدهای فزاینده حمله‌ موشکی‌های فراصوت چین و روسیه است.

   به نوشته وبگاه «فری بیکن» مقام‌های ارشد پنتاگون گفته‌اند که درصدد ساخت شبکه‌ای شامل 1000 فروند موشک رهگیر مستقر در پرتابگرهای ماهواره و  به ارزش 20 میلیارد دلار هستند.

  «مایکل گریفین» معاون بخش تحقیقاتی پنتاگون در توضیح در این باره گفت که تهدیدهای موشکی در حال افزایش هستند و دفاع فضا پایه برای مواجهه با آن‌ها ضروری است.

   این در حالی است که چین ده‌ها آزمایش بر موشک‌های جدید فراصوت که برای حمله به آمریکا طراحی شده، انجام داده و روسیه نیز با همین شیوه  و به سرعت در حال ساخت موشک‌های فرا صوت است.

   گریفین اخیرا در نشستی در کنگره آمریکا گفت: «بدون استفاده از عرصه فضایی نمی‌توانیم در زمینه دفاع موشکی کاری انجام دهیم. خلاصه، امروزه سامانه‌‌هایی نداریم که به ما در سطح جهانی به طور جامع، مداوم و  به موقع  نسبت به آنچه که اتفاق می‌افتد اطلاع رسانی کند.»

  این نشریه در خاتمه با  ذکر نقص سامانه‌های دفاع موشکی آمریکا  نوشت: حسگرهای کنونی دفاع موشکی زمینی و دریایی آمریکا برای رهگیری موشک‌های فراصوت که با سرعت بیش از 7000 مایل در ساعت حرکت می‌کنند طراحی نشده‌اند.

   انتهای پیام/م

   

  منبع : فارس
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir